• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TYKVEAntiFacebook
    Pro lidi, kteří nemají facebook:)
    rozbalit záhlaví
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    CYBERWOLF: tedy, ono by to nemuselo byt jen na SN, ale kdyz ten facebook maji skoro vsichni...
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    to je ale zuzo

    Virtuální identitu vám dnes ukradne i dítě
    http://rover623.blog.zive.cz/2011/01/virtualni-identitu-vam-dnes-ukradne-i-dite/
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    YBUKO: dám včas vědět... asi cca za necelý měsíc. je to pořad Fokus na ČT24, oni bývají relativně kvalitní i jiné díly, já třeba sledoval i ten o fairtrade...
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    Hele a jaký je rozdíl mezi tím, když někdo splácá stranku a dá jí na freehosting a když tě otaguje na FB? FB nepřináší nic nového.

    Jediné, co je na něm specifické je jeho dominance.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    YBUKO: ufff, ještě je kritizovat, když mi poskytli tolik prostoru :-)

    u těch alternativ nebylo tolik jasné, co doporučit... tak jsem se obracel spíš do historie... jako že Internet se používal k sociální komunikaci ještě před Facebookem... Diasporu jsem zmínil jako dobrý nápad, který ale zřejmě nebude technicky úplně šťastně řešen.
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    Také máte podobné trápení s FB asociálním pluginem?
    Toto se mi děje pokaždé bez přihlášení..

    http://www.sdilej.eu/pics/893241b64b1825b216d147132cea0794.jpg
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SUCZKER: hele, to bude právě ještě zajímavé !

    Honzu Dufka, který tenhle díl má na starost, víceméně z minulosti znám (aspoň podle jména, a vím do jakého "kulturního okruhu" si ho zařadit - ovšem pozor, on si mě vybral sám, na základě doporučení... já se nikam necpal), a taky mám info, kdo budou ty další dva lidi co tam budou mluvit (nebudu prozrazovat detaily - ale jednoho asi znáte odsud z NYXu (já ho osobně neznám) a druhého pro změnu osobně znám z minulosti (ale neměl jsem žádný vliv na jeho výběr!)

    takže to budou názory třech lidí, já tam samozřejmě budu trochu za "evil hackera", s tím se počítá... ale snad to nebude o obvyklém vytržení 15 sekundového blábolu z kontextu.. .uvidíme.
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    XCHAOS: pouziji to tak, abys vypadal jako nepricetnej idiot a FFFUUUbook z toho vysel jako ten hodnej ;). (ne jenom kecam, drzim palce, at z toho sestrihaji neco uzitecnyho).
    OTZ
    OTZ --- ---
    ok ok:)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    OTZ: no samozřejmě za sebe... někoho kdo by mluvil za (zatím) relativně okrajový politický směr by asi stěží do takového pořadu pozvali.

    víceméně jsem ale prezentoval názory v ledasčems blízké ČPS, ale samozřejmě za svojí osobu.
    OTZ
    OTZ --- ---
    XCHAOS: a to jsi vystupoval za sebe nebo za piráty?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    tak teoreticky by měl cca za měsíc běžet na ČT24 jeden díl pořadu Fokus, kde budu mluvit mj. i o Internetu a sociálních sítích, a jestli mě nesestříhají blbě (z 2h bude cca 7min), tak by tam mělo zaznít i moje svědectví o tom, jak mi FB bez vysvětlení zrušil účet.

    kromě toho jsem se pokusil i o nějakou rádobyinteligentní argumentaci proti FB (že je to přehnaná a nezvyklá centralizace všeho, apod.), toho materiálu se natočilo relativně hodně, takže uvidím, jestli to použijí - nebo se jestli se nakonec ještě obrátí na úplně jinou osobnost, pro jistotu :-)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    SDN33: já ji neznám, ale šéfová říkala že se ráda předvádí...jen mě to pobavilo, hloubš jsem to neřešil
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SDN33: simtě, máš recht, že se můžu odtagovat sám, ale stejně mi to u jedné hromadné fotky nešlo.. tak jsem požádal, a FB je hodnej, ani jsem si smazanej profil sám nenašel..,

    akorát je vtipný, že kolega, zástupce šéfa, asi na FB svoje heslo k emailu vyplnil, protože všem z firmy chodí maily z fb a badoo :))
    SDN33
    SDN33 --- ---
    PALEONTOLOG: odtagovat se můžeš sám, ale stejně tam ta tvoje fotka visí.. fakt nechápu, jakou mají lidi chuť sdílet svoje soukromý věci před celým facebookem. vlastně tam k tobě můžou napsat cokoli i potom, ale už ti to nebude odkazovat na profil..
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    Jak ošálit bezpečnostního experta? | Dvojklik.cz
    http://www.dvojklik.cz/2010-12/jak-osalit-bezpecnostniho-experta

    Žádné vtipné fotky, pouze další podvodná skupina | Dvojklik.cz
    http://www.dvojklik.cz/2011-01/zadne-vtipne-fotky-%E2%80%93-pouze-dalsi-podvodna-skupina
    TEKKET
    TEKKET --- ---
    CYBERWOLF: ostatně některé to mají i jako součást ochrany proti neautorizovanému kopírování např. adobe
    OTZ
    OTZ --- ---
    LOPIK: ale mas snad moznost si SW vybrat ne:)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    PALEONTOLOG: klid, on te zas nekdo otaguje ;)
    XCHAOS: no, trend je spis takovy, ze i ty desktopove aplikace se aktualizuji samy jak to jen jde. Ono to zas ma neco do sebe...
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    XCHAOS: O upgradech mi nemluv, obecně je nenávidím u čehokoliv. Horší je ale, že dneska většinou nemáš už možnost ovlivnit ani ten software (tímto zdravím programátory Thunderbirdu, díky kterým musím co měsíc bádat nad správcem procesů, proč se mi zas nepustil ten jejich zázrak po upgradu o který nikdo nestojí..)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam