• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TYKVEAntiFacebook
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    od facebooku ke Googlu to bude z louže od okap. já bych fakt víc vsadil na decentralizovaná řešení - tedy nainstalovat si buď svůj server, nebo dát data na server někoho, komu důvěřujete.

    neosobní korporátní řešení prostě nemohou být dobrá z principu. ne na toto.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    ke google plus:
    Pozvánky do sociální sítě Google+ - jak na ně * Daniel Dočekal * POOH.CZ *
    http://www.pooh.cz/pooh/a.asp?a=2017237
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    TLUCZHUBA: Je to zatím první testování.
    TLUCZHUBA
    TLUCZHUBA --- ---
    TIGRE: google+ je pres pozvanky? vsechno s + je lepsi nez facebook! Colombo ma nejake pozvanky?
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    APIN: jasně, colombo, teď si na to kápl. to je přesně ten důvod! :)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    _A5_: kdyz srovnam PP, tak i kdyby nic jineho, google prohlasuje, ze bude dal poustet pouze statistiky (tj. anonymni udaje o poctech lidi s nejakymi parametry), zatimco facebook prohlasuje, ze bude dal poustet vsechno, co mu dovolis, nebo uzna za vhodne.

    Ale jako v tehle fazi fakt tezko srovnavat. Obecne ale pozuivam X googlich produktu uz celkem dlouho a muzu rict ze vesmes funguji dobre, vyvijeji to s ohledem na lidi, co s tim budou pracovat, nemeni featury pod rukama a tak podbne. Facebook uz taky pouzivam asi dva roky a opak je pravdou (po celou dobu).

    Navic, neslysel jsem nic o tom, ze by mel google nejake automaticke likvidatory, co nenavratne mazou ucty a podobne a kdyz je nejaky problem (jsem zazil jednou), tak google alespon nejak komunikuje - facebook ma jen automaty, co te maji zamestnat ctenim nesmyslu, dokud se na ten problem nevykasles.
    _A5_
    _A5_ --- ---
    CYBERWOLF: Me to na prvni pohled prijde dost podobny...
    V cem se ti zda Google+ lepsi?
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    APIN: ja nevim, kdyz se podivam na privacy policy Google+, prijde mi v pohode:
    The Google+ Project
    http://www.google.com/intl/en/+/policy/
    Kdyz se podivam na privacy policy Facebooku, tak mi to tak neprijde:
    http://www.facebook.com/policy.php

    Ja to proste vitam jako posun k lepsimu.
    APIN
    APIN --- ---
    Google+ WTF ? Ukazuje se to, že je evidentně ještě dost ovcí, co mají potřebu někam někomu do neznáma cpát svoje osobní informace a také z toho vyplývá to, že Google pořád nemá dost informací o svých ovečkách...
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    Má někdo pozvánku na google+, kterou by mohl postrádat. Případně předem díky!
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    KACIR: cim vic velkych bratru, tim jsou mensi. Takze ja rikam, jen houst a vetsi kapky :)

    Bohuzel, tohle neni prvni pokus googlu na poli socialnich siti a nejsem si moc jisty, jak uspesny tenhle pokus bude. Nicmene pokud jde o zneuzivani nasbiranych informaci, tak google to narozdil od FB bud nedela, nebo to umi daleko lepe ututlat. V kazdem pripade, google narozdil od FB nesikanuje uzivatele a vyvojare pracujici s jejich produkty. A taky je uzitecny.

    Takze jestli si mam vybrat, jestli informace o me prochazeji googlem nebo facebookem, google ma jasne prednost :)
    EMP
    EMP --- ---
    KACIR: ::) jsem si rikal dneska co je to za hnusnou listu na googlu :P
    KACIR
    KACIR --- ---
    Je tohle možná náhrada facebooku nebo to bude ještě horší "Velký bratr" ?
    Google spustil Google+, velkou konkurenci pro Facebook - Živě.cz
    http://www.zive.cz/clanky/google-spustil-google-velkou-konkurenci-pro-facebook/sc-3-a-157744/default.aspx
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    CYBERWOLF: v souvislosti se zminenou nemilou udalosti jsem dospel k nasledujicim zjistenim (ani jedno z nich me nepotesilo):

    * Neni sance z facebooku dostat cokoliv, krome automaticky generovanych nebo copy/pastovanych odpovedi ohledne toho, proc byla aplikace smazana. Duvodem je bud porusovani pravidel, "spamy behaviour" (cokoliv to znamena), nebo negativni ohlasy od uzivatelu (ktere nedostanete).
    * Jako "reseni" facebook nabada sledovat Insights, jestli se to lidem libi nebo ne - bohuzel, nic jako pocet negativnich ohlasu tam neni, navic se zobrazuji se zpozdenim 2 dny (tj. vidite nejvys stav predevcirem)
    * Facebook aplikaci smaze zcela nenavratne, takze v Insights uz zpetne nedohledate nic. Krom toho, pro nove spusteni musite vymyslet novou (max. 20 znaku) url, protoze tu starou si pamatuje a blokuje.
    * Kdyz jsme omezili cokoliv, co by mohlo byt "spamy behaviour" (tj. aplikace uz po uzivateli nechce zadne specialni opravneni, ani nenabizi postovani na zed, nic) a zkontrolovali asi 1000 stranek pravidel, doporuceni a guidelines a v nabozne bazni odstranili cokoliv, co by se mohlo proti temto vecem provinit, spustili jsme aplikaci znovu. Velmi neprijemne je, ze po 4 dnech byla znovu smazana (coz dosahuje v kontextu predchozich bodu zcela noveho rozmeru nasrani)

    Nemam rad pristup "nejdriv strilet - pak se ptat", ale pristup "nejdriv strilet - pak se uz na nic neptat a na nic neodpovidat" me jednoduse dovadi k silenstvi a kdybych mel prilezitost, tak bych panu Zuckerbergovi urval kulky a uskrtil ho s nima. Zel, prilezitost nemam a misto toho se zas musim vratit k rysovacimu prknu a hledat tajemny imaginarni problem nejakeho posahaneho smazomatu.
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    CYBERWOLF: Viděl jsem to. Názor na FB to ještě utvrdilo :)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    se na ten film snad budu muset podivat...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CYBERWOLF: Microsoft se snažil koupit Facebook hned na začátku.. nakonec mu prodali jen takový pidi-podíl.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    ja myslel, ze Skype koupil Microsoft, ne Facebook... cekal bych spis Windows Live
    APIN
    APIN --- ---
    XCHAOS: "To se mi nelíbí"
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam