• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TYKVEAntiFacebook
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    XCHAOS: Potenciál to určitě má, spousta lidí letí na to, že něco je produkt Google, tedy dokonalý a bezchybný...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    TEKKIT: to je velká otázka, jestli se z toho stane taková módní vlna.

    Spousta lidí vnímá FB jako svého druhu "seznamku"... ale současně, nikdo se nechce seznamovat s geeky, že :-) těch už mají všichni plné zuby ze svého okolí.

    Z mých vlastních zkušeností třeba v .cz má 10x víc lidí e-mail na Seznamu (vč. některé z těch převzatých domén, email.cz apod.) než na gmailu. Lidé mají skutečně obrovskou tendenci "jít s davem".

    otázka je, k čemu by mě proboha mělo být dobré komunikovat s někým z toho davu ? (teda diskutabilně - pokud bych se jim nesnažil náhodou něco prodat)
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    XCHAOS: Já si jen stojím za tím, že výrok "nakonec lidem dojde, že smysl dává jen jabber, který je decentralizovaný" je nesmysl...

    IT se vyvíjí obrovskou rychlostí, lidská blbost a ignorance je ovšem neměnná, nic s ní neuděláš, jen se postupem času víc a víc projevuje (jak jinak než díky IT :))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SLUPKA: ty jo, ale stejný argument bylo možné použít před 15 lety o celém Internetu :-) chápej - tehdy byli online taky jen lidi "pohybující se v IT".

    doufám, že se shodneme, že považovat dnešní stav za statický a neměnný by byla obrovská iluze: špičkové technologie se jednak objevují ze dne na den, a jednak podléhají módním trendům.

    Facebook může "vyjít z módy" stejně snadno, jako se do ní dostal. Historie IT, PC i Internetu je tvořena různými módními vlnami, které se objevovaly a mizely. Ale zatímco program který "vyšel z módy" může být diskutabilně pro někoho užitečný i s odstpem času - tak pro sociální síť je pochopitelně katastrofa, pokud "vyjde s módy": kromě udržování kontaktu s lidmi totiž nemá skoro žádnou funkčnost - pokud jí lidé opustí, tak je odsouzena k zániku.
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    KEDRIGERN: A pokud nebudeš na facebooku, tak je budeš kontaktovat jak? :)) Přes email?
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    SLUPKA: Je jich dost, ale dobře možná by to šlo zahrnout pod nějakou rozšířenou podobu IT (ale jsou to i úplní laici, jen je zajímá víc než klikátka, ale třeba i licence).

    Z mých známých každý kdo měl/má ICQ měl/má FB. K FB se připojíš přes jabber. Prostě mě už pár let neotravují hlášky, že se klient nemůže připojit k ICQ.

    Nicméně lidi, které potřebuji častěji na IM používají čistý jabber (žádný FB). Jinak bych já přestal potřebovat je. Na ty ostatní (známé ze školy a prostě lidi s kterými se vídám/píšu třeba jen 2x ročně) bohatě stačí mail.
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    KEDRIGERN: Kolik lidí na negooglím jabberu, když nebudeš počítat lidi pohybující se v IT?
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    No tak třeba já neznám snad už nikoho, kdo by používal ICQ a před pár lety jsem měl stovky kontaktů.

    Mail, jabber a ano FB...
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    SLUPKA: ...a nenormálního seženeš za pár tejdnů na google+...:DD
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    FANAE: Nepřijde mi to... Rozhodně FB ukrojil hodně, ale pořád je podle mého ICQ majoritní... Rozhodně když nejsem na facebooku, tak normálního člověka seženu s největší pravděpodobností na ICQ, nikoliv na jiném IM co používám...
    FANAE
    FANAE --- ---
    SLUPKA: Ja myslela, ze ICQ vsichni prestali pouzivat s nastupem FB:)
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    XCHAOS: No, označit facebook za ostrovní systém je docela silné tvrzení, nemyslíš? Já jsem bezesporu rád, že se to štěpí, stejně jako bych byl rád, kdyby v ČR upadalo ICQ, ale neděje se to...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KEDRIGERN:
    SLUPKA: jj... lidi používají Gtalk a ani nepřemýšlí o tom, že je to vlastně jabber.

    pokusů o uzavřené, ostrovní systémy, jako je Facebook, byly v 90. letech mraky. ale Internet vždycky nakonec vyhrál.
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    SLUPKA: Gtalk, Facebook a korporátní jabbery budou mít velmi velký podíl na celkovém trhu IM komunikace.

    Nedošlo to však lidem, ale nižšímu managmentu.
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    XCHAOS: "nakonec lidem dojde, že smysl dává jen jabber, který je decentralizovaný"

    tomuhle opravdu věříš, že se stane?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    TLUCZHUBA: má na Google+ spoustu přátel :-)
    Nejpopulárnější na Google+? Mark Zuckerberg, Larry Page, Vic Gundotra a Sergey Brin | JustIT.cz
    http://www.justit.cz/wordpress/2011/07/04/nejpopularnejsi-na-google-mark-zuckerberg-larry-page-vic-gundotra-a-sergey-brin/

    já jsem každopádně řád, že se to štěpí... to je jako spory ICQ vs co já vím.... ty ostatní komerční IM... nakonec lidem dojde, že smysl dává jen jabber, který je decentralizovaný.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    S_TEJK: hmm, tak to mi potěšilo, že jsem projevil více sebeúcty :-)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    YBUKO: chacha, za 10 let už bude software na rozlišování obličejů 100x lepší (mooreův zákon)..
    FANAE
    FANAE --- ---
    Tak Google + se mi docela libi:)
    Nepochybuju o tom, ze je to z louze pod okap, je mi jasny, ze to je stejnej zrout soukromi jako FB a ze ma jeste navic ten pristup k mailu, youtubu atd. - ale furt to aspon zatim funguje mnohem lip:)
    NYX
    NYX --- ---
    YBUKO: by stacilo prejmenovat se podle nejake slavne celebrity, ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam