• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DRAGONFotografie z vesmíru a kosmonautiky +videa
    SVANC
    SVANC --- ---
    WERT: Není mi jasné, jak mohlo zaměření orientačního systému na nevhodnou hvězdu způsobit fotku, na které jsou zcela rozdílné "dráhy" jednotlivých hvězd. Chápal bych, kdyby ty křivky byly "paralelní".
    VIRGO
    VIRGO --- ---
    Sol 576 - detailní pohled na strukturu oblasti Kimberley

    WERT
    WERT --- ---
    A Glitch in the Hubble Telescope Makes Beautiful Modern Art
    http://gizmodo.com/a-glitch-in-the-hubble-telescope-makes-beautiful-modern-1548442410
    ANTICLOVEK
    ANTICLOVEK --- ---
    VIRGO
    VIRGO --- ---
    Hubble Celebrates Its 24th Anniversary with an Infrared Look at a Nearby Star Factory

    VIRGO
    VIRGO --- ---
    Sol 574 - lokalita Kimberley

    ARCHIMEDES
    ARCHIMEDES --- ---
    VIRGO: Vždycky mě fascinovalo to spočítané zhoupnutí tam a zpět celé té dvaapůltisícitunové sestavy po zážehu SSME :)
    VIRGO
    VIRGO --- ---
    VIRGO: a ještě dvě vzpomínkové...


    VIRGO
    VIRGO --- ---
    Mlhovina Bumerang (zatím nejchladnější pozorované místo ve vesmíru) snímaná soustavou radiodetektorů ALMA.

    VIRGO
    VIRGO --- ---
    VIRGO
    VIRGO --- ---
    Saturn a Mimas
    VIRGO
    VIRGO --- ---
    VIRGO
    VIRGO --- ---
    HWLLFFRDD
    HWLLFFRDD --- ---


    ADMIX
    ADMIX --- ---
    Byly panoramata?

    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    GREGI: lepší video jsem nenašel, ale nějak takhle :-) škoda, že tam chybí ten rozjezd, tam by té mlhy bylo tak 10x tolik
    GREGI
    GREGI --- ---
    THERIDANE: hehe za cisternou s kyslikem sem fakt nikdy nejel:D
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    GREGI: Můj tip je, že je to přepadovej ventil těch kryo nádrží... když stroj cukne nebo se nakloní a kapalina se dotkne suchých a teplých stěn baňky, tak se ohřeje a přebytek tlaku musí ven. Jako když jedeš za cisternou s kyslíkem :-) v každé zatáčce mlha.
    GREGI
    GREGI --- ---
    jinak ten coud co z toho obcas de to je co? ma to i kominek... nejaky prebytecny spaliny?
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    ARCHIMEDES: Ona asi není jiná možnost - izolace těch nádrží by jim při prvních pokusech o vzlet dlouho nevydržela. Při přistání (na rovině) je vidět, jak na to pálí :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam