• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DRAGONFotografie z vesmíru a kosmonautiky +videa

    Astro Photography






    máte zajímavou fotografii či video z vesmíru? sem s nimi! Můžou být i vesmírná posunovadla a přibližovadla. Zkrátka všemožné i nemožné pro nás vesmírné nadšence :)

    Nějaký obecný pravidla:
    1) pište k fotkám popisky, co na nich je. Případně i link na další obrázky/povídání/etc. (u vesmirných objektů stačí katalogové číslo).
    2) pokud nevíte, co je na obrázku, nedá se nic dělat. Pokud víte, co je na obrázku v něčím nepopsaném obrázku, neváhejte okomentovat.
    3) pokud možno omezte chat na diskuzi kolem fotografií.
    4) kupte si pořádnou konektivitu, tady se to bude hemžit velkoformátem (čím víc, tím líp! ;-)
    5) užijte si to
    rozbalit záhlaví
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TOXICMAN: zajimavy start i diky tomu, ze to byl po dlouhe dobe prvni start asymetricke rakety - jen s jednim pridavnym boostrem na strane :)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    After a successful launch, OSIRIS-REx is speeding toward a rendezvous with the asteroid Bennu
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    In honor of the 50th anniversary of Star Trek, an Enterprise icon is being used in Mission Control to show where the International Space Station is flying over the world.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    z dnešního přistání Sojuzu TMA-20M
    HWLLFFRDD
    HWLLFFRDD --- ---
    @_RomanTkachenko 14 min.
    Processed image of #Jupiter taken by @NASAJuno
    #NASA #Juno #JunoCam

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    to at posoudi jini, mne je to fuk
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    DRAGON: Hele tohle jsem vcera cvaknul svym starym ubohym Olympem E-410, na stativu, se setovym ED 40-150mm (viz. EXIF). V Praze, v Bubenci, v parku.
    Vypada to o tolik hur? ;-)

    Samozrejme je to orez pri 100%...


    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    BLACKHEAD: s tim extenderem je to moc mekky
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    Sorry, ja tam to doostreni vidim az moc. :-(
    Myslim ze by to mohlo dobre vypadat i bez nej. Postnes i original prosim? ;-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Canon 6D + 70-200/4L @200mm + Canon 2x Extender II, kvalita extenderu teda nutno podotknout, ze nic moc, musel sem trosku priostrit, ale aspon uz je to ok velikost. 100% vyrez. Sel sem do koupelny a bez rozsviceni koukam ze svetlo, kouknu na oblohu a Mesic primo nad hlavou, neslo nedojit pro stativ :)

    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    GREGI: No ja to prave ignoroval ze zacatku, jako "jasnej render" vzhledem k tomu jak to vypada, ale kdyz jsem to pak nachazel na ruznych mistech a tvarilo se to cim dal tim vic jako real, zacal jsem pochybovat... ;-)
    GREGI
    GREGI --- ---
    BLACKHEAD: to je videt na prvni pohled ne?;)
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    GREGI: Takze jinymy slovy tohle POWEROFSTYLE je fake...
    Mam takovej dojem ze jsem to videl nekolikrat i z radoby duveryhodnych zdroju pry jako "real foto"... :-(
    GREGI
    GREGI --- ---
    ESTEN: info mi pristalo do posty od id toxicmana kterej tu ma z jemu neznameho duvodu ban...
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    GREGI: ha! Dobrá práce. Mně se celou dobu nezdál ten stín na jupiteru v kombinaci se směrem slunečních paprsků, ale říkal jsem si, že si to asi jen neumím dostatečně představit...
    GREGI
    GREGI --- ---
    POWEROFSTYLE: tak originál je prej z Voyageru 79tej a je to kompozice dvou fotek. Tady origo
    GREGI
    GREGI --- ---
    POWEROFSTYLE: tady bez orezu... bohuzel nejaky tisknutelny rozsliseni sem nenasel.

    GREGI
    GREGI --- ---
    DRAGON: zahraj si kerbal space program;) neni nad to si sam prijit na to jak se dostat na polarni orbitu a cely si to ohmatat;) je to nutne k naskenovani cele planety...

    ESTEN
    ESTEN --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam