• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    Tak Vas vitam v klube o krmeni psov a maciek prirodzenou stravou. Ocenim tu rady pre zaciatocnikov, skusenosti, tipy a odkazy na predajcov, takisto odkazy na literaturu. Proste vsetko okolo danej temy.
    rozbalit záhlaví
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    IF_: klasické granule (než jsme přešli na barf), tak ty začal žrát až tak po 14 dnech.., co jsme si ho vzali z útulku..., pak žral všechno a s chutí.., ted začíná být vybíravý..., hodně se teď chudáci semnou oba hafíci stěhovali, tak možná, jestli to třeba není psychická záležitost.., těžko říct..., každopádně je to dost možné...
    IF_
    IF_ --- ---
    MIKEYLA: No je otázka, zda ty za studena žrát bude... páč nejsou chemicky ovoněný a Orijen taky zrovna moc ne - čím větší kvalita, tím obvykle míň "voňej"...
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    MIKEYLA: já zeleninu mixuju, takže jí lola nemá šanci vybrat. když sou větší kusy masa, takže ani ta mixovaná zelenina někde zůstane "až moc pohormadě" dam do ní lososovej olej nebo roboran, nebo pivní kvasnice. maso, který vyloíženě nechce, jí necpu. stalo se to teda ztim jen u kapra
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    PETRA_CHATEAU: jako žere, ale taky jak kdy.., někdy mi vyžere jen maso.., někdy to zdlábne celý, ale dost často si čuchne, odejde a pak se teda milost pán uráčí se navečeřet..., Mia je lux, ta vyžírá po Amirovi...
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    STHENO: jiank Orijen se údajně zpracovává na 90 st., tím pádem by měl být lepší.., či co..., u nás prakticky jediné opravdu kavalitní granule k dostání v ČR
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    MIKEYLA: a maso a zeleninu žere v pohodě? já třeba mléčný výrobky nedávám skoro vůběc, sem tam jednu lžíci, jinak se lola po...
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    INXS: přimíchat maso jsme zkoušeli taky:((, on je děsná herečka, říkala jsem si, že bych s Minkou zůstala na Barfu a Amirovi dávala ty granule (lis. st.) a n při cestování krmila i Miunku lisovanejma gr. od Amira.., nevím no..., jsem z toho docela špatná, člověk se s tím pachtí... a pak to ani nežere..., hlavně Amir potřebuje pořádně nabrat, je pořád jak lunt, byť se to pomalu zlepšuje..
    STHENO
    STHENO --- ---
    A tiez by som este predtym skusila do jogurtu nieco primiesat (lososovy olej, mlete maso, dokonca moji sa mozu utlct po Roborane).
    STHENO
    STHENO --- ---
    MIKEYLA: pozri, tak lepsie grancle ako keby nejedol nic, nie? Kazdopadne, mam dobru skusenost s tymto: http://www.krmivaritta.cz/product/markus-muehle-15kg-431/ . Odporucila som to pre jeho velmi vyberavu fenku huskycu, ktora uz je pani v pokrocilom veku. Jednak jej to chuti a druhak sa dost zlepsil jej vyzor.
    Len pozor - su to pomerne velke kusky. Na druhu stranu, nie je problem z toho vyrobit kasu (prileje sa tepla voda a chvilu sa necha odlezat)

    Orijen je tiez dobra volba, len myslim,z e tam to vsetko uz preslo tepelnou upravou, takze skor by som sa priklonila k tym za studena lisovanym grancliam, ked uz nieco. ale uvidis, ako to zachuti.
    INXS
    INXS --- ---
    MIKEYLA: hele Míšo my ted taky měli období stávky, ale do jogurta stačí zamíchat trošku masíčka, aby po něm chutnal.
    Jinak granule sme měli od barona jen vzorek a bony se po něm mohl utlouct
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    zdravím všechny, mám dotaz, máte někdo zkušenosti s krmením granulí lisovaných za studena? Začínám o nich dost reálně uvažovat...., Miunka mi cca rok a půl barfuje úplně skvěle (sežere všechno), ale Amirek začíná protestovat..., už mi nežere ani jogurt..., tvaroh., v noci se mi zase nemohl vykadit a skelety ráno žere, jen aby se neřeklo.., tak si říkám, že by možná ty granule lis. za studena byly skoro lepší, co říkáte? K normálním granulím se mi přiklánět nechce:((, zase třeba Orijen by za to stál, co myslíte?
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    to je ze slona, ne?.)
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    IF_: tak tak. :)
    IF_
    IF_ --- ---
    Na takové to domácí žvýkání...

    mud
    STHENO
    STHENO --- ---
    aha, pardon. :D
    STHENO
    STHENO --- ---
    ETH: jakto? dali ti menej?
    ETH
    ETH --- ---
    Jinak masíko z hafanů je fakt pěkné, voňavé, jen musím sdílet velkou nespokojenost se zákaznickým servisem. Hned v úterý jsem jim psala o chybné gramáži toho jehněčího a dodnes mi nikdo neodpověděl, takže velký ffffuuuuu
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    ETH: Ořechy obecně jsou hodně tučné, takže by jich asi neměli žrát pravidelně větí množství, ale jinak nevím o žádném problému. Náš ořechy miluje - chápe, žrádlo, se kterým si může nejdřív hrát, no to je něco! :-D Občas se i obslouží sám s košíku v chodbě. Rozlousknout se je naučil rychle, ale skořápky teda nežere, jen je rozdrtí na malé kousky, aby mohl vybrat cel jádro, a ty kousky nechá válet v obýváku na koberci. A já bych ho nejradši zabila, protože pak musím vysávat. Ale sledovat ho, jak si s ořechem haje, je taková sranda, že to stojí za to.
    MOOONA
    MOOONA --- ---
    heled muj u mamy na zahrade vzdycky lovi co spadne z oresaku, uz ma i figl jak spravne zkousnout, vyplivnout a vybrat to dobry, skoro jak Marfusa:D a nikdy nic, tak kdyz to neni kazdej den, tak snad ne:)
    ETH
    ETH --- ---
    mimochodem - můžou vlašské ořechy ve větším množství něco psovi udělat? převčírem jsem totiž klukům dala 2 celý, tak to nejdřív vesele honili po podlaze, Joshovi to pak nedalo a přehazovat to v tlamajzně až ho kousnul. Přiznám se, že z těch skořápek nemám dobrý pocit (což je divný, když jim dávám kosti, žejo), tak jsme si dali všichni 3 pěkně ořechy loupaný - takhle pěnit psy jsem dlouho neviděla. Každopádně ořechy jim přidávám porůznu, jen nevím s tím množstvím.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam