• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    IF_
    IF_ --- ---
    WAMI: Jo jo, pochopitelně dáma když má za prdelí dalších deset psů jako dřív tak si taky dá říct :)
    JAYBEE
    JAYBEE --- ---
    WAMI: ja vlocky drtim najemno a nechavam je namoceny nakou chvili, a zatim to vypada ze to travi v pohode...jeho oblibena laskomia s tvarohem a medem :)
    WAMI
    WAMI --- ---
    JAYBEE: já to míchám, takže každej den maj něco z toho a něco z toho :)

    ovesný vločky prochází, beru to jako vlákninu, ale nic z toho nevstřebaj...


    IF_: hele, mastodont je vymazlený štěňátko, a když má v misce ryby, vypadá, jak kdyby žral citrón... :D sežere to jen díky zužujícímu se kruhu smečky, kdy holky čekaj, jestli to náááhodou nakonec přece jen nevzdá, že zájemci by tedy jako byli... :oDD
    IF_
    IF_ --- ---
    JAYBEE: Moje je z utulku cili popelnice maximalni a sezere vse do dna, takze vidim,ze k tomuhle a rybam ma fakt odpor:/
    JAYBEE
    JAYBEE --- ---
    WAMI: bych klidne dal vnitrnosti 4x tydne a uvidis, skoda ze nemuzes vyuzit sacharidu z prilohy...fakt me nenapada z ceho by mohla nabrat bez zbytecnych sacharidu. Co ovesny vlocky?
    JAYBEE
    JAYBEE --- ---
    IF_: tak to musim zaklepat . . . ze Spajkoslav jedinkrat nenechal misku prazdnou at uz sem mu dal cokoli.
    WAMI
    WAMI --- ---
    IF_: chjo, já bych to fakt neřešila, kdyby to nebylo trochu přes míru... fakt mi nevadí hubení psi, ostatně u agiliťáků sporťáků je to lepší, ale tohle už vypadá hůř, jak z Dachau...

    morek maj z velkých hovězích kostí teď taky, sice nárazově, ale maj... :)


    JAYBEE: vnitřnosti (játra, ledvinky, plíce) dostávaj průběžně taky... jen to vemeno jsem dlouho nebrala, starším psům pak nesedělo, ale mladá ho ještě neměla, tak zas koupíme...
    IF_
    IF_ --- ---
    JAYBEE: Hm jenže ne všichni jsou z nich nadšený:/ Moje čuba má dost věcí, kterých se nedotkne: mozeček, játra, ledviny..:/
    JAYBEE
    JAYBEE --- ---
    WAMI: jak casto krmis vnitrnosti? plice, krev, vemeno, morek, jatra, ledvinky....Spajk fakt viditelne rychle pribral prave po plicich, sice priprava je takova...no je jedinecna :D, staly unit vzdychu z rezani plic je docela vtipnej, ale fakt je ze spajk uplne nabobtnal. Ja se primlouvam za vnitrnosti, zvedam obe ruce :D
    IF_
    IF_ --- ---
    WAMI: Nevim, mně tyhle psi prostě připomínaj vlky a ty mám zafixovaný hodně hubený, mně se to líbí, ale samo pokud už je to moc...

    Kámoška přidávala do jídla rohlíky a celkem to pomohlo, ale ty jsi psala, že nemůže sacharidy co?

    Pak zkusit sulc? Morek?
    WAMI
    WAMI --- ---
    JAYBEE: myslím, že zorvna moji psi si na nedostatek pohybu a přílišnou tloušťku stěžovat nemůžou :oDDD

    tohle je všechno v poho, já prostě jen řeším to, že to u ní přešlo přes nějakou rozumnou míru už, a podle mýho by trochu přibrat měla - už proto, že to znám od sebe, kdy jsem hodně dlouho byla taky hubená skoro jak anorektička (a žrala jsem jak nezavřená), a pak v určitým momentu už jsem neměla co dál přetvářet na svaly, byla jsem na hranici toho, co v ten moment tělo fyzicky zvládalo... a byl to nic moc pocit, najednou přesně vědět, kde mám hranice.
    Pes to asi nevnímá stejně, ale prostě budu mnohem klidnější, když budu vědět, že má pořád z čeho brát...
    WAMI
    WAMI --- ---
    na cesty je docela dobrý i tohle, slušná cena, při namočení vznikne hustá výživná kaše... :)
    Sušené piliny 3kg | Vetamix s.r.o. - Krmivo pro masožravá zvířata
    http://www.vetamix.cz/produkty/ostatni-sortiment/pro-psy/susene-pamlsky/susene-piliny-3kg
    JAYBEE
    JAYBEE --- ---
    KUURA: Jeste bych neco doplnil ke krmeni na cestach.

    Hovězí maso z kýty. 300g. - Baron.cz
    http://baron.cz/pes/hovezi-maso-kyty-62111-k-KP000007-X000103.html

    Susene maso, 300g susenyho= 1500g syroveho, staci namocit a pes dostane rekneme ze dostatecnou davku masa.

    Ja to tedka budu kupovat prave na tyden mimo, asi jeden a pul baliku s sebou, masovy pamlsky, celozrnny psi pecivo s rasou, a asi nakou konzervu. Zbytek doplnim zeleninou, hlavne mrkev,mrkvova nat, varena ryze nebo brambor, podle toho co ulovim od kucharu. Cely balik se mi vleze docela pohodlne do batohu a zabere max 1/5 prostoru coz pro me bez ridicaku a auta je jeste prijatelny :D jen teda pach toho susenyho masa neni super.
    JAYBEE
    JAYBEE --- ---
    WAMI: Souhlasim, s nicim se to nema prehanet. Jen me to tak napadlo, ze by mohl v jistym smyslu pomoct i restart systemu, vis jak to myslim. Jinak muj hlas ma urcite plnotucnej tvaroh a hovezi plice a srdce a do tvarohu ovesny vlocky a brusinky a med a jablko, jako chutna svacinak pred zatezi. Se spajkem taky resim ze nechce poradne pribrat, ale je mu teprve rok a vaha mu lita nahoru dolu podle toho jak se vybeha.

    Koukam, je to pekna sizala, vsak ji to sedi ;) hele co si budem povidat, lepsi stastnej hubenej pes nes tlustej smutnej vepr co nema ani radost z pohybu protoze je pro nej narocnej;)
    WAMI
    WAMI --- ---
    JAYBEE: proti bylinkám nic nemám, ale zrovna ty čistící věci jsou trochu kách, už jsem viděla pár lidí se po tom složit s horečkama, když to neodhadli... měla bych strach tohle řešit se psem, který mi nedá najevo, že mu je blbě...

    jakože kopřivy asi neva, ale jinak je ten psí organismus jinej, než lidský (i homeopatika fungujou jinak), takže tohle naslepo neee...

    Jako ona hubená bude furt, to je OK. Ale když se koukneš seshora a vidíš jí rýsovat se žebra... tož to je trochu moc.. a taky ovčák, co když složí uši, vypadá jak vipet... taky nic moc...

    hele, tohle je fotka z podzimka, a to byla relativně v kondici. Jakože žížala to bude pořád :D ale teď je ještě vyrýsovanější svalama, ale na žebrech má jen kůži...

    JAYBEE
    JAYBEE --- ---
    WAMI: Ahoj, uz ste tu probrali vsechny mozny varianty jak psisko nafutrovat tak k tomu zsi nic nedodam. Ale co psa poradne procistit, narvat ho bylinkama, at si procisti telo a latkova vymena at muze nastartovat s jarem pekne nacisto? Treba v tuhle dobu bych rozhodne pridaval alespon spareny koprivy jako salat. Pamatuju jak mi babicka rikala ze kdyz je clovek jak lunt a ne ane pribrat tak potrebuje trochu stresovat zazivani, jakoze sup sup nabrat tuk, co kdyz zitra nic nebude, a poradne proplachovat bylinkama...kdybych si ja jen vzpomnel jakyma, kazdopadne koprivou se nic nezkazi, naopak....ja treba stejnou kuru planuju Spajkovi taky a sobe taky :D Btw...testoviny asi kvuli mnoztvi sacharidu nedavas co? A mozna proste mas mit hubeny psisko, jeslti je happy a nema problem s vydejm energie unavou, tak to tak asi ma byt, ne?
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    WAMI: jj, palačinky já taky ráda, ale máš recht, že při té pracnosti se taky raději podělím s někým, kdo je ocení přeci jen o něco víc:D. jinak ta knížka se mi celkově zdá dobrá..., je tam spousty dobrých rad.., pěkně vysvětleno.., recepty:), i na různé kaše a dobroty(v podstatě i pro lidi:). Jakmile se trochu finančně zvetím.., tak jim konečně pořádně dopřeju a doladím to, co jsme do teď nezvládli:)
    WAMI
    WAMI --- ---
    každopádně nechápu, jak mi mohl ten Pangamin vypadnout... je všude...

    zkusím i to vemeno a probiotika a časem snad i ten sýr... :) a futrovat, obludu... už teď se svýma cca 17kg sežere přes kilo masa denně (tolik, co 40kg mastodont) :oD
    WAMI
    WAMI --- ---
    MIKEYLA: tak já je sobě tedy dělám často a ráda... :D akorát když se s tím patlám, přece to pak nedám psům... :oDDD

    hele, von je celej ten jídelníček asi super... :) ale pro bandu 5 psů bych z toho zcvokla, já to vždycky řešila selským rozumem, co dům a vesnice dá, a udržet pestrost z hlediska dlouhodobého... :)))
    WAMI
    WAMI --- ---
    LADUSE: jasný, to vím... :)))
    u nás byl problém zatím spíš ten, že jim vemeno jako jedno z mála druhů mas pak přestalo chutnat a nechtěli to... ale mladá to zatím neměla, dlouho jsem nekupovala... takže zkusíme... :)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam