• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    DRAKKA
    DRAKKA --- ---
    podle me v techhle testech vubec neberou v uvahu typ surovin ale jenom deklarovany obsah zivin
    NICKIE
    NICKIE --- ---
    IF_: no, taky sem to nepochopila.. ale tak to je proto, že maj třeba dobrej návod na obalu a info že jo.. takže pak procenta uplně neodpovídaj třeba jen kvalitě toho žřádla, ale zahrnujou i pytel atd...
    IF_
    IF_ --- ---
    NICKIE: Výrobky z Lidlu v dTestu dopadají vždy velmi dobře...

    No je to starý a už se to může dělat z něčeho jiného nebo vyrábět jinde... ale 70% pro Pedigree mi stačí:)
    NICKIE
    NICKIE --- ---
    IF_: neni tam teda moc aktuálních značek..taky to dělali v tom roce 2006.. z aktuálních značek tam dopadnul Royal skoro nejlíp 82%, pedigree 72%, hills 70%. Lidl 70%, purina 58% a 40%, chappi 50%..
    IF_
    IF_ --- ---
    NICKIE: Spíš jsme to myslela ve smyslu zda máš všechny ty značky, jak dopadly, ale i tohle je zajímavé:)
    NICKIE
    NICKIE --- ---
    IF_: no, mám to vytisklý.. je tam: nutriční hodnota krmiva - nedostatečně (10%), vysoký obsah vápníku pro dospělé psy ještě v normě, nikoliv pro štňata, obsah cizorodých látek- dobře 70%, mikrobiologická čistota - velmi dobře 90%, deklarace - nedostatečně 10%

    hodnocení kvality: nedostatečně 10%
    IF_
    IF_ --- ---
    NICKIE: mas ten dTest celej sim?
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    NICKIE: mě ho doporučovala krmivářka z Anima, ale je pravda, že se jedná o produkt, který prodávají ve svém obchodu, tak bůh ví, jak to je. Každopádně ona svoje psy taky krmí barfem a říkala mi, že to kombinuje právě s těmahle granulema a je spokojená..., mě granule žere jenom Mia (Amir je héérečka a granule žere jen v případně, že mu po dvou dnech nezbyde nic jinýho:D), takže je dávám jen na dovče.., kde není lednice, mrazák apod....,
    NICKIE
    NICKIE --- ---
    já teda teď krmim tim Markus Muhle a musim říct, že po něm nemá průjem, jako po většině granulí, ale zase sem našla recenzi na dtest, kde dostalo jen 10% a úplně propadlo. Nicméně z roku 2006, tak nevím
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    spolubydla krmí krom barfu psisko právě i fitcrockem a po pravdě - vždyť to vypadá i voní uplně stejně jako moje grancle pro morčata a králíky...
    Takže minimálně po olfaktorické stránce je jasné, že tam té vlákniny bude hafo.
    TERRORIST
    TERRORIST --- ---
    Ok dík za typy, kouknu na pár značek, ale to množství vlákniny se mi moc nelíbí, dám si na to bacha a uvidíme tedy
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    MIKEYLA: Tak u granclí horší kvality není divu. Já taky kdysi krmila Delicanem (někdy v letech raz dva po revoluci) a bylo to zlo - ale pak sem dlouho byla věrná K9 a když se zhoršili, přešla sem na Acanu (s občasnýma pokusama typu Proplan, Brit a spol.) a po obojím teda malé, kompaktní bobky - po barfu prostě sejde na tom, co stláskaj - jestli víc kostí, víc tvarohu, červenou řepu... :) Z lisovaných za studena sem zkoušela Fit Crock a to mi přišlo trošku "pilinoidní" - fakt fůra vlákniny, psi po tom hubli, pak Lukullus a ten Marcus a po obojím teda větší bobky a obojí má dost vlákniny proti klasickým superprémiovkám.
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    ZMYJKA: já můžu porovnat akorát granule (klasické) horší kvality (Meradog), kterými jsme v kdysi dávno krmili...., nechali jsme si poradit a nevěděli jsme, které že granule jsou O.K., takže prakticky jiné zkušenosti s granulema jiných značek nemám....a po těch teda kadila o poznání hodně..., na barfu daleko míň a celkově menší:), pevnější, né takové klády:), na granclích lis. za st. to bylo něco mezi:)
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    MIKEYLA: Mně teda vždycky přišlo, že po lisovanejch za studena obecně kaděj víc než po normálních lepších granclích - na barfu maj moje psiska bobky cca jako na acaně, jen konzistence (trochu) a barva je variabilní podle toho, co zrovna žerou, na lisovanejch za studena maj větší - je v nich obecně víc vlákniny než v acaně.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    TERRORIST: ja ted par tydnu krmim temahle
    Lukullus krmivo pro psy výhodně u zoohit: Lukullus granule míchané balení na zkoušku
    http://www.zoohit.cz/shop/psi/granule/lukullus/161622
    holkam chutnaj a prestaly jim kysat oci
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    TERRORIST: jasný..., jak už krmím barfem docela dlouho, tak mi po granulích (byť lis. za st.) přijde, že kaděj víc a větší:)), ale není to tak hrozné, jako na klas. granulích...
    TERRORIST
    TERRORIST --- ---
    MIKEYLA: super dík, kouknu na to Bubu právě po acaně, má bobky docela malý a nekákuje tak často.
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    SRUBKA: zeleninu je lepší mixovat také proto, že se lépe tráví ve chvíli, kdy je hodně rozmělněná..., takže ono to mixování není od věci:)), ale samozřejmě je supr, že ti pejsek žere zeleninu v celku..., to ti moji by se jí ani nedotli...., jediné, co má Mia ráda, tak meloun (ten sní i se slupkou:) a syrové brambory..:), na ně chodila po tají do špajzu:))
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    TERRORIST: já příležitostně (cestování) krmím tyhle, ale i přes to, že jsou to granule lisované za studena, tak mi přijde, že po nich kaděj takový ty "kládičky" :), barf je prostě barf no:)), ale já s nima byla spokojená a dostala jsem na ně dobré reference..., akorát já pro ně jezdím až do Světic (Animo- centrum krmiv), mimochodem velmi dobrý obchod..., kupuju tam bylinky pro koně a až budu mít O.K. auto a po výplatě:), tak nakoupím ve velkým rovnou i pro hafíky:), opravdu doporučuju...

    Marcus Mühle granule VÁŽENÉ 1 kg ANIMO centrum krmiv
    http://www.centrumkrmiv.cz/product/marcus-muehle-granule-vazene-1-kg-1068/
    TERRORIST
    TERRORIST --- ---
    Ahoj potřebovala bych radu. Svojí fenu (2), krmím teďkon acanou pro dospělé psy. Radši bych zkusila granule lisované za studena, protože občas dostane i něco syrového a četla jsem že tyhle granulky jsou blíže přírodní stravě. Nevím jakou značku vybrat, na netu je toho tolik. Může mi někdo doporučit značku se kterou má dobré zkušenosti? díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam