• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    BRAMBOROVANAT
    BRAMBOROVANAT --- ---
    tak jí zkus natočit do petky a nechat v lednici odstát, třeba mu pak bude chutnat
    INXS
    INXS --- ---
    IF_: jo ale von čerstváka nechce pít kvuli chloru, v krkonoších lemtá uplně štastnej, ale tam tu vodu máme fakt dobrou
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    INXS: jjá ti dám vodu, co bydlela na žabinci!:D

    jinak vyměňuju jednou denně, pokud tam má naslintáno nebo drobky, tak dvakrát..
    IF_
    IF_ --- ---
    To se i říká, že častější výmněnou podpoříš pití psa...
    BRAMBOROVANAT
    BRAMBOROVANAT --- ---
    my jednou denně a je fakt, že tomu našemu chutná vyloženě čerstvě natočená ledová. Ale nebydlim v Praze, voda je u nás chuťově dobrá i z kohoutku.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    INXS: mám už léta konvici na filtrování vody, protože v Brně se to fakt nedlo pít, ani z toho dělat čaj, filtry vydrží bez změny kvality 2-3 měsíce, ne jeden jak doporučují a dají se přes net koupit generické, takže pak to fakt nevychází draho.

    A i člověku se hned zlepší pitný režim.
    IF_
    IF_ --- ---
    Měnim ráno jednou za den, většinou si ji večer po žrádle zakalí a musí jí chutnat, jinou rozhodně nedostane:)
    INXS
    INXS --- ---
    jak často vyměnujete vodu?
    Bonymu tahle pražská chlorovaná nechutná, podle chytrejch knížek ji vymenuji 2x denně. není lepší jí nechat odstát?
    Včera knoural a když sem ho pustila ven, vypil celej obsah z pítka ptákům, má nejradši deštovou nebo nějakou takovou co bydlela na žabinci
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: Jé, vidíš, tam mě nějak nenapadlo se podívat. Dobrý nápad. Akorát nevím, jestli mi to stihne do večera ztuhnout, když to teď po obědě dám dělat :-(
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    Gustík má dneska první narozeniny, tak vymýšlím, čím mu udělat radost. Chtěla bych mu vyrobit nějaký "dort", ale nemám vůbec nápad ani inspiraci. Nějaké tipy nebo rady, prosím?
    Dá se udělat dort čistě ze syrových surovin (maso, zelenina, ovoce, mléčné výrobky, vejce) bez obilovin? Gustík žádné přílohy nedostává a vůbec nevím, jak by jeho zažívání reagovalo, kdybych mu najednou předložila dort plný ovesných vloček nebo rýže, jak je ve většině receptů na netu. Nechce se mi zrovna dneska experimentovat s jeho trávením.
    KABIS
    KABIS --- ---
    zeleninu a salat dostava taky, vnitrnosti taky - hlavne kureci jatra a zaludky, ledviny nezere a po nepranych zaludkach mel hnacku. misto lososa jeste muzu davat pangasa.
    ok, trochu to poupravim, diky moc za rady
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    KABIS: "Psisko se zivi hlavne kurecim, potom hovezim a obcas lososim masem" - Ja bych prekotne rostoucimu steneti nedavala ovoce, ale jak pise mathea, tak zeleninu, korenovou najemno nastrouhat, listovou (cinan, salat, sparit mlady koprivy), vynechat rozhodne piskoty. Misto nich uvarit treba kureci zaludky nebo srdicka coby mlsky na drobny kousicky. Hovezi, pokud nedavas ciste kusovku, muze byt taky dost tucna, takze spis treba kureci skelety, kure cely, vyriznout nejtucnejsi casti typu biskup a tuky zevnitr stehnisek, zaradila bych vnitrnosti, primerene jater, zelenych drztek, pranych drzstek, kruti maso, losos umi byt taky pekne tucny, tak spis jiny typ morskych ryb.. Pestrou stravu, ze ktery si vezme to nejlepsi. A panostitida je potvora, rada se vraci, tak umirnene s vychazkama.
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    KABIS: Asi bych omezila i ta banany a jabka a nahradila to zeleninou, alespon docasne.
    KABIS
    KABIS --- ---
    Tak, dotaz na ty vice vzdelane nez ja :)

    Psisko ma hypertrofickou ostedystrofii a panosteitidu (jen trosku). doktor rikal, ze kdybychom byli na granulich, doporucil by prejit na juniory. mezi stenecima a juniorama je rozdil hlavne v tucich a cukrech (juniorske maji min). takze by to videl at omezim trosku tuky a cukry.
    Psisko se zivi hlavne kurecim, potom hovezim a obcas lososim masem, veprove nedavam. Mlecne vyrobky zadne. Z ovoce hlavne jablicka a banany, ale dostava ve forme odmen pomerne hodne piskotu. S doktorem jsme se shodli ze vypustime piskoty, protoze to bude asi delat nejvic, ale chci se zeptat, jestli nemate jeste nejaky doporuceni - co vypustit, co pridat - aby nerostl tak zbesile. Je fakt, ze tech piskotku dostava docela dost, pokud tohle muze byt zpusobeny hodne cukrama, tak dost verim tomu, ze by to mohlo byt ciste tema piskotama.
    WAMI
    WAMI --- ---
    CAMELLA: ano. A 5kilovky jsou opravdu ještě levnější. :)))

    ale pokud se podíváš na ceny balení 250g na netu, tak jsou předražený. Zhruba tak, jako u mě. :))) Já se nehádám o tom, že ta cena je vysoká (JE), a že se nedá sehnat levnějš (DÁ). Nabízím, že odsypu ze svýho trochu, aby to někdo nemusel skladovat doma dalších několik let. Cenu jsem si stanovila za těch 250g, aby se mi vůbec chtělo se s tím crcat. :)

    A opět - nikomu to nevnucuju. Nechceš, neber... ;o) Někomu se to třeba bude hodit i za těch 60,- kaček ;o)

    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    WAMI: já právě vídám i kilovky za 70kč, tak proto mi to přijde hodně.
    WAMI
    WAMI --- ---
    CAMELLA: jj, ve velkým se to dá koupit mnohem levnějc, já toho koupila kvůli ceně 5 kilo... :D (ale čuba mi začala nabírat v pohodě, tak nevím, co bych s tím množstvím dělala :) )
    za malý dávky je to ale co jsem koukala po netu celkem běžná cena... :)

    nikomu nenutím ;o)))
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    WAMI: tyjo, nevim, kde to kupuješ, ale 60 kč za 250g je hodně přepálená cena...
    (já kupuju tuším 1kg za 40-50kč...nebo tak nějak, vydrží to tak dlouho, že ani nevim:))
    WAMI
    WAMI --- ---
    ---omlouvám se, není to přímo inzerát, jen se zbavuju přebytku... :D

    NABÍZÍM sušené pivovarské kvasnice (ekvivalent pangaminu), 250g za 60,- Kč
    ... asi spíš lidem z okolí (Karviná, Havířov, max. Ostrava), jinak by to bylo + 40,- Kč za poštovné ...
    objednala jsem si jich trochu moc... :D chce někdo? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam