• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    WAMI
    WAMI --- ---
    CAMELLA: ano. A 5kilovky jsou opravdu ještě levnější. :)))

    ale pokud se podíváš na ceny balení 250g na netu, tak jsou předražený. Zhruba tak, jako u mě. :))) Já se nehádám o tom, že ta cena je vysoká (JE), a že se nedá sehnat levnějš (DÁ). Nabízím, že odsypu ze svýho trochu, aby to někdo nemusel skladovat doma dalších několik let. Cenu jsem si stanovila za těch 250g, aby se mi vůbec chtělo se s tím crcat. :)

    A opět - nikomu to nevnucuju. Nechceš, neber... ;o) Někomu se to třeba bude hodit i za těch 60,- kaček ;o)

    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    WAMI: já právě vídám i kilovky za 70kč, tak proto mi to přijde hodně.
    WAMI
    WAMI --- ---
    CAMELLA: jj, ve velkým se to dá koupit mnohem levnějc, já toho koupila kvůli ceně 5 kilo... :D (ale čuba mi začala nabírat v pohodě, tak nevím, co bych s tím množstvím dělala :) )
    za malý dávky je to ale co jsem koukala po netu celkem běžná cena... :)

    nikomu nenutím ;o)))
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    WAMI: tyjo, nevim, kde to kupuješ, ale 60 kč za 250g je hodně přepálená cena...
    (já kupuju tuším 1kg za 40-50kč...nebo tak nějak, vydrží to tak dlouho, že ani nevim:))
    WAMI
    WAMI --- ---
    ---omlouvám se, není to přímo inzerát, jen se zbavuju přebytku... :D

    NABÍZÍM sušené pivovarské kvasnice (ekvivalent pangaminu), 250g za 60,- Kč
    ... asi spíš lidem z okolí (Karviná, Havířov, max. Ostrava), jinak by to bylo + 40,- Kč za poštovné ...
    objednala jsem si jich trochu moc... :D chce někdo? :)
    THEIA
    THEIA --- ---
    INXS: no jej praveze aj chuti - kusok som jej skusila dat, aby pochopila ze to neni nic pre nu ale fakt si na nej pochutnala:) Vcera som nechala kosik s nakupom z trhov polozeny na podlahe a amalka si z neho suverenne jednu stonku rebarbory vzala do pelisku a chystala sa do nej pustit.. asi je divna:)

    ZUZKAOU: aha zda sa ze kys.stavelova ma u psov len same negativa, tak ja to nebudem riskovat a proste ju vynecham
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    THEIA: no, ověřila bych si kolik kyseliny šťavelové na váhu tvého psa už bude problém.
    INXS
    INXS --- ---
    THEIA: imho jak to vochutná tak jí to rychle přejde :D
    THEIA
    THEIA --- ---
    co rebarbora? moja amalka zacne vzdy strasne slintat ked ju jem a tvari sa ze by si dala tiez.skusala som googlit a nic som nenasla..
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    MATHEA: dik :)
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: Jj, ja otazku pochopila, jen sem asi nepochopitelne odpovedela:) Skorapka se proste bude tezko stepit do "jehlicek" jako tepelne upraveny kosti..
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    MATHEA: já myslela jako že uvařená skořápka se taky štípe takže je nebezpečná, stejně jako uvařený kosti... předpokládám že těžko.
    IF_
    IF_ --- ---
    INXS: Proč by ne...
    INXS
    INXS --- ---
    co pažitka, petržel, bazalka, kopr, máta, můžou se dávat?
    IF_
    IF_ --- ---
    MATHEA: Já to využívám k věcem, co nemusí, když to zakamufluju vejcem, sní vše:)
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: to asi jo, ja teda vareny nedavam, dycky proste do zradla rozkydnu cely jajco, skorapku trochu pomackam a hotovo.. na vapnik zerou kosti..
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    Díky. Přepodkládám že názor že uvařená skořápka je na tom stejně jako uvařený kosti je blbost.
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: tak chytrá kniha praví, že syrový bílek obsahuje protein avidin, který narušuje vstřebávání vitamínu H, protein se ale působením tepla ničí, takže stačí bílek oddělit a vrazit na minutu do mikrovlnky. naopak žloutek je nejlepší za syrova. pokud chceš využít i skořápku, tak rozdrtit a zakápnout citronem. vejce podávat 2-3x týdně

    naše lola vajce zas tak moc nedostává, moc je domu nekupuju, takže když už ho má, dostane ho celý syrový. když sme měli vajíčka od babičky a dostávala je pravidelně, tak sem ten bílek dávala do mikrovlnky
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    PETRA_CHATEAU: to jsem právě zaregistrovala s tím bílkem, ale už jsem narazila i na to že syrový klidně.
    Co je moc často? Konkrétně jsem četla, že jednou týdně syrový vejce ok.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam