• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přístup odmítnut.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    Tak Vas vitam v klube o krmeni psov a maciek prirodzenou stravou. Ocenim tu rady pre zaciatocnikov, skusenosti, tipy a odkazy na predajcov, takisto odkazy na literaturu. Proste vsetko okolo danej temy.
    rozbalit záhlaví
    IF_
    IF_ --- ---
    JERYK: A kolik mu je?

    Petra Ch_ Lola je ještě mladá u starších psů s tím problém být někdy může...
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    JERYK: taky sem přecházela na barf s dospělym psem. ze začátku sem dávala hlavně kuřecí, mrkev a pro jistotu trochu rýže. maso sem teda dávala rovnou syrový. postupně sem přidala hovězí, různý vnitřnosti a kosti, lososa, taky další druhy ovoce a zeleniny. co se týká masa, nikdy se z ničeho ne po...., nechtěla akorát kapra. zeleninu a ovoce furt strouhám a mixuju. jediný co sní nazamaskovaný je kysaný zelí a teď jí chutnal meloun.
    JERYK
    JERYK --- ---
    Rád bych začal barfovat, ale mám trošku obavu, jak to bude fungovat u staršího, ale vitálního gaučáka-granuláka (8,5-10kg). Nástěnku jsem přelouskal, teorie je mi jasná, kalkulačku na počítání dávek jsem si stáhnul. Teď se pokouším zjistit, kde "dobře" nakoupím na praze 2/3?
    Takže hledám zkušenosti a rady do začátku.
    Za každou radu děkuju ;)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    VERCA_ZABA: už udáno.)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    PETRA_CHATEAU: teda doufám, že to jsou makrely.. prostě stříbrná čudla.. jinak k vyzvednutí jsou v dejvicích
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    VERCA_ZABA: brala bych makrely. kde sou v vyzvednutí?
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    ještě jednou se optám, nechcete někdo 3 šišky kapra se sumečkem a jedno balení makrel? arno to nechce a já musím rozmrazit mrazák.. takže bud vy nebo popelnice.)
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    INXS: Nebo zkus přemrazit. Do mrazáku v petce (ne plné, aby se ti neroztrhla), nechat zmrznout a pak rozmrznout. Nemá to úplně ten efekt, co třeba filtry, ale taky to některým zvířákům chutná.
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    V misce v kuchyni měním vodu jednou až dvakrát denně, podle toho jak si vzpomenu, když dávám žádlo. V ložnici dávám čerstvou, když jdeme spát, takže jednou denně. Pes chodí i přes den pít střídavě do obou misek, kolikrát si dopoledne vyběhne po schodech napít se do ložnice, přestože v kuchyni má plnou misku. Netuším podle čeho se rozhoduje.
    Ale obecně pije celkem málo, hlavně když přijdeme z venku nebo když si hraje, to pak potřebuje doplnit vodu, ale běžně přes den moc nepije.
    BLUDICKA
    BLUDICKA --- ---
    INXS: jak Anetka, tak Benny mají k dispozici dvojí vodu - ve velké konvi anebo v kyblíku (určeném jen na vodu) odstátou, v misce pak několikrát denně měněnou (protože z misky pijí jen čerstvou). Pijí tu, na kterou mají zrovna chuť:-)
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    vasi psi pijou? :)
    INXS
    INXS --- ---
    nebo prostě měnit jen ráno
    BRAMBOROVANAT
    BRAMBOROVANAT --- ---
    tak jí zkus natočit do petky a nechat v lednici odstát, třeba mu pak bude chutnat
    INXS
    INXS --- ---
    IF_: jo ale von čerstváka nechce pít kvuli chloru, v krkonoších lemtá uplně štastnej, ale tam tu vodu máme fakt dobrou
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    INXS: jjá ti dám vodu, co bydlela na žabinci!:D

    jinak vyměňuju jednou denně, pokud tam má naslintáno nebo drobky, tak dvakrát..
    IF_
    IF_ --- ---
    To se i říká, že častější výmněnou podpoříš pití psa...
    BRAMBOROVANAT
    BRAMBOROVANAT --- ---
    my jednou denně a je fakt, že tomu našemu chutná vyloženě čerstvě natočená ledová. Ale nebydlim v Praze, voda je u nás chuťově dobrá i z kohoutku.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    INXS: mám už léta konvici na filtrování vody, protože v Brně se to fakt nedlo pít, ani z toho dělat čaj, filtry vydrží bez změny kvality 2-3 měsíce, ne jeden jak doporučují a dají se přes net koupit generické, takže pak to fakt nevychází draho.

    A i člověku se hned zlepší pitný režim.
    IF_
    IF_ --- ---
    Měnim ráno jednou za den, většinou si ji večer po žrádle zakalí a musí jí chutnat, jinou rozhodně nedostane:)
    INXS
    INXS --- ---
    jak často vyměnujete vodu?
    Bonymu tahle pražská chlorovaná nechutná, podle chytrejch knížek ji vymenuji 2x denně. není lepší jí nechat odstát?
    Včera knoural a když sem ho pustila ven, vypil celej obsah z pítka ptákům, má nejradši deštovou nebo nějakou takovou co bydlela na žabinci
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: Jé, vidíš, tam mě nějak nenapadlo se podívat. Dobrý nápad. Akorát nevím, jestli mi to stihne do večera ztuhnout, když to teď po obědě dám dělat :-(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam