• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    Tak Vas vitam v klube o krmeni psov a maciek prirodzenou stravou. Ocenim tu rady pre zaciatocnikov, skusenosti, tipy a odkazy na predajcov, takisto odkazy na literaturu. Proste vsetko okolo danej temy.
    rozbalit záhlaví
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    KABIS: zatim vsechno co neni maso :) casem mozna jen to, co neni zivocisneho puvodu

    VERCA_ZABA: no sama to neudelas nebo za hodne dlouho.. taky nemusis zacit vsechno delat najednou, ale postupne a co ti chybi lokalne dokoupis /vymenis.. spis nez to co pises, je dulezite sehnat lidi se kteryma to udelas, pak uz je napul vyhrano
    KABIS
    KABIS --- ---
    FREETEKK: a co budes teda jist? (ne rejpava, cista zvedavost :) )
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    VERCA_ZABA: lokalni zdroje, ale to je ve meste tezke.. uz se tesim na dobu bez betonu :)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    FREETEKK: tak to nejez no:) ale v tom případě co my s tím tady u psů, který to žerou?.)
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    VERCA_ZABA: tak jasne ze udelam, nemusim to zrat :)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    FREETEKK: hezký no.. ale to je prostě tenhle svět no, s tím nic neuděláš..
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    Nedavno se tu resili rustove hormony, tohle se sice tyka ATB, ale porad mam verit Statni veterinarni sprave, ze to, co oni tvrdi tak opravdu je?

    Chovatelé dopují selata a kuřata antibiotiky



    11.6.2012 euro.cz str. 0 Zemědělství, Průmysl farmaceutický



    Táňa Králová



    Obchodní řetězce



    zpět



    První porci antibiotik dostávají selata během čtyřiadvaceti hodin po porodu. Preventivně proti infekcím. Další várkou léčiv přimíchaných do krmení se malí čuníci ládují po několika týdnech. Mají jim pomoci zvládnout stres, který jim působí časné odloučení od mámy. Podávání antibiotik zdravým zvířatům je mor rozšířený v továrnách na vepřové a drůbeží maso. Jde o natolik běžnou praxi, že zdejší chovatelé o ní naprosto otevřeně mluví do novin. Veterinární správa přitom ujišťuje, že antibiotiky se u nás drůbež ani prasata nekrmí.

    První porci antibiotik dostávají selata během čtyřiadvaceti hodin po porodu. Preventivně proti infekcím. Další várkou léčiv přimíchaných do krmení se malí čuníci ládují po několika týdnech. Mají jim pomoci zvládnout stres, který jim působí časné odloučení od mámy. Podávání antibiotik zdravým zvířatům je mor rozšířený v továrnách na vepřové a drůbeží maso. Jde o natolik běžnou praxi, že zdejší chovatelé o ní naprosto otevřeně mluví do novin. Veterinární správa přitom ujišťuje, že antibiotiky se u nás drůbež ani prasata nekrmí.

    Státní inspektoři se nastěhovali do Lidlů, Kauflandů, Penny a dalších marketů, aby veřejnost zásobovali zprávami o prošlých sýrech a salámech. O zneužívání antibiotik, jakým je jejich zkrmování zdravým selatům a kuřatům, se toho spotřebitelé od dozorových institucí moc nedozvědí. Je přitom zakázané. A nebezpečné. Byznys má ale stále navrch před ochranou lidského zdraví.

    Farmaceutický průmysl potřebuje prodávat antibiotika a průmyslové zemědělství se bez nich neobejde. Dobrovolně je ani jeden sektor neomezí a stát je k tomu důsledně netlačí. Takzvaná antibiotická politika, která má zajistit bezpečné užívání antibiotik u lidí a zvířat, je víc politikou než realitou.

    V Česku se antibiotiky v chovech hospodářských zvířat zrovna nešetří. V roce 2003 se jich spotřebovalo necelých 49 tun. O sedm let později to bylo už více než 70 tun. Loňský údaj dosud není k dispozici. Přes národní antibiotickou politiku stoupla spotřeba těchto léčiv v českých chovech od roku 2003 k roku 2010 o 44 procent. Stavy prasat přitom za tu dobu klesly o 43 procent a drůbeže o osm procent. Právě těmto zvířatům se antibiotika hromadně podávají k prevenci. Kuřata a selata je dostávají namíchaná v krmných směsích nebo ve vodě.

    (Více v pondělním vydání týdeníku Euro.)


    URL| http://www.euro.cz/detail.jsp?id=110050

    IF_
    IF_ --- ---
    Podezřelá nahnědlá pasta. Podívejte se, jak se vyrábí drůbeží separát - iDNES.cz
    http://ekonomika.idnes.cz/jak-se-vyrabi-drubezi-separat-djh-/ekonomika.aspx?c=A120611_151033_ekonomika_neh
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    vzhledem k tomu, že hlavní součást psí mikroflory je enterococcus faecium, je sice dodávání jogurtů hezké, ale v podstatě nemá většího významu.
    BRAMBOROVANAT
    BRAMBOROVANAT --- ---
    SRUBKA: tak různě, většinou jak si vzpomenu cca 2-3x týdně, má asi 18kg a dávám 3 najednou. on mi je žere jako pamlsky :)
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    IF_: Vsak jasny, ale esli srubka chce vypustit jogurty... Moje smecka ma misto strev pozink trubky, tem je jedno, esli dostanou activii, florianky nebo dva dny prosly termix. :)
    IF_
    IF_ --- ---
    FIFAJZ: No ale pozor, ve vetsine jogurtu a kefiru probiotika nejsou, chce to cist obal, ja kupuji Hollandii a Floriany, kde probiotika jsou.
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    SRUBKA: A hele, zkousela si mu nekdy dat podmasli nebo kefir? Co mam zkusenost, psiskum dela v brichach hodne dobre, lepe, nez jogurty. Ale pokud se chces vyhnout mlecnym vyrobkum, pangamin bifi+ jsem taky cubam bezne davala. A napadaji overeny bylinky, neco jako je http://www.phytovet.cz/cz/detail/2-phytovet-digestive-mix/14.html
    SRUBKA
    SRUBKA --- ---
    Jako pangamin klasickej pro lidi dostává taky. Šlo mi spíš o to, jestli je v pohodě ládovat do něj "lidské" tablety s probiotiky (buď formou pangaminu BIFI, nebo klasických probiotik) a vyhnout se tak zdroji probiotik v podobě mléčných výrobků, který dostával doposud. Má teď nějaký připosraný období, tak chci ty jogurty na nějakou dobu vypustit.

    Ale tak se zdá, že je to ok. Místo normálního pangaminu mu teď koupim ten pangamin BIFI "s obsahem bifidobakterií a laktobacilových kultur".
    BRAMBOROVANAT: jak často a kolik tabletek mu dáváš?
    BRAMBOROVANAT
    BRAMBOROVANAT --- ---
    SRUBKA: já taky dávám pangamin bifi
    KABIS
    KABIS --- ---
    Davam pangamin z lekarny klasicky. Lekarnice mi rilaka ze lidi to vetsinou kupujou prave pro psy :)
    IF_
    IF_ --- ---
    SRUBKA: Dávám probiotický jogurt:)
    SRUBKA
    SRUBKA --- ---
    Dáváte svým psům někdo pravidelně "lidský" pangamin BIFI, nebo "lidká" probiotika? Mě napadlo, že bych to psisku třeba obden míchala preventivně do žrádla pro lepší zažívání. By mělo bejt v pohodě, ne? (Klasické veterinární probiotické pasty u nás nemají moc úspěch plus se při preventivnim podávání finančně nevyplatěj. Mléčný výrobky s obsahem živých kultur mu nechci s ohledem na jeho nevyzpytatelný zažívání dávat moc často.)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZARAKI_KENPACHI: Jestli ti to k něčemu bude, tak dieta na cystinové kameny je založena na tomhle:
    a) nízký obsah proteinů s purinem - je tam vesměs výhradně drůbeží bílkovina
    b) nízký obsah sodíku
    c) alkalizace moči (cystin se sráží v kyselém prostředí)

    Jestli by tohle šlo nějak vytvořit z čerstvých surovin a bez výživového deficitu, nejsem si zcela jistá. U diet bych se spíš přikláněla ke granulím, je to jistější.
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    MATHEA: to jsem jeste nevedela, ze to s tema jejima strevama tak zamava, protoze jiny susaky dycky stravila normalne
    no jo, ale dobry, uz jsem zase chytrejsi :-) jen nevim, jestli mam pokouset Bibinino zazivani tim kurecim. Asi to jeste po malinkejch kousickach zkouset budu, treba ji to dneska jenom proste nesedlo.
    IF_
    IF_ --- ---
    MATHEA: No já bych spíš chtěla to sušený maso, jednou jsem měla od znameho nasušené domácí a bylo to skvělý..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam