• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    Tak Vas vitam v klube o krmeni psov a maciek prirodzenou stravou. Ocenim tu rady pre zaciatocnikov, skusenosti, tipy a odkazy na predajcov, takisto odkazy na literaturu. Proste vsetko okolo danej temy.
    rozbalit záhlaví
    WAMI
    WAMI --- ---
    ZMYJKA: oki, potřebuju nakopnout, prosím mi vysvětli, co je "štěněčího" na konzervě, která má složení 98% masa a 2% rýžové mouky? (vyjma toho, že je to mletý)
    já si totiž nějak logicky neumím vysvětlit, jak jenom jiné označení surovin může způsobit nevhodnost k výživě seniora :D

    chápala bych to u granulí, ale u BARFu - v tomto případě tedy schovaného v konzervě - mi to prostě hlava nebere... :)

    ---
    s nežravcema ale bohužel poradit neumím... :( u mě je popelnice každej pes, nakonec včetně těch, co tu mám jen na hlídání, přiznám se, že fakt nevím, jak to dělám, ale hádám, že velký vliv bude mít u mě to, že za každým nežravým zadkem stojí několik neustále hladových tlam... :D
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    WAMI: Mlaďocha cpu štěněčím klidně, je ostatně skoro štěně, ale seniorce už to nerisknu, no. Sice má všechny testy v normálu, ale přecejen je štěňecí zvýšená zátěž. Sem dumala o štěněčích i u gran carno, byl větší výběr příchutí, ale nakonec sem se rozhodla to nepokoušet.
    Jo, kdybych měla popelnice, tak taky neřeším, ale oni mi i doma občas hrajou hru "tohle jíst nebudu" (i když na barfu mnohem míň než s granulema) a hlavně mladej když je utahanej, tak občas prostě odmítne žrát (čuba mi to za mlada taky dělala - byla prostě tak vyfluslá, že neměla hlad) a pak mu lezou žebra. Teda zas ne že by to úplně nepřežil, ale teď mu těch deset dní s koněma dalo fakt hodně zabrat, tak gumovýho sem ho ještě neviděla :D
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    JIMBUSHE: pokud chces investovat do prirodniho doplnku, tak si priprav vice penez, napr na Micromineral http://www.baron.cz/kun/micro-mineral-333311-k-X001355.html Davkovani je prilozeno, my jsem davali myslim 2 odmerky 2x tydne

    synteticka a levnejsi varianta je Roboran.. tam davame dve lzicky 2x tydne

    nekdo to dava psovi zvlast do misky bokem a pes si sam da jak potrebuje.. ta nase by to hned vyzrala, takze pripadavame do jidla
    JIMBUSHE
    JIMBUSHE --- ---
    ahoj,potrebovala bych poradit ohledne doplnku stravy.. zaciname se syrovou stravou a tak nemam moc prehled co se tohodle tyce.. samozrejmne tvarohy, oleje atak vim.. ale jde mi spis treba o ty mineraly, sacharidy ? v jakem mnozstvi a kdy davat ?a popripade kde poridit ? koukala sem na strankach baron.cz, ale abych rekla pravdu sem ztech ruznych tabulek co jsou na internetu jelen a samozrejmne vse z nabidky je nepostradatelne :)) mam pesana v zatezi a bojim se spis abych mu v dobre vire,ze mu pomaham nakonec neuskodila.. poradite mi prosim z vlastnich zkusenosti ohledne tech doplnku ?? dekuju
    WAMI
    WAMI --- ---
    ZMYJKA: mno, tak dělaj i 400g konzervy, za 25,- Kč :D (ještě čekám, že mi na to řekneš, že je konzerva označená jako "pro štěňata" - jo, to vidím, ale na to argument nemám :DDDD nemyslím, že by to dospělé psy malých plemen nějak položilo na těch 14 dní :D )
    Grand 405g štěně spec.sm.1ks/6ks | Bessy krmiva
    http://www.bessy-krmiva.cz/611/grand-405g-stene-spec-sm-1ks-6ks.html

    a jinak můj prcek v zátěži má taky jen 7kg svý váhy, a i ona vydrží 14 dní na čemkoliv - ale je taky pravda, že zrovna ona je nejpažravější a nadlábne se klidně i suchýho chleba :DDD
    INXS
    INXS --- ---
    Bony mi začal s chutí žrát
    bylo to psychický..
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    WAMI: Njn, ty to s tou svou smečkou zkrmíš, ale mě jak u Topstein tak u těhle vadí, že je toho 800, já potřebuju ideálně 400 g, abych s sebou nevláčela ve vedru otevřenou konzervu :/. A stejně tak je to s tím, že psi vydržej na nějakým jiným krmení - u velkýho psa bych si to klidně lajzla, ale u prcků a ještě v zátěži (a když sou unavený, tak mi prostě padaj na hubu a ani žrát moc nechtěj) je prostě každý deko znát. Ale zas toho pro ně nemusím vláčet moc :)
    STHENO
    STHENO --- ---
    SNELA: co ja viem. skusim niekde na akcii, tam su aspon skoro cely den von...
    SNELA
    SNELA --- ---
    STHENO: a myslis, ze to meli z toho ? ja bych to jeste zkusila
    STHENO
    STHENO --- ---
    SNELA: skoda, ze mali po tom moji taku hroznu srajdu, riesila by som to tiez tymto. na akciach sa srat so surovym masom, je ostara.
    SNELA
    SNELA --- ---
    MATHEA: jasnačka, tak psům fakt chutnaj, takze to budu volit jako náhradní zradlo, kdyz nekam pojedu, ale na bezny krmeni to stejne neni :)
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    SNELA: tak rekla bych, ze jo, urcite vyssi nez odpad v granulich. I pro lidi ma tepelne upraveny maso vyzivovou hodnotu.. Nevim, co vsechno se teda vytraci, ale kdyz se mam rozhodovat mezi granclema a konzervou, tak je volba jasna:)
    SNELA
    SNELA --- ---
    MATHEA: a v takovym připadě může mít to maso "ještě nějakou" vyz. hodnotu ?
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    BRAMBOROVANAT: to bych se asi nedoplatila:/

    jako já za arnošta za měsíc dám cca 800 za žrádlo.. tak se mi příčí dáváat pak další tisícovku za to, že bude 12 dní někde hlídanej
    BRAMBOROVANAT
    BRAMBOROVANAT --- ---
    VERCA_ZABA: a co koupit sušený maso?
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    SNELA: vysoka teplota + dlouha doba upravy?
    SNELA
    SNELA --- ---
    když řešíte ty konzervy, tak čim myslíte, že je způsobené, že u konzerv TOPSTEIN se třeba kosti u kuřete naprosto rozpadaj, v ruce to rozetřu jak paštiku :)
    WAMI
    WAMI --- ---
    CAMELLA: tak vidíš, máš to po ruce a chceš emigrovat :D
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    ehm cože? jakýže granule lisovaný za studena kupujete? asi blbě koukám, ale co tak koukám, tak výživa na 12 dní bvy mě vyšla na litr???
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    WAMI: náhodně vybraný a mimochodem výborný eshop. Jsou od nás z vesnice, takže od nich objednáváme už léta a jsou moc fajn. Jednou jedinkrát se stalo, že nepřijeli a to jen díky zácpě a vybitému mobilu (a jako omluvu jsem dostala nějaké zboží navíc :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam