• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    SUFFOCATE
    SUFFOCATE --- ---
    Já mám teda s propeskem strašnou zkušennost.. ne teda u psa co mám teď, ale u psa co jsme měli předtím (takže už to je nějaká doba zpět) a taky nevlastní sestry pes z toho měl docela slušný průjmy... ale třeba už je to lepší...
    WAMI
    WAMI --- ---
    IF_: Tesko, ALbert... prostě v hypermarketech, jen je potřeba koukat na to, aby to byla ta označená 100%meat :)
    IF_
    IF_ --- ---
    WAMI: Kde to maji :O?
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    WAMI: jo, ti jdou, jestli se nezhoršili, u těch sem byla ve fabrice se podívat a byly tam celý kuřecí pařátky, kostřičky s masem, celkem zdravá zelenina do těch jejich kompletních konzerv. Všechno čistý, nezasmrádlý. Oproti lidským kozervovýrobám docela luxus :D
    WAMI
    WAMI --- ---
    ZMYJKA: :D já právě u všeho koukám na složení, a občas se dost liší marketingový obal s obsahem... ale občas je to naopak...

    třeba i Propesko - což jsou v podstatě hypermarketovky - dělaj konzervu se 100% obsahem masa. Jsou to povětšinou podle čuchu kuřecí separáty, ale krátkodobě se to dá využít taky (jo, ale ohužel jsou taky většinou jen velký :( )

    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    WAMI: tak pro příště sem moudřejší :D
    WAMI
    WAMI --- ---
    ZMYJKA: no, já to taky moc nechápu, proč to značujou jako štěněcí... :D
    asi, že je to prostě jen ta 400g a je to mletý, jinak mě nic nenapadá...

    u granulí vím proč, a je mi jasný, že je jiný složení, který díky více bílkovinám zatěžuje ledviny - o tom žádná. Ale tady u těch konzerv mi to složení přijde OK...
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    WAMI: tak jestli se to nijak neliší složením, tak moc nechápu, proč to označujou jako štěněcí? Do štěněcích se normálně cpe víc doplňků (i když míchám Barf, tak štěndu přihodím víc minerálů) a víc bílkovin (mladýmu sem dávala víc masa na míň zeleniny), což u staršího psa není ideál na ledviny.
    WAMI
    WAMI --- ---
    ZMYJKA: oki, potřebuju nakopnout, prosím mi vysvětli, co je "štěněčího" na konzervě, která má složení 98% masa a 2% rýžové mouky? (vyjma toho, že je to mletý)
    já si totiž nějak logicky neumím vysvětlit, jak jenom jiné označení surovin může způsobit nevhodnost k výživě seniora :D

    chápala bych to u granulí, ale u BARFu - v tomto případě tedy schovaného v konzervě - mi to prostě hlava nebere... :)

    ---
    s nežravcema ale bohužel poradit neumím... :( u mě je popelnice každej pes, nakonec včetně těch, co tu mám jen na hlídání, přiznám se, že fakt nevím, jak to dělám, ale hádám, že velký vliv bude mít u mě to, že za každým nežravým zadkem stojí několik neustále hladových tlam... :D
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    WAMI: Mlaďocha cpu štěněčím klidně, je ostatně skoro štěně, ale seniorce už to nerisknu, no. Sice má všechny testy v normálu, ale přecejen je štěňecí zvýšená zátěž. Sem dumala o štěněčích i u gran carno, byl větší výběr příchutí, ale nakonec sem se rozhodla to nepokoušet.
    Jo, kdybych měla popelnice, tak taky neřeším, ale oni mi i doma občas hrajou hru "tohle jíst nebudu" (i když na barfu mnohem míň než s granulema) a hlavně mladej když je utahanej, tak občas prostě odmítne žrát (čuba mi to za mlada taky dělala - byla prostě tak vyfluslá, že neměla hlad) a pak mu lezou žebra. Teda zas ne že by to úplně nepřežil, ale teď mu těch deset dní s koněma dalo fakt hodně zabrat, tak gumovýho sem ho ještě neviděla :D
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    JIMBUSHE: pokud chces investovat do prirodniho doplnku, tak si priprav vice penez, napr na Micromineral http://www.baron.cz/kun/micro-mineral-333311-k-X001355.html Davkovani je prilozeno, my jsem davali myslim 2 odmerky 2x tydne

    synteticka a levnejsi varianta je Roboran.. tam davame dve lzicky 2x tydne

    nekdo to dava psovi zvlast do misky bokem a pes si sam da jak potrebuje.. ta nase by to hned vyzrala, takze pripadavame do jidla
    JIMBUSHE
    JIMBUSHE --- ---
    ahoj,potrebovala bych poradit ohledne doplnku stravy.. zaciname se syrovou stravou a tak nemam moc prehled co se tohodle tyce.. samozrejmne tvarohy, oleje atak vim.. ale jde mi spis treba o ty mineraly, sacharidy ? v jakem mnozstvi a kdy davat ?a popripade kde poridit ? koukala sem na strankach baron.cz, ale abych rekla pravdu sem ztech ruznych tabulek co jsou na internetu jelen a samozrejmne vse z nabidky je nepostradatelne :)) mam pesana v zatezi a bojim se spis abych mu v dobre vire,ze mu pomaham nakonec neuskodila.. poradite mi prosim z vlastnich zkusenosti ohledne tech doplnku ?? dekuju
    WAMI
    WAMI --- ---
    ZMYJKA: mno, tak dělaj i 400g konzervy, za 25,- Kč :D (ještě čekám, že mi na to řekneš, že je konzerva označená jako "pro štěňata" - jo, to vidím, ale na to argument nemám :DDDD nemyslím, že by to dospělé psy malých plemen nějak položilo na těch 14 dní :D )
    Grand 405g štěně spec.sm.1ks/6ks | Bessy krmiva
    http://www.bessy-krmiva.cz/611/grand-405g-stene-spec-sm-1ks-6ks.html

    a jinak můj prcek v zátěži má taky jen 7kg svý váhy, a i ona vydrží 14 dní na čemkoliv - ale je taky pravda, že zrovna ona je nejpažravější a nadlábne se klidně i suchýho chleba :DDD
    INXS
    INXS --- ---
    Bony mi začal s chutí žrát
    bylo to psychický..
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    WAMI: Njn, ty to s tou svou smečkou zkrmíš, ale mě jak u Topstein tak u těhle vadí, že je toho 800, já potřebuju ideálně 400 g, abych s sebou nevláčela ve vedru otevřenou konzervu :/. A stejně tak je to s tím, že psi vydržej na nějakým jiným krmení - u velkýho psa bych si to klidně lajzla, ale u prcků a ještě v zátěži (a když sou unavený, tak mi prostě padaj na hubu a ani žrát moc nechtěj) je prostě každý deko znát. Ale zas toho pro ně nemusím vláčet moc :)
    STHENO
    STHENO --- ---
    SNELA: co ja viem. skusim niekde na akcii, tam su aspon skoro cely den von...
    SNELA
    SNELA --- ---
    STHENO: a myslis, ze to meli z toho ? ja bych to jeste zkusila
    STHENO
    STHENO --- ---
    SNELA: skoda, ze mali po tom moji taku hroznu srajdu, riesila by som to tiez tymto. na akciach sa srat so surovym masom, je ostara.
    SNELA
    SNELA --- ---
    MATHEA: jasnačka, tak psům fakt chutnaj, takze to budu volit jako náhradní zradlo, kdyz nekam pojedu, ale na bezny krmeni to stejne neni :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam