• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    k tomuhle tematu jsem cetl zajimavy clanek, ale spis by to chtelo vyjadreni nekoho kdo tomu vic rozumi..

    Jak je to vlastně s odčervováním psů? | Veterinární ordinace a kliniky v ČR
    http://www.veterina-info.cz/odborne-clanky/jak-je-to-vlastne-s-odcervovanim-psu-72.html
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    Ja odcervuju tak 2x do roka..
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    SNELA: dík :) odčervovala jsem naposled před půl rokem, tak právě jestli mám jít na to.
    SNELA
    SNELA --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: cca 4x ročně
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    Jak často odčervujete barfisty? častěji než psy krmený granulema, nebo stejně?
    SIEGR
    SIEGR --- ---
    zdravim..trochu jsem filtrovala a koukala ze ho pouzivate, ale donesla se ke mne informace ze olivov olej neni pro psy uplne to nejlepsi...Co je na tom pravdy? Jen pro jistotu
    KABIS
    KABIS --- ---
    PETRA_CHATEAU: to bohuzel uz asi nevedou, odkazuje to pak na vylozene za studena lisovany granule
    KABIS
    KABIS --- ---
    PETRA_CHATEAU: on nastesti neni notoricky nezravec, praveze to zral ok, ale ted mi zrat prestal, proto jsem se vydesila :)

    z toho, co psala FIFAJZ to beru tak, ze pokud pes funguje, tak neresit, akorat jeste rikam ze se u nej trosku bojim kvuli tomu, ze to je takovej malej kriplik, ale uvidime jak to bude dal. Tak za mesic asi pujdem na kontrolu kvuli tomu jak roste, tak snad se mu to nezhorsi, i kdyz mam posledni dobou pocit ze kulha trosku vic :/
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    ještě sem četla na fb, že někdo notorickým nežravcům zeleniny a ovoce tu zeleninu suší a pak to sežerou

    případně něco z cd vet??
    Zelenina, ovoce, byliny k BARFU pro psy - Baron.cz
    http://www.baron.cz/pes/prirodni-lekarna/doplnky-vyzivy/barf/i-0
    KABIS
    KABIS --- ---
    FREETEKK: jasny.. no tak my mame problem nastesti jen s tou zeleninou, maso ted teda taky moc ne, ale tam me uklidnila FIFAJZ :)
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    KABIS: jasny, ja to spis myslel, kdyz odmita zrat kosti..
    KABIS
    KABIS --- ---
    CAMELLA: jinak jo, na rozredeni. me to prave vysvetloval tak, ze to je dobry zdroj ruznych mineralu, zato vapniku a fosforu tam je mnohem min nez v mase
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    CAMELLA: to muze no, otazka jak se to vstrebava? ten vapnik treba v zelenine - kvetak, kapusta, brokolice, spenat.. to asi moc nidko nekrmi..
    KABIS
    KABIS --- ---
    CAMELLA: priznam ze, ze tohle me nenapadlo :)) tak klasicky, okurky, mrkve, zeli, salaty, nejaky rajcata a papriky obcas, kvetak, brokolice, ja nevimcovsechno.. teda kdyz mi to zral ;) zacnu asi s celerem a kedlubnou a tak.. plus ozira travu

    FREETEK: jinak jeste co se tyce mlecnych vyrobku a vapniku, sef ma ridgebacka a toho prikrmoval hodne mlecnema a skoncil prave s nedostatkem vapniku a i co jsme se bavili s vetem (mame stejnyho :o) ), tak radsi ty masity kosti.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    KABIS: tak ale taky řeš, jakou zeleninu :). Ne každá zelenina bude vhodná :)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    FREETEKK: tipla bych, že je tam prostě na rozředění :) To předpokládám vet kabis nějak vysvětlil (nicméně ona zeleniny taky může obsahovat celkem podstatné množství vápníku a fosforu, že :)
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    KABIS: got it, dik za osvetleni problemu :)
    KABIS
    KABIS --- ---
    CAMELLA: presne tak :)

    ma tak akorat vapniku, fosforu ma ale vic a tim ten pomer je z 1.1:0.9 rozhozeny na skoro 1:1

    ted krmim nejvic cela kurata/skelety a pripadne ruzne smesi kde jsou i kosti a kureci jatra, cistou svalovinu skoro vubec., zeleninu mame nakazanou jako velky zdroj mineralu bez fosforu :)
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    CAMELLA: aha, tak to jsem spatne pochopil :) a zelenina ten fosfor nejak navaze nebo k cemu tam teda pomaha?
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    FREETEKK: špatně to chápeš, on má zřejmě vápníku akorát v absolutním množství, ale protože žere hodně svaloviny, tak má asi moc fosforu a proto má špatný poměr.
    Proto chtějí, aby žral víc zeleniny.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam