• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    Tak Vas vitam v klube o krmeni psov a maciek prirodzenou stravou. Ocenim tu rady pre zaciatocnikov, skusenosti, tipy a odkazy na predajcov, takisto odkazy na literaturu. Proste vsetko okolo danej temy.
    rozbalit záhlaví
    THEIA
    THEIA --- ---
    VERCA_ZABA: myslim ze v auditku o dogach spominala MSM
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    VERCA_ZABA: tak to nevim, je toho jak nasrano :)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: nene, nějakej jednoslovnej název.. že to snad bere ve dvoukilovým kbelíku.. jenže já mám hlavu děravou..:)
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    VERCA_ZABA: nebylo to Joint combo?
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    KABIS: zalezi jestli to mas jako prevenci nebo neco resis. Co se reseni nejakych horsich stavu tyce, slysela jsem samou chvalu na Stride, od lidi co jim pes uz temer nechodil. Ale je drahej.
    Jinak pro dlouhodoby podavani se vyplati kupovat baleni pro kone a podle mnozstvi ucinny latky prepocitat na psa.
    SNELA
    SNELA --- ---
    THEIA: co je pro psa v růstu podstatný je poměr vápníku a fosforu, takže klidně ten bych si nechala udělat, problém je, že u dost psů na barfu to muze být problém .. ( museli jsme takhle nechat přejít jedno štendo na granule.. a náš pes krmenej od 3 měsíců barfem má/měl panostitidu, která byla dost možná dědičná, ale i tak dost možná z barfu..)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    KABIS: já dávám taky na kyčle alavis, ale GIO doporučovala nějakej přípravek pro koně, ale já si furt nepamatuju název.)
    IF_
    IF_ --- ---
    THEIA: Někdo dělá rozbory krve... stojí to co si pamatuju cca 3 kila, imho ale zbytecnost, pokud je pes v kondici:)

    Já taky hlavně pestrost plusdávám roboran a pangamin.
    KABIS
    KABIS --- ---
    Co byste mi doporucili jako doplnek na klouby? Davam ted alavis, pes ma spatny kycle, ale zkoumam alternativy a jestli neni pro sichr lepsi zustat u takovyhle pripravku.
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    THEIA: nic takovyho ja osobne nedelam teda, ale v ramci zdravotnich problemu (cubu na jare chytly zada, psovi pred rokem prestala fungat stitna zlaza) se delala krev a dalsi vysetreni a vse bylo naprosto v poradku (pokud nepocitam tu stitnou, ale to nesouviselo se zradlem:)) ).

    K tem doplnkum - ja davam pangamin, tak 2x tejdne sypnu kolagen a nejaky zakladni vitaminy, co sme kdysi nekde splasila, ty spis tak "pro pocit":) Jinak maj proste pestrou stravu a vypadaj naprosto ok.
    THEIA
    THEIA --- ---
    inak na barfu sme cca 10mes a rozmyslam nad nejakym komplexnym preventivnym vysetrenim - robievate nieco podobne? dalsi tyzden ideme po roku na ockovanie,tak by som to spojila..
    THEIA
    THEIA --- ---
    DALEEN: tiez od nich obcas objednavam maso:)

    MATHEA: dik,to som tusila:) zrovna moja amalka zozere fakt vsetko co jej naservirujem, takze doplnky budu len na klby.
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    MATHEA: Rychleji píšu než čtu :)
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    DALEEN: Theia se ale pta na konkretni produkt z jejich nabidky a maso to neni:)

    THEIA: Mne osobne to prijde pri vyvazeny strave zbytecny - kup normalne samotnej pangamin, pripadne tu rasu a to klidne ano. Ale proc do psa futrovat jeste vapnik, pokud ma spravnej pomer svaloviny, vnitrnosti, masitejch kosti a kosti, tomu nerozumim.
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    THEIA: Já jsem s nima maximálně spokojená. Komunikace je výborná a maso bych si kolikrát dala sama. Namíchané směsky voní tak, že nevědět že je to maso pro psa, tak to hodím na pánev k večeři. Nikdy nic nesmrdělo, nebylo zkažené. Pokud jsi z Prahy, tak přivezou až domů, volají předem a dohodnou se na čase závozu.
    THEIA
    THEIA --- ---
    co si o tom myslite? nejake referencie pripadne? http://www.bd-yummy.cz/zbozi/canina-barfer%E2%80%98s-best.php
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    STHENO: spis to vidim na tohle a uz koncim s OT :)

    Veganline original rostlinný sýr 200g vegan - vegshop.cz
    http://www.vegshop.cz/alternativy-syru/283-veganline-original-rostlinny-syr-200g-vegan-8595607700030.html
    STHENO
    STHENO --- ---
    FREETEKK: hele, pouzivaj bio a hotovo. ;)
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    STHENO: psovi to nejak casto nedavam, ale cas od casu jo a to menit nebudu.. u sebe to je nadyl, ale rad bych to minimalizoval, i kdyz to bude problem, pac syry mam fakt rad :)
    STHENO
    STHENO --- ---
    FREETEKK: no nic, mala som rozpisany nejaky text k tomu, ale tu to vazne nepatri.

    mlieka teda moc nevypijem, ale mam rada mliecne vyrobky ako jogurty, smotanu a hlavne syry a hlavne tie jogurty a kysle mliecne vyrobky psom davam pravidelne pomerne, budem to robit aj nadalej. nevidim u nich dovod to menit za sojove mlieko alebo nieco podobne. natolko sa to tyka temy, dalsia debata je an iny klub a flame tu zacinat nechcem.
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    jinak k tomu mleku pekny clanek tady: http://www.vegan-fighter.com/clanky/kde-se-bere-mleko.html

    sry za ot :)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    STHENO: bohužel, nedávno sem slyšela něco podobnýho.. že přece když barfuju, tak pes nemůže mít z ničeho sacharidy, potažmo energii a že tam nemůže bejt tolik vitaminů a dyt přece v granulích je všechno, co pes potřebuje, granule jsou pohodlnější.. ono to pak teda vyústilo, že kdyby arnošt byl o půlku menší a žral granule, tak je to ideální pes a všichni by ho určitě rádi hlídali..:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam