• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    Tak Vas vitam v klube o krmeni psov a maciek prirodzenou stravou. Ocenim tu rady pre zaciatocnikov, skusenosti, tipy a odkazy na predajcov, takisto odkazy na literaturu. Proste vsetko okolo danej temy.
    rozbalit záhlaví
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    LOVETHIEF: akorát buď opatrná, z některej věcí se podělat můžou, třeba z vemínek :)
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    Na vikend jsme byli i chovatelky, od ktery mame Cookie. Kdyz krmila svoji smecku, moje holky u toho samozrejme cumakovaly. Pri posledni navsteve se nad barfem ofrnovaly, ale tentokrat se mohly utlouct po smradlavy smesi zelenych drstek, ryby, kone a hoveziho. Cekala jsem, ze nas do rana podelaj az na pudu, ale NIC! Jsou v pohode!! Vyfasli jsme kilovou stangli nejaky podobny smesi a ja jdu studovat jak a co a kolik. A hledat, kde budu nakupovat.
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    TEMSTEAG: nech trochu povolit, aby to šlo porcovat, nasekej na vyhovující porce a dej to zpátky do mrazáku
    INXS
    INXS --- ---
    hele máme mrazáky
    TEMSTEAG
    TEMSTEAG --- ---
    Ahoj, mam hloupou otazku, jak skladujete cerstve maso? jde mi o to,ze s tim krmim kocku a dostavam rovnou mrazene maso,ale po rozmrazeni treba i do vecera v lednicce v uzavrene misce to je nechutne a druhy den i ona to odmita zrat. Diky
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    ZUZKAOU: vlak do stanice ironie ma zpozdeni a odjizdi z pateho nastupiste, ukoncete prosim nastup
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FREETEKK: cože? Ty hodláš argumentovat něčím, co si nečetl?

    A to si dělal ještě v době kdy si maso jedl a nebo to je důsledek nedostatku vitamínů B?
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    ZUZKAOU: je tady takova vyhledavaci stranka - google - a tam si muzes dohledat dukazy pokud je nutne potrebujes (coz ocividne ano), ale ja ti s tim pomuzu..

    https://www.google.cz/...amble&oq=dog+Bramble&aqs=chrome.1.57j0l3j62.4590j0&sourceid=chrome&ie=UTF-8

    bohuzel jestli ho pani takhle opravdu krmila to asi vi jenom majitelka, takze bud ji muzes napsat nebo si udelat vylet do UK

    jinak ja jsem jenom prelouskal nadpis a dal jsem to necetl, protoze anglicky moc neumim a doufal jsem ze mi s tim nekdo pomuze.. takze jsem ani nic nehodnotil jestli sis racila vsimnout, neracila, dobre, mej se
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FREETEKK: tak především v tom není jedinná solidně potvrzená informace, že ten pes skutečně žil tak dlouho a že skutečně byl krmen tak jak ta veganka uvádí.

    A i kdyby to byla pravda a on to skutečně přežil, tak z toho nejde odvozovat cokoliv dalšího na jiné psy, protože jaksi jeden pes pravidlo nedělá, že.

    Ostatně to v tom článku je výslovně napsané.

    Takže spíš než přednášku o masožravcích se dočkáš toho, že neumíš vyhodnotit informace a ve svém svatém nadšení jsi za šiřitele bludů, což se ostatně veganům stává velmi často, protože jaksi radostě vytrhují jednotlivé informace z kontextu a pak je halasně vytrubují s pocitem morální převahy.

    A ještě častěji se pak vztekají, když jim někdo naznačí že to tak úplně není.
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    cekam torturu a prednasku o prapsu masozravci, ostatne jako vzdycky :))))

    Vegan Dog Lives to 189 Years | Care2 Healthy Living
    http://www.care2.com/greenliving/vegetarian-dog-lives-to-189-years.html
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    IF_: tak já to potřebuju na šestikilovýho kocoura, kterej by měl bejt na závěr pětikilovej :-)
    IF_
    IF_ --- ---
    ZUZKAOU: Mně s eto pčítá děsně těžko, protože Maso je sice třeba za 5-10 kč, zelenina nebo bewi taky zlomek, ale k tomu dávám střídavě roborany, kolagen, pangamin, někdy olej apod, ale bude to tak těch 20 Kč max myslim... Ale můj pes i když je v tréninku tak má 7 kilo max, takže je to fakt minimum :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    jo a počítal jste někdo, na kolik vás tak zhruba vyjde denní krmná dávka?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    pěkně prosím -je někde záloha tabulky na krmné dávky, té co na nástěnce nefugnuje?

    (respektive potřebuju promyslet dávkování šestikilovýmu postaršímu kocourovi, co potřebuje shodit tukový zábal)
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    IF_: To nevím, tak detailní informace nemám.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    CAMELLA: plus u štěňat je problém při přezubování, jak vše okusují, tak se jim to může dostat do těla přes dásně
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    IF_: musí se zranit. Niméně teoreticky stačí i drobná rána
    IF_
    IF_ --- ---
    INUSHKA: A bylo to vylozene z bezneho pobytu u koni jo?
    INUSHKA
    INUSHKA --- ---
    IF_: Nemožné to rozodně není, u ségry v ordinaci, kde dělá, nedávno jeden pes na tetanus umřel. A asi o měsíc dřív jiného horko těžko zachránili.
    TATEREZA
    TATEREZA --- ---
    LOVETHIEF: tady je k tomu diskuse. nemam cas ji projit celou, ale vypada to, ze tam je tabor pro a tabor proti. http://www.cz-pes.cz/diskuse/4_6774_0.html
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    IF_: psi jsou méně vnímaví než ovce nebo člověk, ale chytit ho samozřejmě mohou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam