• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    Tak Vas vitam v klube o krmeni psov a maciek prirodzenou stravou. Ocenim tu rady pre zaciatocnikov, skusenosti, tipy a odkazy na predajcov, takisto odkazy na literaturu. Proste vsetko okolo danej temy.
    rozbalit záhlaví
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: Jako, když se to zaleje vodou, tak ta voda dost zčervená, ale jak moc se to může projevit i na srsti psa, to nevím.
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    TATONKA: bezva, to by slo :) Ja bych si vzala neco... :) jinak jak je to u suseny zeleniny s karotenem, nevite? Mam bilyho psa, tak mrkev a repa neni uplne idealni, ale po bonitaci na to asi kaslu...
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    Z Prahy jsem, momentálně ze Žižkova (ale jinak jsem slovenka :))
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    taky bych se podělila:)
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    TATONKA: odkud jsi? :)
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    Ahoj, nechcete se se mnou někdo podělit o 5 kilovej pytel strouhaný sušený zeleniny? Ten poslední jsem měla doma asi rok, a to mám 40ti kilovou nenažranou potvoru. Teď chci objednat novej, ale sama do 5ti kila už jít nechci. A ty menší balení vyjdou dráž a když ještě připočtu dovoz.... Odkaz tady http://baron.cz/pes/zeleninovy-mix-bez-obilnin-90006-k-KP000006-X000170-X001530.html

    Jinak jsem s touhle směsí fakt spokojená, čuba mi samotnou zelču nežere, ale v takovýhle podobě si dá. Navíc nemusím nic strouhat, stačí na chvilku namočit před podáváním. Navíc jsou to super zdravý zeleninový chipsy, taky je ujídám :)
    IF_
    IF_ --- ---
    LOVETHIEF: To je hrozny... no tak jestli ti zere grancle davej grancle. Ja si absolutne nedovedu predstavit ze kdyz mas tri psy ze ti nezere. S mOulou ted bydlime u nasich kamosu Bee a Spikem a jeden jak druhej jidlo doslova vdechnou do minuty, ten strach ze by jim k tomu nahodou lozil ten dalsi je silenej... by sezrali i samotnou mrkev...
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    Se z toho Darbyho poseru. Jsem si myslela, ze jak budem v Trebici a psiska teda budou zrat jenom kusovky, ze zrat bude, protoze doma kusovky dostavaj jen obcas a uplne se na ne klepe. Ale tady???? Uz tu jsme skoro 14 dni a Darby, co je krmenej masem od nejutlejsiho veku, nezere skoro vubec :-/ ani kdyz mu to nakrajim na pidi kousky, ani kdyz je necham zatahnout v horky vode. Nic!!! Jediny, co jakstaks pozre, jsou kureci kridla a kachni krky.
    Dohnal me az k tomu, ze jsem objednala 3 kila grancli Brit Carni Love, aby zral aspon neco. A ty miluje :-/
    KABIS
    KABIS --- ---
    KABIS: no, takze abych odpovedela na otazku, tak nevim :D ale zkus vyguglit co jsem psala (jsem na tabletu tak se mi nechce tu hledat), ad ta ketoza tak jsem na to narazila myslim pri vzdelavani se o paleo/primal vyzive pro lidi
    KABIS
    KABIS --- ---
    HYSTERIA: nevim jak u psu, ale u lidi jsem cetla neco o omezeni sacharidu a drzeni se v ketoze (bunky rakovinny zerou cukr, kdyz ho nemaj, maj smulu), byla za tim nejaka biologie a vypadalo to pekne, ale potvrzene a vyzkoumane to jeste neni. A ad vitamin C, tak v Americe je pan, ktery tim snad leci, ale nevimoc detailu (Dr. Ronald Hoffman), a nejaky studie na to byly a minimalne by to melo podporovat lecbu.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    kdyby nějakej barfař potřeboval...
    [ OFFERINGNABÍZÍM: Mrazák Calex / Praha 4 / 900 CZK ]
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    HYSTERIA: ja zase cetla o dodani vitaminu C ... ale bohuzel ne zadnou studii
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    Prosím, nevíte, jestli existuje nějaká studie ohledně výživy psa s rakovinou? Tak nějak mám v ponětí, že je ideální omezit obiloviny (a dodat "Béčko"), ale čistě ze vzdělávacího hlediska by mě zajímaly nějaké detaily, případně více info, nebo vyvrácení mojí domněnky :)

    Samozřejmě výživy vzhledem ke krmení barfem :)
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    ZMYJKA: vyzkousim s tim zbytkem co jsem nepodarovala, dik :)
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: No, několikrát sem to spařila vroucí vodou a pak proti srsti oškrábala ostrým nožem. A kus sem jí teda i povařila, to jí jelo ještě víc a dá se to pak už i v pohodě krájet :D Akorát je to pěkný smrádek.
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    LOVETHIEF: ja je krmim aka vnitrnosti.. sracka se nekonala, ale on neresi ani vemeno nebo praseci kuze atp.
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    ZMYJKA: odchlupit.. to me nenapadlo :) me to nezere prave diky chlupum. jak presne jsi to provadela? :)
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    ZMYJKA: taky pekny! ja mam jeste v mrazaku zapadly tri byci koule
    furt nejak nevim, jak s nimi nalozit. Jestli je to moc tucny, tak mam pocitat se srajdou? Nebo to neni tucny? Je to maso jako svalovina? Nebo co teda? :-D
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    LOVETHIEF: já sem zas minulý týden konečně vyrazila na barák, tudíž sem vyndala hovězí čelo, které jsem dostala :) Byla to komplet kůže z hovězích hlav, s trochou masa, podkožním tukem, srstí a čumáčkama :) A bylo to špinavé jako každá kráva a smrdělo to jako kráva :) A mladému to fakt chutnalo, jenom byl pak nějakou dobu jako had - nejen kadil, ale i blil chlupy - vždycky jednou za čas vyvrhl úhledný koláček srsti :D Čuba se teda tvářila ublíženě, že prej ona chlupy nežere, té sem to musela spařit a odchlupit - pak už to jedla taky. Ale není to nic pro slabší povahy :D
    LOVETHIEF
    LOVETHIEF --- ---
    uz ten nepruhlednej kilovej pytel mam v mrazaku par mesicu a az dneska jsem se rozhodla, ze se do nej podivam... na ty jednodenni kuratka
    Protoze jsme se s pritelem vcera koukli na nejnovejsi dil Hannibala, kde si pochutnaval na strnadovi vcelku, trosku jsem nad tim vyjevem zavravorala :-)) A protoze vim, ze moje draha polovicka ma fakt slabej zaludek (a treba kompletni priprava zradla pro smecku musi bejt jenom v my kompetenci), varovala jsem ho, at se radsi nechodi koukat. Neposlechl me a lidi, tak vycitavej pohled, co jsem si vyslouzila... a uklidil se nahoru do loznice.
    Jednu vyhodu ale v tomhle druhu jidla vidim. Jak jsou cely opereny, tak k sobe nejsou primrzly, takze nebudu muset nechavat celou tu hroudu povolovat a pak je od sebe trhat, abych je pak balickovala.... znate to.
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    tak ja mam trochu problem s tim ze vsechno potahnu na zadech do Brna, a pak teprve odtamtud autem. Takze predstava ze tahnu konzervy na tyden v krosne nic moc.. Bilej granule zere jen kdyz je nejvetsi nouze, jinak se jich netkne. Dela mi to trochu starost, ptz ten tyden bude zrejme dost narocny, a 14 dni po navratu mame bonitaci, tak aby vypadal trochu k svetu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam