• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    WOSHIII
    WOSHIII --- ---
    Ahoj, rozhodla jsem se od pristiho mesic prejit na barf z granuli. Bohuzel nemam misto na dalsi mrazak a tak musim psovi udelat misto v nasem.
    Staci jedna prihradka? Na jak dlouho mu to cca vydrzi? Snad nekdo mate doma taky vyclenenou prihradku pro psa:)
    A jeste prosim odkaz na stranku, kde to spravne popisuji pro uplne zacatecniky, jak krmit, prechod z granuli atd.

    Moc diky za odpoved, z toho co jsem zatim precetla mi to prijde jako strasne tezky:D
    NICKIE
    NICKIE --- ---
    nez to dam nekam jinam, tak nabizim mrazak Calex, takovy ten stary, je to velka tezka bedna, ale je dobrej do zacatku, kdyz si clovek chce zkusit, jestli teda barfovat bude nebo nebude.. mela jsem ho pujceny a uz ho nechtej zpatky. Modrany
    IF_
    IF_ --- ---
    TATEREZA: :D ryby davam a zatim vsichni psi zijou:))
    TATEREZA
    TATEREZA --- ---
    IF_: diky. ja se vcera nechala rozhodit mamou, ktera me presvedcila, ze je to hazard s jejich zivotama. tak jsem jen potrebovala utvrdit, ze je vse ok:)
    IF_
    IF_ --- ---
    TATEREZA: No jasne, pokud je zvykly na maso a kosti tak proc ne:)?
    TATEREZA
    TATEREZA --- ---
    dali byste psovi syrovyho kapra? kvuli kostem
    IF_
    IF_ --- ---
    TATONKA: Ja u te vstrebatelnosti doplnku mam pochybnosti obecne...davam to spis tak pro dobry pocit plus jeste kolagen a pangamin ale myslim,ze stejne je hlavni ta samotna strava.
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    IF_: Složení vypadá rozmanitě, akurát nevím nic o jeho původu. Tady asi zásadní rozdíl bude bude v tom, že MM je přírodního původu a Roboran je syntetickej. Tam pak záleží na tom, jakou mají ty látky vstřebatelnost. Nevím jak je to u minerálů, ale třeba u vitamínů je ten rozdíl přírodní/syntetickej celkem znatelnej. Ale teda 250g/55Kč je dobrá cena.
    IF_
    IF_ --- ---
    TATONKA: V tom mym odkazu je slozeni a je jiny nez cos psala ty.
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    IF_: Tak záleží spíš na složení, než na názvu..
    IF_
    IF_ --- ---
    TATONKA: Ja teda davam ten Roboran H, to bude jiny slozeni,stoji to na Arbesaku asi pade ten ctvrtkilovej pytlik.

    Roboran H - Robimaus
    http://www.robimaus.cz/cs/vitaminy-a-mineraly/672-roboran-h-8595113000211.html#.U7wDgqOLvJs
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    IF_: Tak určitě tam nějaký budou. Zkusím to nějak shrnout, nicméně nejsem žádnej veterinář, kynolog, ani chemik, takže je možný, že se v něčem pletu.

    Roboran chondro natural je složenej z extraktu ze žraločí chrupavky a extraktu z novozélandský zelený mušle, což tvoří 40% z celkovýho obsahu. Zbylejch cca 50% jsou chondroitinsulfát a glukosaminsulfát, což jsou látky vyskytující se běžně v kloubech. Ten glukosaminsulfát je dobrej na tlumení bolesti při artróze. Pak je tam ještě kyselina askorbová, což je syntetickej vitamín C, kterej má mnohem menší vstřebatelnost než jeho přírodní verze, to platí i u lidí. Je tam ještě selen v organický vazbě a pojiva: celulóza, oxid křemičitý a stearan hořečnatý.
    Ve výsledku mi přijde, že to je takovej předraženej vyvoněnej kolagen s troškou selenu a kys. askorbový, ale možná se pletu. Nicméně je Roboran dost zaměřenej na klouby a pro ty bude dobrej.

    Micromineral, jak už název napovídá, je směs určitejch minerálních látek, která má udržet tělo v komplexní rovnováze. Nepřijde mi, že by byl zaměřenej na klouby nějak speciálně. Obsahuje vápenaté mořské korály, pivovarské kvasnice, sladový květ (obilné klíčky), mořské řasy, extrakt z jader hroznového vína.
    Mně se líbí víc, protože cdVet tvrdí, že nepoužívá jakýkoliv synteticky vyrobené látky, ať už ty vitamíny, stopový prvky nebo pojidla. Je to takovej šedej prášek, hodně lehoučkej. Připadá mi, že to jsou fakt najemno rozdrcený korály, kvasnice, řasy a obilný klíčky. Smíchaný dohromady.

    Osobně jsem ovšem nikdy Roboran nedávala, takže nemůžu podat osobní zkušenost. Myslím, že to může bejt celkem kvalitní výrobek, ale za Micromineral v kombinaci s hydrolyzovaným kolagenem bych ho já osobně neměnila.

    zdroje: http://univit.cz/uvodni-stranka/psi/83-detail
    cdVet Micro Mineral 1000 g - Baron.cz
    http://www.baron.cz/pes/micro-mineral-3333-k-X000562-X000604-X000566.html

    něco o hydrolyzovaném kolagenu: http://www.domacilekarna.cz/clanek/11/o-kloubni-vyzive-smvdr.radovou
    IF_
    IF_ --- ---
    TATONKA: Je nejakej rozdil mezi mikromineralem a roboranem :)?
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    VERCA_ZABA: Super!
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    TATONKA: akorát na ní koukám:) takže klidně i o to se s tebou podělím
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    I když, koukám, že mi dochází MicroMineral, tak kdyby se někdo chtěl podělit o kilovku, budu ráda. Tam to pak vyjde mnohem levnějc, než to kupovat po malejch množstvích. (kilo=807,-).
    cdVet Fit-BARF Mineral 1000 g - Baron.cz
    http://baron.cz/pes/mineral-36953-k-X000562-X000604-X000566.html
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    Nechcete z toho barona ještě někdo něco? Nad 1398 maj dopravu zdarma, ale já zrovna teď nic nepotřebuju.. Jinak ten 5ti kilovej pytel stojí 1090 (+ doprava 89 = 1179). Počkám s objednávkou do konce týdne a klidně se složím i v 5ti lidech.
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    SIRRIL_NEMESIS: Jako, když se to zaleje vodou, tak ta voda dost zčervená, ale jak moc se to může projevit i na srsti psa, to nevím.
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    TATONKA: bezva, to by slo :) Ja bych si vzala neco... :) jinak jak je to u suseny zeleniny s karotenem, nevite? Mam bilyho psa, tak mrkev a repa neni uplne idealni, ale po bonitaci na to asi kaslu...
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    Z Prahy jsem, momentálně ze Žižkova (ale jinak jsem slovenka :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam