• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    Tak Vas vitam v klube o krmeni psov a maciek prirodzenou stravou. Ocenim tu rady pre zaciatocnikov, skusenosti, tipy a odkazy na predajcov, takisto odkazy na literaturu. Proste vsetko okolo danej temy.
    rozbalit záhlaví
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    HYSTERIA: maso od amose znám, taky plánuju zkusit (konečně taky budu s gátou barfovat)
    Btw, myslíš, že je možny, že bych narvala těch povinnych min 20kg do klasického 3 šuplového mrazáku? Nic jiného v něm nemám, ale tohle mi furt vrtá hlavou, abych nenakoupila a pak neměla problem to uskladnit..
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    Máme nového dodavatele masa pro útulkáče, tak jsme nabrali i pro vlastní spotřebu a zatím spokojenost. Tak přidávám reference, kdyby někdo zvažoval, odkud brát maso.

    + balíčky jsou placaté, takže se lépe skladují
    + v podstatě jsem si nadiktovala představu o objednávce a všechno mi bylo připraveno na míru, i když běžně v nabídce takovéto mixy, nebo kusovky třeba vůbec nemají
    + nezaregistrovala jsem nutnost enormní minimální objednávku
    + závozy až domů (posledně mi pán pomohl s vyskládáním až do mrazáku, po mé prosbě)
    + možnost platby předem na účet (oceňuju v případě odběru masa pro útulkáče)
    + dodávají i balíčky přímo mixované zeleniny a ovoce (pro majitele-lenochy ideál)
    + fajn domluva

    - jsem pohodlná a tak dost postrádám absenci kvalitního eshopu (a webu), kde bych celou objednávku jen naklikala do košíku :)
    - cenová kategorie spíše průměrná, než levná (ale zas kvalita masa odpovídá vyšší ceně)

    Maso od Amose | krmení hrou...
    http://www.masoamos.cz/
    REDDAY8
    REDDAY8 --- ---
    TATEREZA: No to jsem si tak myslela taky, ale taťka furt, že to stačí... Naši nemají moc čas, ale zeleniny je doma furt dost a skelety a kosti jim čas od času nakoupím a bude to ok.:)
    TATEREZA
    TATEREZA --- ---
    REDDAY8: ja bych dala vic kosti, ale to muzete sem tam nahradit treba skeletem, zebrama a tak. a pak bych dodavala ruznou zeleninku do toho. ale jako zaklad je to asi fajn:)
    REDDAY8
    REDDAY8 --- ---
    VERCA_ZABA: http://www.baron.cz/pes/komplet-fit-barf-hovezi-maso-91023-k-X001501-X001062.html http://www.baron.cz/pes/komplet-fit-barf-hovezi-maso-91025-k-X001501-X001062.html http://www.baron.cz/pes/komplet-fit-barf-skopove-maso-91026-k-X001501-X001062.html
    Tyto tři a zvěřinu, u nás se do toho pustil táta, já už totiž doma skoro nejsem. Viděla jsem barfování u přátel a párkrát jsem to doma nadhodila. Teď se v tom taťka trochu patlá, tak se radši ptám. :)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    REDDAY8: jaký balíček? co ste objednali?
    REDDAY8
    REDDAY8 --- ---
    Ahoj, my teď s barfem začínáme a objednali jsme od barona. Zajímalo by mě, jak je to s tím jejich výrokem, že se už nemusí nic přidávat? Znamená to, že 30 kilová fena bude dostávat celý ten jejich balíček bez jakékoliv přílohy? Žádné kosti, zelenina, nic?
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    VERCA_ZABA: při dárcovství dělaj trochu jinej...:)
    _PINKY
    _PINKY --- ---
    otazka prosim... berete nekdo od Barona maso?
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    HYSTERIA: a to dělaj takovej rozsáhlej test? já právě uvažuju arnoštovi taky nechat rozbor, ale byl darovat krev před pár měsícema a dycky mi jenou řeknou, že v pořádku. takže asi ale vše v pořádku? kdyby tam něco haprovalo, tak nedaruje, že?
    _PINKY
    _PINKY --- ---
    HYSTERIA: to jde, asi taky zkusim... chci ted prejit na barf, tak budu moct porovnat:)
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    _PINKY: my chodíme sem http://www.veterinarniklinikachodov.cz/ . Jinak cena je podle toho, jaké testy chceš (od základních po speciální barf testy). Tady konkrétně tyto stály kolem 800,- za psa.
    Nebo třeba minulý týden jsem měla další testy zadarmo - byli jsme darovat krev, tak tam ti to dělaj automaticky :)
    _PINKY
    _PINKY --- ---
    HYSTERIA: kde a kolik to stoji?
    SNELA
    SNELA --- ---
    HYSTERIA: mě se to nezobrazuje :/
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    Nedalo mi to a pro zajímavost jsme nechali udělat našim barfařům (4, 5 a 7 let) rozšířenější krevní testy (nejen kvůli Barfu, ale taky kvůli tomu, že už prostě stárnou).

    Kdyby někoho zajímalo, jak to vypadá, co se tam posuzovalo, tak tady seřazeno od nejmladšího po nejstaršího:)

    WOSHIII
    WOSHIII --- ---
    Ok diky holky za odpovedi:) Ja to prozkoumam a pripadne napisu jeste nejaky otazky/nejasnosti. :)
    Ja bych mu rada poridila jeho mrazak, alw bohuzel opravdu neni kam dat, az se budu stehovat, budu na to myslet:))
    SUFFOCATE
    SUFFOCATE --- ---
    WOSHIII: máme pro dva psy dva šuplíky, ale většinou se všechno vejde do jednoho. Psi mají dohromady cca 25 kg, bereme kolem 20 kg masa a vystačí to na tři až čtyři týdny. Teda odhadem, poslední dobou často střídáme s granulemi (lenost je sviňa :)).

    Jinak doporučuji pročíst si co nejvíce informací a nechat uležet.. uvidíš, že do měsíce to budeš mít v oku. My dáváme maso, k tomu nějakou zeleninu, co je zrovna doma.. maso porcuji od oka, ale docela to odpovídá tomu, kolik by měli dostávat. Zeleninu házím v množství, co je zrovna po ruce, někdy více, někdy méně. Občas vejce, tvaroh, sýr, kolagen, pangamin, roboran, lososák či jiný olej (ale málo, aby se neposrali).. když mají průjmy, nedáváme vnitřnosti a olej, když mají tvrdá hovna, nedáváme chvíli kosti a přidáme zeleninu. Psi žijí a vypadají dobře. Neboj se toho, a nenech se odradit, kdyby ti to ze začátku nežral nebo se z toho podělal, to je normální a brzy by to mělo přejít. :)
    MOOONA
    MOOONA --- ---
    WOSHIII: http://www.manwe.eu/, po pravy strane vsechno najdes. Ja osobne bych to do detailu resila hlavne u stenete, u dospelyho psa uz nijak zvlast. Snazim se, aby to bylo pestry, pridam tu lososovej olej, tu nejaky seminka, rasu, tu micromineral, kosti, vnitrnosti, tvaroh, vajicko...V podstate jsem si jen spocitala, kolik ma mit denne masa pri svy vaze, k tomu davam zeleninu podle uvazeni a toho co je zrovna v lednici plus neco prisypu.
    Ze zacatku jsem to taky dost resila, ale po chvili uz poznas jestli ma pes hlad nebo naopak, co muze a co ne (treba kureci jatra muj nemuze a pry je to casty problem), vidis bobky a dostanes se do toho a delas to od oka, zadna veda:)
    A myslim, ze jeden suplik ti pri velikosti tvyho psa prestane rychle stacit a nejaky misto pro mrazak najdes :D
    WOSHIII
    WOSHIII --- ---
    Ahoj, rozhodla jsem se od pristiho mesic prejit na barf z granuli. Bohuzel nemam misto na dalsi mrazak a tak musim psovi udelat misto v nasem.
    Staci jedna prihradka? Na jak dlouho mu to cca vydrzi? Snad nekdo mate doma taky vyclenenou prihradku pro psa:)
    A jeste prosim odkaz na stranku, kde to spravne popisuji pro uplne zacatecniky, jak krmit, prechod z granuli atd.

    Moc diky za odpoved, z toho co jsem zatim precetla mi to prijde jako strasne tezky:D
    NICKIE
    NICKIE --- ---
    nez to dam nekam jinam, tak nabizim mrazak Calex, takovy ten stary, je to velka tezka bedna, ale je dobrej do zacatku, kdyz si clovek chce zkusit, jestli teda barfovat bude nebo nebude.. mela jsem ho pujceny a uz ho nechtej zpatky. Modrany
    IF_
    IF_ --- ---
    TATEREZA: :D ryby davam a zatim vsichni psi zijou:))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam