• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    SNELA: u toho ovoce je zas otázka těch přínosných věcí vs. cukry. úplně bych ovoce (minimálně to s antioxidačními učinky) nazvrhovala právě...
    SNELA
    SNELA --- ---
    NICKIE: já bych se přidala k tomu co píše Hysterka, ale co jsem tak nějak vyčetla o nádorech u lidí, tak jsou "živeni" především cukrem, takže bych vynechala všechno s cukrem, ale i fruktozu - ovoce. Alespoň dočasně. držím pěsti!
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    NICKIE: já se řídila tím, co je všeobecně doporučováno i u lidí - vynechat obilniny, dávat tedy krmení bohaté spíš na tuky, než právě na uhlohydráty. Dodat více vitamínů - rybí oleje (omega3), krůtí a kuřecí vývary+žloutek, oříšky+dýňová semínka (arginin-tlumí růst nádorů). Přidat více ovoce s antioxidačními účinkyhrušky, jabka, maliny, borůvky, ostružiny. Ze zeliny zařadit ví bílé řepy, mangoldu, klidnně i listy od kedlubny.
    Rozhodně neuškodí ani bylinky a je možno vyzkoušet i tohle http://ovosan.cz/, jsou na to velmi dobré reference, co se týče onkologických onemocnění..
    NICKIE
    NICKIE --- ---
    Tak nas ceka brzo operace, protoze z jedne bulky na cecku pred dvema mesici se vyklubalo spousta bulek a veterinar to moc optimisticky nevidi. Krmim psiska predevsim hovezi mletinou s drobama a zeleninou..ale tu nam cuba celkem uspesne prebira a nezere a nechava psovi. Nevim jak mam zmenit stravu pred a po operaci, zvlast teda jestli se jedna o rakovinu. Nemate nekdo prosim zkusenost?
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    potvrzuju, do 3 suplikovyho pres 20 v pohode:)
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    ZMYJKA: takže do tříšuplíkového 20 určo půjde :)
    ZMYJKA
    ZMYJKA --- ---
    CAMELLA: Mám tříšuplíkový mrazák s prostředním velkým šupletem a do velkého šuplete (vydá tak za dvě menší) nacpu cca 14 kilo i v různých šiškách, v plackách ještě víc.
    TATEREZA
    TATEREZA --- ---
    ja ted nasla skvelyho distributoa na kladne

    kdyby to nekoho zajimalo, tak tam cvaknu cenik, je to jen kamennna podejna, ale hrozne friendly. jsou tam nahromadeny kvanta veci, fakt velikej vyber za skvely ceny. aktivni hracky pro velky psy jsem tam nasla za sedm petek, dost dobry. maso jsem tam kupovala: 2kg mletyho hoveziho za 22,- 2 kg zelenejch drstek za 46,-. Zatim jsem tam byla jednou a nadseni veliky, maji taky ty placaty mrazeny patle. a kdo ma zivnostnak, lze to brat za velkoobchodni cenu navic. a jezdim kazdej den do prahy, takze neni problem se nejak domluvit
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    FIFAJZ: taky pravda :). Mno aspon mi ten mrazák konečně k něčemu bude, ted zeje prázdnotou :)
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    CAMELLA: Ja do trisuplikovyho mrazaku kdysi narvala i pres 20 kg. Staci vyndat prostredni suplik a skladat puzzle. :)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    HYSTERIA: ok, zkusim :)
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    CAMELLA: dvacet kg v tech placatych balenich myslim bez problemu. Je to fakt překvapivě skladný:)

    Ovšem lepší, jestli ti to potvrdí někdo, kdo využívá klasický mrazák. My máme velký pulťák :)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    HYSTERIA: maso od amose znám, taky plánuju zkusit (konečně taky budu s gátou barfovat)
    Btw, myslíš, že je možny, že bych narvala těch povinnych min 20kg do klasického 3 šuplového mrazáku? Nic jiného v něm nemám, ale tohle mi furt vrtá hlavou, abych nenakoupila a pak neměla problem to uskladnit..
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    Máme nového dodavatele masa pro útulkáče, tak jsme nabrali i pro vlastní spotřebu a zatím spokojenost. Tak přidávám reference, kdyby někdo zvažoval, odkud brát maso.

    + balíčky jsou placaté, takže se lépe skladují
    + v podstatě jsem si nadiktovala představu o objednávce a všechno mi bylo připraveno na míru, i když běžně v nabídce takovéto mixy, nebo kusovky třeba vůbec nemají
    + nezaregistrovala jsem nutnost enormní minimální objednávku
    + závozy až domů (posledně mi pán pomohl s vyskládáním až do mrazáku, po mé prosbě)
    + možnost platby předem na účet (oceňuju v případě odběru masa pro útulkáče)
    + dodávají i balíčky přímo mixované zeleniny a ovoce (pro majitele-lenochy ideál)
    + fajn domluva

    - jsem pohodlná a tak dost postrádám absenci kvalitního eshopu (a webu), kde bych celou objednávku jen naklikala do košíku :)
    - cenová kategorie spíše průměrná, než levná (ale zas kvalita masa odpovídá vyšší ceně)

    Maso od Amose | krmení hrou...
    http://www.masoamos.cz/
    REDDAY8
    REDDAY8 --- ---
    TATEREZA: No to jsem si tak myslela taky, ale taťka furt, že to stačí... Naši nemají moc čas, ale zeleniny je doma furt dost a skelety a kosti jim čas od času nakoupím a bude to ok.:)
    TATEREZA
    TATEREZA --- ---
    REDDAY8: ja bych dala vic kosti, ale to muzete sem tam nahradit treba skeletem, zebrama a tak. a pak bych dodavala ruznou zeleninku do toho. ale jako zaklad je to asi fajn:)
    REDDAY8
    REDDAY8 --- ---
    VERCA_ZABA: http://www.baron.cz/pes/komplet-fit-barf-hovezi-maso-91023-k-X001501-X001062.html http://www.baron.cz/pes/komplet-fit-barf-hovezi-maso-91025-k-X001501-X001062.html http://www.baron.cz/pes/komplet-fit-barf-skopove-maso-91026-k-X001501-X001062.html
    Tyto tři a zvěřinu, u nás se do toho pustil táta, já už totiž doma skoro nejsem. Viděla jsem barfování u přátel a párkrát jsem to doma nadhodila. Teď se v tom taťka trochu patlá, tak se radši ptám. :)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    REDDAY8: jaký balíček? co ste objednali?
    REDDAY8
    REDDAY8 --- ---
    Ahoj, my teď s barfem začínáme a objednali jsme od barona. Zajímalo by mě, jak je to s tím jejich výrokem, že se už nemusí nic přidávat? Znamená to, že 30 kilová fena bude dostávat celý ten jejich balíček bez jakékoliv přílohy? Žádné kosti, zelenina, nic?
    HYSTERIA
    HYSTERIA --- ---
    VERCA_ZABA: při dárcovství dělaj trochu jinej...:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam