• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    OPI: dik, projizdela jsem jen sbazar. Nasli jsme jeste jeden uplne novej za 3000, tak zvazim, jestli se spis nevyplati zainvestovat.
    NICKIE
    NICKIE --- ---
    WESSNA: dobre, tak uz je plne rozebrano. Brzy se vsem ozvu:)
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    NICKIE: Ráda si 1-2l vezmu :)
    OPI
    OPI --- ---
    TATONKA: zrovna dneska jsem se dívala na bazoš..
    Pultový mrazák - Praha 5, prodám
    https://elektro.bazos.cz/inzerat/69637375/Pultovy-mrazak.php
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    NICKIE: mně je to jedno, jeden nebo dva litry. kolikátý jsou kanystry?
    NICKIE
    NICKIE --- ---
    VERCA_ZABA: Urcite. Ty budes chtit kolik? Aby mi tu pak nezbyli 4 litry treba
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    Kdybyste se někdo náhodou zbavoval mrazáku, nám by se jeden hodil.
    [ LOOKING FORSHÁNÍM: Pultový mrazák cca 100l / Praha a velmi blízké okolí / 2000 CZK ]
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    NICKIE: jde i po litru? ID Tercy by si vzala litr
    NICKIE
    NICKIE --- ---
    Ahoj, nechtel by jeste jeden clovek dva litry lososovyho oleje, ze bych vzala rovnou desetilitrovy kanystr, kdyz uz jsme ted 4..odber v Modranech, pripadne muzu privezt na Vinohrady. Cena 176 za litr. ( Pocitam s ID VERCA_ZABA, TATONKA A TATEREZA)
    NICKIE
    NICKIE --- ---
    TATEREZA: ok, tak objednam a dam vedet. Pocitam ze by tu byl zacatkem pristiho tydne.
    TATEREZA
    TATEREZA --- ---
    NICKIE: tak se mnou kdyžtak výhledově taky počítejte:)
    DZEJNY
    DZEJNY --- ---
    VERCA_ZABA: Veru dej vědět, až budu objednávat pro náš obchod, můžu vzít nějaký olej pro tebe navíc.
    VELADA
    VELADA --- ---
    Díky všem za odpovědi!

    Rozhodla jsem se nakonec pro krmení barfem doma a zakoupení granulí a pár konzerv pro případ cestování. Za konzervy to vyhrála tato Marp Holistic - pure venison https://www.krmivo-barf.cz/cz-detail-962218-marp-holistic-divocina-400g.html a za krmivo Markus Muehle https://www.krmivo-barf.cz/cz-detail-961938-markus-muehle-15kg.html

    GIOVANNA: tak přesně tyhle Markus Muehle jsem dneska dostala poštou :o)) A připadají mi dobré. (Krom syrového masa vždycky vyzkouším to, co čubě dávám. A tyhle granule mi přijdou nejvíc jako zdravý jídlo. Není to cítit divným smradem nebo dochucovadlama.) Jen mě trochu trápí, že ačkoliv uvádí, že jsou vhodné i pro štěňata, tak jsou dost velké. Ale dala jsem si práci s nožem a nakrájela je na menší :o))
    HUDOUS_ML: mě na kombinaci masa a granulí upozorňoval veterinář s ohledem na překrmení živinama, třeba příliš fosforu, železa... Takže ráno maso, večer granule bych radši nedávala. Předpokládám, že - hlavně u štěňat - to může mít hodně blbý vliv na stav kostí a celkovou vitalitu.
    IHNAT
    IHNAT --- ---
    HUDOUS_ML: Když je žerou, tak jistě není důvod je nedávat. Já spíš chtěl říct, že není třeba se stresovat, když je žrát nechtějí. Já totiž zkoušel všechny možný značky a nic a měl jsem (ze začátku) blbej pocit, když pár dní nejed...
    HUDOUS_ML
    HUDOUS_ML --- ---
    IHNAT: ale proč by měli vydržet bez jídla, když nemusí? Proč mám nechat psy dva dny hladovět, když mám tu možnost jim dát granule, které bez problému sežerou? Samozřejmě případ s nežravým psem je jiný, ale o to teď nejde, ne? Pointou je, že je podle mě úplně zbytečné démonizovat granule jako to nejvíc nejhorší, nedejbože je psovi dát někdy dávat, to raději ho vyhladovět, než mu dát toto svinstvo, přitom pes krmený barfem obvykle nemívá s granulemi vůbec žádný problém
    IHNAT
    IHNAT --- ---
    HUDOUS_ML: Tak to já si umím představit. Když byl pes mladší, tak granule nežral ani za nic. Takže jsem běžně celou dobu čundru nosil 2-3kg granulí úplně zbytečně. Přestal jsem je vozit po jednom zimním čundru, kdy nežral 10 dní, ačkoli jsem mu každý večer nasypal a pak mu i z ruky nabízel (normálně bych to nedělal, ale hodně mrzlo a bál jsem se, aby mu nedošla energie) ale on nechtěl. Psi toho vydrží hodně, pár dní bez jídla pro ně není žádný problém.
    HUDOUS_ML
    HUDOUS_ML --- ---
    OPI: no co já vím, tak lidi mají strach, aby psovi dali všechno, co potřebuje, a v granulích by to mělo být, takže se tím jakože sichrujou, že pes dostane důležité látky.. Jen říkám, sama to nedělám ;)
    OPI
    OPI --- ---
    HUDOUS_ML: jasně, takový důvod beru..já sporťáka nemám, my když jdem na výšlap tak vždy jednodenní takže dostane večer..spíš to myslím tak nějak že lidi krmí ráno maso a večer granule nebo naopak tak to moc nechápu..když už si dám tu "práci" a objednám maso, napytlíkuju a natetrisuju do mrazáku tak mi příjde líto potom dávat granule
    (polívky z pytlíku žeru taky ale kdyby mě krmil někdo jiný tak bych samozřejmě vyžadovala mnohem zdravější stravu) :D
    HUDOUS_ML
    HUDOUS_ML --- ---
    OPI: neemím si představit třeba na třídenním treku nedat psům najíst. Jezdím na tábory, kde lednice není, takže by byli bez jídla 14 dní. Já si spíš říkám, proč těm psům ty granule občas nedat? Taky semtam jím polívku z pytlíku. Moji psi měli za uplynulý rok granule doma 3x a pak v těch zmíněných případech - trek a tábor, takže ne že bych jednou týdně zapomněla rozmrazit. Ale pokud pes na kombinaci prospívá, tak proč ne? Mimochodem, mi chodí útulkáč děkovat za jídlo od začátku - chodila i za granule a teď za maso. Hlavně s chlupama od drštěk je to velmi příjemná záležitost :D
    OPI
    OPI --- ---
    HUDOUS_ML: to je asi pravda když takhle kombinovaně spousta lidí krmí a psům to neubližuje....já ale toto naopak vůbec nechápu, masem krmím 3 nebo 4 roky a nikdy by mě nenapadlo dát už psovi granule..když někam jedem na pár dní tak je tam lednice a když jedu na víkend pod stan tak psovi dám v pátek a pak v neděli a vůbec nemám problém s tím že v sobotu nežere (stejně vysomruje něco z grilu)...a když náááhodou zapomenu rozmrazit což je fakt jednou za měsíc tak prostě ráno nic nemá a dám mu o něco víc v druhé dávce...ale co žere maso tak se mi nikdy nestalo že by šel, čuchl k misce a odešel, příjde mi že si moc dobře uvědomuje jak kvalitní potravu má a pokaždé co dožere mi příjde pěkně poděkovat, tohle fakt předtím nikdy nedělal...takže za mě granule ať už sebelepší tak proč?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam