• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STHENOBARF - kvalitní výživa psa
    TATEREZA
    TATEREZA --- ---
    NICKIE: asi je už pozdě, ale já bych chtěla.
    mám ho objednat? chtěl by ještě někdo?
    SIRRIL_NEMESIS
    SIRRIL_NEMESIS --- ---
    Mikeyla: je to mražené a prodávají Axela.
    MIKEYLA
    MIKEYLA --- ---
    TATONKA: to zní zajímavě:), můžeš být konkrétnější? :))
    NICKIE
    NICKIE --- ---
    Nechtěl byste někdo zase lososový olej?
    DIVA
    DIVA --- ---
    TATONKA: cili cerstve, nezmrazene maso?
    TATONKA
    TATONKA --- ---
    Na Plzenske, u zastavky Bertramka, otevreli Reznictvi pro pejsky. Dneska jsem tam byla nakoupit a az na pomalejsi obsluhu je to tam dost fajn. Velky vyber, ceny privetive.
    SHEWOLF
    SHEWOLF --- ---
    Ahoj. Muze nekdo poradit, kde nakupovat maso v Liberci? (Prodejny, rozvoz... za jakykoli tip budu rada). Predem diky!
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    VERCA_ZABA: Ano, já bych taky nechala udělat rozbor krve, myslím, že u stařečků stojí za to ho dělat jednou do roka určitě, byť i jen kvůli stavu ledvin a jater.
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    CAMELLA: chtěla jsem napsat tvé jméno, ale nenapsala. diky, zajdeme
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    VERCA_ZABA: sice se neptáš mě, ale rozhodne má. Od cca 8 roku ho nechávám Agátě dělat každy rok, spousta věcí je řešitelná, pokud se zjistí včas
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    WESSNA: kouknu,díky..

    a má cenu dělat krevní rozbor?
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    VERCA_ZABA: Za sebe bych přešla na konzervy.. já jsem nejvíc kupovala značku MAC's, mají je skvěle zpracované, nepřidávají jiná masa než, co tam máš napsaná. Já brala dietní, bílá masa, což je třeba u Rinti nebo GranCarno problém, tam bývá jako základ hovězí (zbytečně těžké pro stařečky). Pak jsem občas koupila FarmFresh od TopStein nebo Falco..
    https://www.spokojenypes.cz/...cky-pro-psy/?par=znacka|falco,znacka|macs,znacka|topstein&last=znacka
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    WESSNA: právě tráví asi jen ty mletiny. ono u kuřete jsem měla podezření na nestravitelnost tak dva roky zpátky - po pozření měl dycky průjem. teď ho nemá, ale taky to kuře fakt nejí (jedině pečený, že:)) teď má průjem po tom srdci, někdy i po gurglich.
    je táhne mu teď na 10, takže senior jak vyšitej. On přítel už doma do mě reje, jestli by mu nebylo líp na granulích a konzervách - když jedeme na cesty obytnakem, tak na to přechází a to žere úplně s chutí..
    WESSNA
    WESSNA --- ---
    VERCA_ZABA: Já bych se bála, jestli nemá s věkem zažívací potíže..
    Mě stará čuba (už nežije), na konci života přestávala trávit maso, tak jsem jí začala kupovat konzervy (dietní, kvalitní, dost často jednodruhovky), aby nezáviděla omladině a začalo být zase všechno v cajku :)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    CAMELLA: na krvi byl naposledy 4 roky zpět. Ale teď na očkování prej dobrý, ale víš, jak "velký" vyšetření to je. Jinak je normálně při životě, běhá, feny vylizuje..
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    VERCA_ZABA: a zdravotně je Ok? Krve v pořádku?
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    co dělat se stárnoucím psem, který mu přestává skoro vše chutnat? dřív Arnošt jedl vše, teď nejí kuřata, kachny, samotný vnitřnosti, vemena, držky už jen z donucení, po srdci mám průjem. Takže zbývá nějaká mletina svaloviny/svaloviny s vnitřnostma a jazyk a gurgle. Nad vším se ofrňuje, odchází od misky znechucen.. Bohužel kvůli dítěti není možný mu nechat plnou misku celej den na zemi.
    Až si říkám, jestli se na to nevykašlat..
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    MOOONA: na klouby můžu taky doporučit Aptus Aptoflex
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    MOOONA: zpocatku krm radsi po mensich porcich treba 4x denne, kdyz to bude mozny. Procenta vychozi davky ti nereknu, ale asi nedas 10kilovymu psovi kilo masa za den, kdyz je v blahobytny kondici. Jak bylo psano, to vykoukate a odhadnete, dle traveni a vymesovani psika. Zacala bych libovym syrovym kurecim s povarenou zeleninou, kterou rozmackas a ovlhcis to treba tim vyvarem ze zeleniny. Jestli to je veteran, tak pozor i na to suseny maso coby pamlsek - to se pocita a hlavne se mu to nemusi moc dobre kousat (zalezi na stavu chrupu - podivejte se mu do huby, pokud se necha), navic po nem bude mit zizen = piti a vic venceni. To bych radsi volila suseny plice, ty jsou super mlsek i pro stariky. Nezaskoci mu, energie z nich temer zadna, nemusi zvykat, neb si je nakouskujes na pidimidi castice dle potreby. Takze za pohled na tebe bude ucel splnen, pes dostane extra smrdutou mini pochoutku, ktera se nemusi promitat do jeho krmny davky.
    Aptus Aptoflex mam ozkousen, funguje, muzu doporucit. Nebo muzes zkusit nejakou radu Alavisu, klidne taky tu konskou.
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    MOOONA: Aptoflex jsem davala svoji cube, ten konskej, pomer cena vykon za me uplne ok.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam