• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NYXnyx :: API
    B3DA
    B3DA --- ---
    GIOMIKY: to nevypada moc udrzovane a zase to bude pro server, ktery ty notifikace posila
    Afaik pro tohle nema firebase pythoni podporu, jestli chces dostavat notifikace v Conyxu, budes muset udelat wrapper na androidi zarizeni a chytat to tam :)
    B3DA
    B3DA --- ---
    GIOMIKY: to je serverside vec na posilani zprav na firebase..
    Mobilni zarizeni nic nepolluji, appky se zaregistruji k FCM projektu a dostanou sve klice, na zaklade kterych se potom subscribnou .. zbytek prijmu resi google services v telefonu, appka jen dostane data z tech notifikaci a muze je dal zpracovat
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    ... ale asi bych spise potreboval klienta ...
    fcm-client · PyPI
    https://pypi.org/project/fcm-client/
    PyFCM vypada spise jako neco, co ty zpravy posila...
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    B3DA:
    NYX:
    No nevim... nejaka knihovna na to existuje
    GitHub - olucurious/PyFCM: Python client for FCM - Firebase Cloud Messaging (Android, iOS and Web)
    https://github.com/olucurious/PyFCM
    Ale asi je to vedle, protoze jsem mel pocit, ze Nyx posila pres FCM zpravy, ale jestli to chapu spravne, tak si mobilni aplikace pres FCM polluje pro notifikace?
    Hmm... no zatim jsem mel notifikace delany tak, ze jsem (jeste pres stare api) volal neco jako /api/notifications
    Znamena to, ze kdybych zavolal:
    /api/register_for_notifications/{token}/{client}/{client_token}:
    z Conyxu (tak by mi samozrejme nefungovalo, protoze to neni podporany klient - krome Nyx, Fyx a iNyx a Nyxdroid),
    ale pote, co bych z PyFCM zavolal
    push_service = FCMNotification(api_key="", proxy_dict=proxy_dict),
    kde api_key je client_token, tak bych mel sanci, ze by mi zacli chodit nejaky notifikace do konzole?
    B3DA
    B3DA --- ---
    GIOMIKY: fcm afaik s pythonem nekamaradi, na klientu potrebujes google/firebase services, tohle je vylozene pro mobilni zarizeni
    NYX
    NYX --- ---
    GIOMIKY: Nemam nejmensi tuseni. Asi dokumentace k FCM, jestli se k tomu da pripojit i takhle.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Přišel jsem na hříšnou myšlenku zakomponovat tyhle notifikace do Conyxu... kdybych je chtěl konzumovat v Pythonu, kde mám začít?
    NYX
    NYX --- ---
    Tak za pet minut by to tam melo byt.
    NYX
    NYX --- ---
    VIRTUALVOID: udelam neco jako #[post("/api/deregister_notifications/")]
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    NYX: veru asi by sa hodil HTTP DELETE /api/register_for_notifications/{token}/{client}/{client_token}. lebo pozerám stackoverflow a nič rozumné som nenašiel :D
    NYX
    NYX --- ---
    VIRTUALVOID: Neposila. Ale muzu udelat na sve strane nejakou odregistraci.
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    otázka, používame v nyxdroide firebase cloud messaging, ak chcem notifikácie vypnúť, môžem použiť metódu "unsubscribeFromTopic", ktorá má parameter topicName. predpokladám, že NYX také niečo neposiela, či ?
    NYX
    NYX --- ---
    VIRTUALVOID: porovnanim

    context / user / notifications_last_visit
    a
    inserted_at u jednotlivych polozek
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    dá sa v /api/notifications určiť, či som danú notifikáciu už videl ?
    NYX
    NYX --- ---
    VIRTUALVOID: /api/discussion/18379?order=older_than&from_id=53544503 mi ho vrati
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    znova s tou istou otázkou sem idem, nepodarilo sa mi to vyriešiť...

    o čo ide: uživateľ klikne na vygenerovaný odkaz v rámci diskusie (18379), ktorý ho má naviesť na príspevok (53544502)

    v contente je to zapísané ako: [NYX @ nyx :: API]

    toto mi ale v API takto nefunguje, chcel by som to zavolať nasledovne:

    HTTP GET /api/discussion/18379?order=older_than&from_id=53544502

    daný príspevok (53544502) mi ale v response nevráti, skúsil som 53544501 a tiež 53544503 s rovnakým výsledkom.

    wocogou?
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    LUCIEN: jj už to mám implementované takisto :D
    NYX
    NYX --- ---
    B3DA: Pole prazdnych objektu je takovy vedlejsi efekt serializace, to bude vyzadovat nejake rucni priohnuti jeste.
    B3DA
    B3DA --- ---
    NYX: jasne .. leda to servirovat z nejakeho mezistavu, ale jak pise VIRTUALVOID, je to jednoduse resitelny na klientech. (to uz by se mi vic libilo dostavat krome replies[] is pole prispevku na ktere bylo reagovano .. ale to je nakonec resitelny podobne :) )

    btw, nevim jestli je zamer posilat u anket v `answers[].result` krome `respondents_count` i `respondents` jako pole prazdnych objektu, pri `public_results === true`
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam