• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KORIN: ale tohle je typický magazínový blábol "Jediným řešením je léčba u odborníka - psychiatra, který předepíše příslušné léky.".

    jistě, jasně. a jediným řešením pro ženy jsou plastické operace, zvětšování prsou, apod. - svěřme se odborníkům, bez jejich nožů a léků nemáme šanci si pomoci.. jistě.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KORIN: tak "poruchou opozičního vzdoru" trpím zcela jistě :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HARVIE: problém je, že po třicítce ta práce v noci poněkud přestává fungovat (před tím ovšem předcházelo rok období depresí, kdy jsem nemohl pracovat, měl jsem depky a nulovou motivaci a chtěl jsem spát, ale nemohl...)

    podle mě to ale není nějaká endogenní záležitost, ale spíš sociální záležitost (zvlášt to, že člověk pracuje, když ostatní spí - ovšem na čem pracuje? na čistě virtuálním díle, které si lidi pohlíží čistě jen na monitorech a nikdy z toho není další výstup...)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    vnitronyxovský spam: [ college drop-outs, práce při studiu a samouci (kolikrát jste nedokončili vysokou? jaký je rekord ? jaký to mělo důvod?) ]

    super, že konečně vím, že nejsem líný programátor, ale hyperaktivní s nárokem na invalidní důchod (doufám :-)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    AXTHEB: Hele nektery lidi nebo temata sou proste bytostne nudny nehlede na to jak dulezite nebo zajimave se tvarej a pripadna porucha pozornosti jenom umozni si to driv uvedomit a venovat vypocetni cas mozku necemu prijemnejsimu ;)

    UNREALONE: dobry http://add.about.com/od/parentingadhdchildren/a/5-Things-Your-Teen-Needs-To-Know-About-Adhd.htm

    Understanding what you need and learning to advocate for these things is an important part of growing up and becoming independent. Becoming an expert on your own ADHD takes time and is a continual learning process. When you understand how your ADHD comes into play at school, with peers, on sports teams and after-school activities, and at home and with family -- and you know what strategies can help reduce that impact -- then you can speak up for what you need before problems occur. This is called being "proactive." When you are proactive, you are anticipating where challenges might occur and getting strategies in place to help you to be more successful. Never use ADHD as an excuse.

    UNREALONE: ve skutecnosti by byl svet bez chaosu nahovno. i kdyz by se o dost lip resily diferencialni rovnice, ale popravde... kdo vlastne neco tak nudnyho potrebuje? stejne to umi vyresit pocitac... :-)
    ale zajimavy je, ze treba u programovani se soustredenim problemy moc nemam a vsechny bloky kodu se preskupujou jak maj (obcas jim pomuze nejaky podupavani) na vlnach toho chaosu, kterej je jima saturovanej ;) teda aspon to plati tak do 5ti vnorenejch cyklu, coz jednak neprovozuju protoze je to prasarna a druhak by s tim mel problem i "soustredenej" clovek...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    dalsi klasicka story:
    to si du takhle po ulici, vytahnu mobil abych se podival na cas a kdyz ho vracim do kapsy, tak uz vim co si dam ke svacine, ale nevim kolik je hodin. tak ho vytahnu znova abych se podival na cas, napisu tu smsku co sem potreboval a zas ho schovam... kolik je hodin zjistim az doma pri cisteni zubu z hodin na mikrovlnce do ktery sem puvodne chtel dat neco ohrat akorat uz zas nevim co, protoze sem chtel nekomu zatelefonovat :-D
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Hmm zajimavy auditko... je tu jeste nekdo, kdo misto uceni zewli v auditku o ADHD?

    jeste nekdo, kdo je prakticky schopnej pracovat jenom v noci kdyz vsichni spi?

    A jeste nekdo kdo mel rad Jim Carreyho (mask) a Willa Smithe (prince of bel air) v jejich ranejch pocinech?
    Ja se prave docet ze maj oba ADHD, tim se vysvetluje proc jejich vylomeniny byly vzdycky tak blizky mymu srdci :)

    UNREALONE: S vyberem vhodny muziky je to tezky... Ono hrozne vycerpa kdyz clovek za celej den neudela takovou hromadu veci :-D
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    nejhorší je že často zapomenu jak mi něco posledně pomohlo vybruslit ze schýzy resp. co to bylo, takže se pak potácím a těkám úplně stejně...

    poslední dobou se mi to ale už docela daří zvládat...když mě to chytne tak je dobrý se zastavit...ale fakt zastavit - přestat úplně s tím co se snažím dělat, vydechnout si a uklidnit se...to pomáhá...
    HESPELER
    HESPELER --- ---
    UNREALONE: souhlas maximalni! :]
    KAI
    KAI --- ---
    UNREALONE: skvely postrehy, dik! z me zkusenosti prace s ADHD detma vse odpovida - cisty stul zaklad, jak se tam cokoli prebytecneho vali, hned se to musi brat do ruky a hrat si s tim, rozptyluje to atd :D
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    pár postřehů:
    na soustředění mi pomáhají takové maličkosti jako:
    * čistý stůl...teda ne že by se mi to dařilo často, ale když jsem hodně roztěkanej, tak pomůže fakt každá maličkost...často mám "pracovní nepořádek" a nevadí to
    * vhodně vybrané pozadí na ploše počítače :-) (zdánlivě banalita, ale pomáhá - dobré: abstraktní jednobarevné, krajinky, příroda apod., ne moc výrazné barvy, ale pokud už jo, tak teplé - např. sluneční světlo je příjemné; špatné: cokoliv co příliš poutá pozornost - lidi, auta, letadla, křiklavé barvy, texty, zvířátka)
    * vhodná muzika - pokud mám schizo-stav, kdy těkám a nemůžu se přimět k tomu abych něco začal dělat, protože mám snahu dělat všechno a tím pádem nic, tak vhodná muzika mě uklidní a hodí do pohody - tohle pomáhá hodně...je to asi individuální - já si na to dávám trance, někdy Oldfielda, prostě zrovna to co je potřeba aby se mozek přešteloval do příznivějšího režimu
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    KORIN: souhlasíme s čím? :-)
    Když jsem viděl titulek + doménu tak jsem dostal trochu kopřivku..."odborný" dámský portál :-)

    Je tam nějaké stručné info o ahdh, ale nevím s čím bych měl souhlasit nebo nesouhlasit - každý člověk je jiný...jestli má někdo problém se vztahy, tak to s tím souviset může, ale že by to byla překážka to asi ne...vždycky záleží na tom jak si dva lidi sednou...imho
    KORIN
    KORIN --- ---
    Co, souhlasíte?
    Nejhorší partneři pro život: Kteří to jsou? - Žena.cz
    http://zena.centrum.cz/zdravi/zivotni-styl/clanek.phtml?id=721989&sym-ok=11546#anketa-11546
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    ad [ ZUZKAOU @ AD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez ]

    Psal jsem autorovi toho clanku a ted mi odepsal:

    "Skoro každý týden mi chodí nejméně 2 maily od dospělých, kteří na základě informací na webu (k nimž jsem částečně přispěl) získali podezření, že trpí ADHD. Bohužel zatím nemám kam je poslat, krom ambulance doc. Paclta v Praze, který se částečně touto problematikou zabývá, ale jeho kapacita není neomezená. Léčbě ADHD u dospělých se u nás zatím skro žádná pozornost nevěnuje, částečně také proto, že nemáme příslušná farmaka schválená pro dospělý věk. Přesto bych na Vašem místě zkusil oslovit nějakého dospělého psychiatra poblíž Vašeho bydliště/zaměstnání aby se pokusil domluvit s pojišťovnou nějakou výjimku apod.
    Vím, že je to věc neudržitelná, ale nezáleží ani tak na nás jako na ministerstvu a pojišťovnách Mrzí mne, že pro Vás nemám lepší zprávy."
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    ahoj
    chtěl jsem se zeptat zda má někdo zkušenosti s využitím eeg biofeedbacku v léčbě AD(H)D. Existují studie které prokazují slušné pozitivní účinky.

    např.:
    Neurofeedback in ADHD: a single-blind randomized controlled trial.
    Neurofeedback in ADHD: a single... [Eur Child Adolesc Psychiatry. 2011] - PubMed - NCBI
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21842168

    zdroj.:
    EEG Biofeedback
    http://www.eegbiofeedback.cz/cesky/cesky.php?menu=2
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    naučil jsem se být paranoidní a hrát spoustu věcí "na jistotu" a všechno moc řešit...abych kompenzoval tu svojí roztěkanost a nesoustředění a minimalizoval takový ty pitomý faux-pas a problémy co to přináší, ale je to dost na palici...

    ...tak se snažim se těhlech křečovitejch a umělejch zvyků zas zbavovat, protože si často připadám jak asociál a marťan/robot/ultrageek/whatever....a trochu se bojím jak a jestli to bez nich bude fungovat :-/ je to boj...
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    dobrá a zásadní věc je taky umět se uklidnit - často se mi stane, že se zahltim - musim řešit moc věcí najednou nebo mám klasickou roztěkanou náladu a napadá mě milion věcí kromě toho co bych měl dělat a následkem toho mě pak zachvátí panika....

    chce to cvik, ale není to tak těžké na chvilku vypnout a soustředit se jen na to, že se mám uklidnit...a pak vzít jednu věc a začít jí řešit a utnout všechno ostatní včetně prokrastinačních záchvatů ještě než začnou :-)

    prostě klasickej převlečenej strach typu "zas se na mě kua valí celej svět, je to všechno v pr****"
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    můj poslední recept zní nějak takhle:

    - dostatek tekutin (voda) a spánku - to je absolutní základ - hlavně ten spánek
    - sport, cvičení - zjistil jsem (a někde jsem to i četl), že fyzická aktivita vyplavuje něco do krve co pomáhá; do práce jezdím na kole, každý den cvičím ráno a večer - dost mi pomáhá, když jsem fyzicky "v pohodě"
    - v práci piju zelený čaj (na soustředění)
    - chce to disciplínu! takže se snažím omezit vedlejší aktivity, když pracuju nebo dělám něco důležitého, taky se snažím "utahovat opasek" prakticky ve všem - nezvykat si příliš na pohodlí
    - vyhledávám aktivity, které vyžadují soustředění - go, občas se snažím trénovat žonglování, hraju na kytaru
    - zaměření se na přítomný okamžik - zní to možná banálně, ale je to zcela zásadní věc - teď je teď a minulost, budoucnost a "možná" neřeším, pomáhá se soustředit na to co právě vidím a uvědomit se, že to je kde mám právě být (a ne myšlenkama kdovíkde), případně soustředit se na dech atp.
    - uvědomění si strachu - další zásadní věc - strach má hodně podob - bojím se, že něco zapomenu, že nezvládnu to co musím/chci, seznam je nekonečný - ten strach je třeba najít a vynést na povrch, uchopit...

    - navíc pár životních moudrostí, zen, GTD, prostě všechno co může pomoct
    - a samozřejmě v první řadě bezbřehý optimismus a tvrdohlavost :-)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    gympl i vejšku jsem nebyl zrovna nejpilnější, ale písemky potažmo maturitu, zkoušky a státnice jsem nakonec úspěšně zvládl, protože jsem se hecnul, ale stálo mě to spoustu nervů...ale jsem docela tvrdohlavej a prostě jsem si nepřipustil jinou možnost než že to zvládnu...a tak je to se vším...ale (bohužel / bohudík?) to ne vždycky jde "hrubou silou"...
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    OLDASADLO: asi v tom nelítám tolik co píšeš ty, ale většinu věcí důvěrně znám

    imho je to hodně o vůli, ale vůle sama o sobě je k ničemu, když nevíš na co zaměřit úsilí - s tím mám asi největší problém - pocit zmatení, roztěkanost, atd., zoutalá snaha to přeprat, ale bez toho, abys pořádně věděl jak...jojo...síly máme dost, ale většinu jí vyplýtváme v chaosu - často říkám, že většinu času se snažím o to, abych se mohl pořádně snažit dělat to co potřebuju...je to boj...

    btw odborná pomoc - chápu to tak, že u nás je to dost problém...zkoušel jsem psát týpkovi co byl podepsanej pod jednim článkem co tu někdo posílal ( [ ZUZKAOU @ AD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez ] ), ale neodepsal - chtěl jsem od něj radu na koho se obrátit, když se tím zabývá, ale počítám, že odpovědi se nedočkám...asi nejlepší je zkusit nějakou tu poradnu, ale do toho se mi zas moc nechce...ale asi by to chtělo...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam