• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    FLEGMA
    FLEGMA --- ---
    HARVIE: Par slunickovejch drobnosti bylo v dejvicky budove FELu - napr. maly dvirka uz v nevim kterym patre a na tom napis: Katedra permoniku a trpasliku. Nebo vitriny s ca 20 let starejma expozicema - vrcholy techniky jako toroidni transformator apod., pod tim clanek z nejakyho svazarm casaku - z toho jsem mel vzdycky smich. A zahranicni studenti byli nejvic vypleskli z patera nostera, udajne to pro ne z celyho FELu byl nejmocnejsi zazitek, poutova atrakce :-) Jinak souhlas, starej FEL byl svym zpusobem depresivni, hlavne katedry elektro predmetu.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    UNREALONE: Hmm no treba ČVUT/FEL byl pro me dost depresivni (tmavy chodby tomu moc nepridaly) a pamatuju si, ze den kdy me po trech semestrech vyhodili (resp. jsem byl donucen studium "dobrovolne" ukoncit) byl pro me jeden z nejpozitivnejsich zazitku za poslednich par let. Ted studuju o neco min narocnou skolu (CZU), sice sem prisel o dost zajimavejch predmetu, ale za tejden mam asi tolik predmetu jako na CVUTu jenom za 2 dny... a vseobecne mame to na skole takovy veselejsi a slunickovejsi, dokonce sem se dostal i do druhaku. a matikou jsem se prokousal (asi uz mi taky za tu dobu doslo, ze opakovat si porad ze to nejde neni spravnej pristup k reseni diferencialni rovnice). analyza a priklady byly sice uplne stejny jako na FELu, ale myslim, ze vyuka byla trochu vic polopaticka, profesori mladsi a znamkovani o neco volnejsi. velkou roli taky asi hraje fakt, ze sme tech matematik (a ekvivalentne obtiznejch predmetu) nemeli v jednom semestru vic najednou.
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    HARVIE: jj taky mám VŠ, ale pedagogickou fakultu a už jsem od toho sběhl a neučím...
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    HARVIE: já jsem VŠ pozitivní...jsem tvrdohlavej ;-)

    zjišťuju, že je to asi nejdůležitější - nevzdávat se, ale hlavně jak říká Stopařův Průvodce "DON'T PANIC" :-)

    Pokud mi na něčem záleží a začnu se propadat do chaosu, neschopnost udržet myšlenku a myšlenku opustit, tak je to často následováno vyschýzováním a je těžké udržet se v pohodě resp. produktivním režimu...

    ...v horším případě následuje režim "vyvoraná myš" a "hlava v pejru"...což je důsledek toho vystresování se ze ztráty kontroly - když to člověk ví a uklidní se včas - "vybere zatáčku" a pokračuje kde skončil :-) ale chce to cvik...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Je v tomhle auditku nekdo, kdo vystudoval VS? Zrovna sedim na prednasce a asi bych mel prestat nyxovat :-)

    MEJLA77: no tak pro zacatek je dobry naucit se uvolnit, aby te neprudilo nic co mas v hlave :-) neni to vzdycky jednoduchy, ale ono se toho pak i lip zbavuje, kdyz ses s tim za jedno (a jako vedlejsi efekt ti zas tak nevadi kdyz se toho nezbavis uplne :-) mozna jenom potrebujes vybrat lepsi earworm, youtube je jich plnej :-D

    BTW s kamosem mame vzdycky problem kdyz projizdime na kole hlááásnou třebááání :-D
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    HARVIE: každý máme svoje techniky - každému vyhovuje něco trochu jiného... mě třeba earwormy děsně prudí, nicméně každá technika, která pomůže zmírnit tenzi je dobrá, tak nepopírám, že někomu earwormy hoví.)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    MEJLA77: me pripadaj mnohem efektivnejsi 2 druhy manter. jednak mantry prevzany z buddhismu a dalsich podobnejch uceni a druhak oblibeny pisnicky, ktery si clovek musi zpivat celej den od rana kdyz je uslysi (earworms). O proti "i tento den přejde" maj par vyhod:

    - jsou navrzeny tak, aby bylo snazsi je monotone opakovat
    - jsou navrzeny tak, aby zklidnovaly mysl (zadny nepŘŘŘíjemný zvuky)
    - jsou navrzeny tak, aby se pri nich dobre a klidne dejchalo (pokud je clovek opakuje/zpiva nahlas)
    - oblibeny pisnicky jsou navic prijemny uz ze svyho principu (jinak by nebyly oblibeny)
    - opakovanim navykovy pisnicky clovek krasne uspokoji jednu vyznamnou kompulzivne-obsesivni potrebu, coz ho zklidni :-)
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    Ozval se vám už někomu ten doktor Goetz?
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    UNREALONE: tak nějak jsem to myslel.)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    MEJLA77: mě obvykle stačí vědomí, že se to časem přežene...trpělivosti mám dost :-)
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    vivat brmlab! :)

    ad špatné nálady - je dobré se naučit nějakou mantru, která vám pomůže to období překonat - mně docela funguje: i tento den přejde... je dobré si i v totální bezvýchodnosti uvědomovat dočasnost všeho, tedy i toho nepříjemného, držím vám palce.)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    HARVIE: ;)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    AXTHEB: ok, beru to jako omluvu :-)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    HARVIE: Ta uz myslim chape ze kdyz se zacnu vyjadrovat v max. dvouslovnych vetach tak si to nema brat. Tys to v brmlabu kdyz sem te vyhazoval z kresla uplne nepobral no:)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    AXTHEB: pro zacatek je dobry si treba rict "hmm prave se chci rozejit se svoji holkou, asi bych se mel nachvili zastavit a promyslet si proc jsem vlastne nasranej, neni to jenom muj osobni problem?"
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    BTW jeste jedna moje oblibena ADHD hrdinka ve formatu pristupnem i pro ty mene soustredene:

    Stieg Larsson - Muži, kteří nenávidí ženy (dívka s dračím tetováním) - Milénium 1 [ HARVIE @ Mluvene slovo CZ i ENG ]
    Stieg Larsson - Dívka, která si hrála s ohněm-Milénium 2 [ HARVIE @ Mluvene slovo CZ i ENG ]

    AXTHEB: ale presto ma clovek prostredky je zkrotit, muze treba meditovat nebo si dat slunickovej pomeranc... ale nejde to vzdycky hned a na povel... mel jsem dobry nalady a mel sem i ty spatny... tak proste funguje zivot...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    HARVIE: No hele poruchy nalad sou spatna vec.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Jeste k tem porucham nalad... To nemusi bejt nutne spatna vec :-) Na tohle tema me pobavilo:
    http://bandzone.cz/orchestrposlednihodne --> song Letadlo:

    Můj život stává se zázrakem,
    poslední tejden sem se jenom smál.
    Můj mozek vyskočil s padákem,
    ale le letadlo le letí dál.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam