• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    MAUGLII: hele takhle to nefunguje... v ty pisnicce se zpiva o "vnitrnich zdrojich" :-) nejakej smah ti spis vyplejtva zasoby behem par hodin a pak budes dny az mesice jeste ve vetsich srackach :-) lepsi asi jsou nejaky relaxacni cviceni, pestra strava, sport, spanek. ale to uz se na nyxu omilalo ve specializovanejch forech tolikrat, ze to snad ani nema smysl opakovat.

    navic myslet si, ze te zachrani doplneni dopaminu je dost odhad... je to o rovnovaze... po preceteni par clanku na netu si urcite najdes ten hormon/neurotransmitter, kterej ti zarucene chybi, ale podle jinejch clanku by to zas byl jinej...
    MAUGLII
    MAUGLII --- ---
    MUI:
    HARVIE: hmmm a já blbec se tomu amfetaminu celej život vyhybám
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    MAUGLII:
    ZPUTNIK - Serotonin dopamin - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=uwIFNO92PyM
    MAUGLII
    MAUGLII --- ---
    BUBBLE: jak nejjednodušeji doplnit dopamin ?
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    SRNECEK: logicky ano, protože motivace souvisí s dopaminem, kterýho máš jako ADHD chronickej nedostatek, proto skáčeš z jedný činnosti do druhý.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    SRNECEK: ja sem se spokojil s vymluvama :-D
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    HARVIE: Řešení :) Vím, že to je na hraně ospravedlnění např. lenosti...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    SRNECEK: zalezi podle toho jestli hledas vymluvu nebo reseni ;-)
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Měl bych otázku... je AD(H)D i příčinou "slabší vůle"... např. jsem se snažil učit na klavír nebo cvičit, ale zkrátka jsem u toho nikdy nevydržel... neschopnost dodržovat pravidelný režim...
    CHRISTINE
    CHRISTINE --- ---
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    CHRISTINE: Už podle prvního odstavce a kvality a mnozství reklamy na tý sajtě bych řekl, že číst ten článek nemá smysl.
    CHRISTINE
    CHRISTINE --- ---
    Dr. Peter Breggin: The Diagnosing and Drugging of 'ADHD' Children -- An American Tragedy Worsens
    http://www.huffingtonpost.com/dr-peter-breggin/children-and-adhd_b_1026477.html
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    HARVIE: no to asi každýmu. Každopádně moje osobní zkušenost s omezenim cukru (rozuměj nejim sladký, nesladim, hlídám složení toho co jim) na delší dobu (pár měsíců) je taková že to napomáhá emoční stabilitě, ale žádný vliv na koncentraci jsem nepozoroval. Experiment ve kterym bych cukr úplně vyřadil je mnohem problematičtější, protože cukry jsou skoro ve všem, takže by to znamenalo kompletní přebudování jídelníčku i stravovacích návyků a na to jsem zatim neměl.

    Meditace je asi nejúčinější ze všech nechemických metod co jsem zkoušel. Moje osobní zkušenost po roce meditace 2x20 min denně je že to není léčba, ale výborná věc která mi pomůže žít s adhd a kompenzovat nedostatek pozornosti tak, že tu pozornost která zbejvá využívám mnohem líp. Taky mi pomáhá vytvořit si odstup od dějů v mojí hlavě, včetně různých automatických reakcí a myšlenkových smyček které nikam nevedou. A samozřejmě má i celou řadu dalších benefitů které souvidí z jinými aspekty života.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    BUBBLE: no mam... kdyz to prezenu s cukrem, tak mi neni dobre, ale to nemusi nutne souviset :-)
    ale meditace a ruzny relaxacni cviceni jsou rozhodne super... minimalne je potreba se umet zklidnit a je dobry to delat aspon jednou denne :-) obcas to dokaze doslova zazraky...
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    HARVIE: škoda, myslel jsem že máš nějakou osobní zkušenost o kterou by ses mohl podělit
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Hmm, tak ja zil v presvedceni, ze Ritalin je to samý jako perník, protože se to všude řiká, ale teď koukám, že to není tak úplně pravda

    http://en.wikipedia.org/wiki/Methylphenidate (ritalin)
    http://en.wikipedia.org/wiki/Methamphetamine (piko)
    coz teda jeste nutne neznamena, ze to oboje neni stejna sracka...

    i kdyz pole wikipedie je ten rozdil asi 2nasobnej:
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    BUBBLE: nic takovyho tady netvrdim :-D ale rozhodne bych zkusil jestli mi to pomuze nez bych zacal brat ritalin...
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    HARVIE: takže ty věříš, že příjem cukru má vliv na symptomy ADHD i když se to vědecky nepotvrdilo? viz. AXTHEB:
    Podle čeho tak soudíš?
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    UNREALONE: no uprava prijmu cukru je stejne jako meditace jedna z alternativ k ritalinu :-)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    imho je zbytečné se o tomhle dohadovat....to jsou takové ty zasvěcené diskuse lidí co ví prd (nedělám si iluze - vím prd :-) ) a všichni se chtějí vyjádřit :-)

    ...ale zauvažovat se o tom asi vyplatí
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam