• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    DEETOMMY
    DEETOMMY --- ---
    PETGRIDUS: muj prvni psychiatr na vsechno rikal ano a pak mi dal neco na schyzofrenii. kdyz sem mu rekl ze me to tlumi tak ze nejsem schopnej myslet tak rekl at jim pulku. nakonec sem to musel vysadit. kazdopadne chodil pozde do ordinace a nekdy i o dve hodiny s tim ze nerekl pul slova a pak jen vykoukl a ptal se kdo je na rade.

    tenkrat sem si rikal kdybych se mu priznal k sexualne zabarvene masove vrazde deti tak by rekl jen ano a tukal dal do pocitace. pripomina mi to nektery kluky u nas z fotbalu co maji nadseni ale bunky jim chybi. to same se stava i v jinych profesich.
    DEETOMMY
    DEETOMMY --- ---
    POZITRON: ja uzivam tu strateru a je to super
    DEETOMMY
    DEETOMMY --- ---
    PETGRIDUS: to bysi se divil
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    DEETOMMY: cpou mi nejakej frontin, ze asi potrebuju uklidnit, plus moje klasicky ssri.
    SARGO
    SARGO --- ---
    POZITRON: Prosímtě, nemají ještě volnou postel? Trochu oraz bych taky potřebovala, ideálně s plnou penzí, mánii mám natrénovanou ještě z larpu, když jsme byli za zfetovaný upíry... :-D
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    POZITRON: vím, ze to nebudeš chtít slyšet ale lidi nezaviraj lidi do psychiatrické nemocnice jen tak z pleziru
    DEETOMMY
    DEETOMMY --- ---
    POZITRON: chces donest prasek?
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    DRAKY: muzes uvest kdo je ta odborna pomoc prosim? Klidne posta, diky
    DRAKY
    DRAKY --- ---
    CORDELL: v principu máš pravdu - nemá smysl hledat si výmluvy, má smysl hledat způsoby, jak tuhle konfiguraci osobnosti 1) využít, protože pokud už dokážeš dosáhnout superfokusu/flow, tak předvádíš výkony, o kterejch se lidem bez ADHD ani nezdá, 2) kompenzovat v oblastech, kdy to zasahuje do kvality života tebe i lidí kolem. Ale stejně, jako je pro člověka třeba s dyslexií opravdu fuška naučit se správně pravopis a potřebuje k tomu veškerý soustředění, kterýho je schopen, velmi dlouhej čas a veškerou možnou pomoc, radu a podporu, tak je tomu podle mě i u lidí s ADHD. Tím, že budeš takové lidi, kteří objektivně mají změněnou nervovou soustavu, nálepkovat jako "neschopný", nepomůžeš ničemu. Jen prohloubíš jejich dlouhodobý pocity méněcennosti a nedostatečnosti, který už tak maj na základě životních failů do velký míry zapříčiněnejch ADHD - což rozhodně není nejlepší motivační proces pro jakoukoliv změnu.

    BTW, na svým ADHD pracuju už rok s odbornou pomocí a bylo velmi úlevný zjistit, že za základ své "lemplovitosti" nemůžu. Že má objektivní příčinu, proč s tím ani po dost intenzivní a mnohaletý snaze pomoct si sama neslavím velké úspěchy. To mě ale nezbavuje zodpovědnosti za to, že si s tím musím poradit.

    K tvému receptu - pořádnou práci mám už mnoho let, dokonce jsem si na dva roky úmyslně nadělila level "vedoucí plánování", abych se v tom jó potrénovala. Meditovat se snažím naučit už taky několik let a kéž by sis jen dokázal představit, jak obtížný je to pro někoho s tak neklidnou, impulsivní a na všechno zvědavou myslí. A rozhodně to není recept, kterej by sám o sobě zabíral v řádu týdnů nebo měsíců :)

    Jinak přeju hodně štěstí do života s tímhle konstruktivním a citlivým přístupem k ostatním lidem, který jsi tu demonstroval :) Musíš to mít se sebou taky těžký.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    CORDELL: Tak pořádná práce a řádná meditace pomáhá jak sviňa;)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    CORDELL: chtěla jsem se rozepsat, ale nebudu plýtvat časem.
    Už jenom to, že si někdo myslí, že ADHD je záležitost nedostatečné pozornosti, ukazuje na to, že o tom dotyčný ví naprosté houby.
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    CORDELL: Tak to je fajn, že sis udělal názor a přišel nám to tu říct :o)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    CORDELL: Tak on ten pohled není úplně nepochopitelný. AD stav je pro normálního člověka něco nepochopitelného, tak si matně vzpomene že někdo z čtvrtého kolene měl něco podobného a časem se to zlepšilo. Snadná generalizace. Si vem že už máš v jednom pytli ekvivalent 'chybí mu kus nohy', ale není vidět jestli chybí malíček, nebo celá noha.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    CORDELL: ???
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Simone Biles Proudly Opens Up About Having ADHD | Huffington Post
    http://www.huffingtonpost.com/entry/simone-biles-adhd-medical-hack_us_57d85a7ee4b09d7a68803f5f
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    UNREALONE: mám to rozečtené... (jako asi sto knih ;)
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    ECLECTICA: jo to je ze života :-) :-/

    Já četl Driven to Distraction a bylo to dost dobrý. Četla jsi tohle nebo jsi jen našla úryvek?
    Podle anotace to vypadá zajímavě, tak si říkám, že bych to taky zkusil.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Výňatek z knihy Dr. Edwarda Hallowella Delivered from distraction:
    "The world of ADD baffles the uninformed with its complications
    and contradictions. As John Ratey’s high school tennis coach used to
    tell John, “You are the most consistently inconsistent player I’ve ever
    seen!” Having ADD makes life paradoxical. You can superfocus sometimes,
    but also space out when you least mean to. You can radiate con-
    fidence and also feel as insecure as a cat in a kennel. You can perform
    at the highest level, feeling incompetent as you do so. You can be
    loved by many, but feel as if no one really likes you. You can absolutely,
    totally, intend to do something, then forget to do it. You can have
    the greatest ideas in the world, but feel as if you can’t accomplish a
    thing.
    Your typical report card—in childhood or adulthood—states that
    you are not performing up to your potential; constantly struggling to
    get organized; always waiting until the last minute—or later—to get
    things done; but also blessed with great creativity, originality, energy,
    wit, and drive. Teachers lament that you are unable to put those qualities
    to their best use. Welcome to the world of ADD—at its most frustrating.
    But there is more to this world than frustration.
    Most people regard ADD as a problem, which it can indeed be.
    The prisons are full of people with undiagnosed ADD. But I look at ADD as a potential blessing—with emphasis on the word potential.
    The goal is to sculpt ADD into a blessing. You can do this by accentuating
    what’s useful and paring back on what’s not. Usually, that’s not
    easy to do.
    For a few lucky people, it happens easily, but for most people such
    life-sculpting takes pains. Sometimes it seems futile. But I have seen
    too many people with ADD prevail over their problems ever to believe
    it’s impossible. Everyone who has ADD can sculpt a fulfilling, joyful life
    out of what they’ve been born with."
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    CORDELL: nechci jenom medikaci, chci se s tím naučit pracovat a líp fungovat.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    BUBBLE: Mgr. Lada Pourova
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam