• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    BOUCNER: taky si mluvím sama pro sebe. Kdyby aspoň jen nějaké věci typu "tak a teď udělám tohle a tohle"... ale já si někdy přihrávám hypotetické dialogy, co bych komu jak řekla, atd :D

    Chodíte někdo do INEPu? Já tam prozatím absolvovala takové to orientační neurologické vyšetření. Všechno je v normě, jen mám zvýšenou neuromuskulární dráždivost, strašně výrazné reflexy (mám to odjakživa, táta si vždycky myslel, že to dělám schválně). Prý to může mít souvislost s ADHD, ale nikde se mi k tomu nedaří nic dohledat, tak se aspoň chci poptat, zda to máte taky tak.
    Jinak asi taky dojde na Ritalin, jakmile se někde zajedu (např. naučím se všechno, co potřebuju k průměrnému fungování v práci), nedaří se mi držet tak dobře pozornost a aktivuje mě až nějaká nečekaná situace, kdy je třeba rychle reagovat.
    DRAKY
    DRAKY --- ---
    CYBERWOLF: jako po extazi, nerozumne mladi... :)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    DRAKY: co znamená "po éčku"?
    BOUCNER
    BOUCNER --- ---
    POZITRON: Mluvení pro sebe nahlas naštěstí jen v prázdné domácnosti provozuju co si pamatuju a myslela jsem, že je to jen moje trapná odchylka :-) V přítomnosti lidí jsem se to odnaučila, už mi vadilo pořád vysvětlovat, že to nebylo na ně....
    oficiálně jsem diagnostikovaná na ADHD v dětství, v dospělosti už ne(přemýšlím, ke komu se nacpat na vyšetření, na nepozorní.cz hlásí plný stav), takže nevím, jestli to není opravdu jen "bláznovství"
    DRAKY
    DRAKY --- ---
    CORDELL: je zásadní rozdíl mezi těma, co jmenuješ, a Stratterou - která jediná není stimulant... úplně teda nechápu, jak by pomohl antiúzkostnej xanax, kromě zmírnění napětí

    POZITRON: oboje mi přijde jako projev impulsivního adhd, prostě neovládáš filtr mezi tím, co si myslíš, a co říkáš... jednou se mi to stalo po éčku, naštěstí jenom krátkodobě
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Já když mám horší období tak si taky občas povídám nahlas.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    jo a sebeovladani... treba jsem rekla kolegyni do oci, ze je pica a ze uz ji mam plny zuby. normalne takhle, jak to pisu, strasny, neovladla jsem to.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    z nejakyho duvodu jsem ted uz asi mesic bez strattery, musela jsem ji vysadit a krom toho, ze kvalita zivota sla tezce do prdele, se u me nove objevil takovej neduh, kteryho se nemuzu zbavit. zacala jsem si povidat sama pro sebe. patri to sem, nebo jsem se jen obycejne zblaznila? proste takovy ty myslenky v hlave si nevedomky mumlam tak, ze je to jaksi slyset. driv jsem si to mumlala jen v hlave. ups zejo. :/
    FAKE_DJ
    FAKE_DJ --- ---
    trochu ot: assburgers anyone? mate u sebe podezreni nebo primo diagnostikovano?
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    CORDELL: nic. Ztráta času.
    ANTICLOVEK
    ANTICLOVEK --- ---
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    CORDELL: Hahaha.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    CORDELL: nevim proc se zrovna ty porad tak vymezujes vuci lekum, kdyz do sebe radu let peres vsechny mozny drogy hlava nehlava, to fakt nedava smysl

    DRAKY: jo to mas pravdu, ja si od toho ale slibuju, ze kdyz se na praskach naucim lip fungovat, stane se z toho zvyk a i bez prasku to pak pujde lip
    DRAKY
    DRAKY --- ---
    POZITRON: jenže u těch prášků, když je přestaneš brát, tak je celej efekt v hajzlu, předpokládám... zatímco chození na skupinu (bacha, nejde o skupinovou terapii, ale o podpůrnou skupinu) a pokroky, který díky ní učiníš, by měly bejt trvalejšího rázu... neříkám, že je špatně zobat prášky, může to významně pomoct zavést nějaký pozitivní návyky, ale přijde mi to, jako kdyby mě bolely záda a já prostě začala zobat ibalgin, místo abych začala řešit, co konkrétně tu bolest způsobuje a jakým cvičením se toho zbavím.. můj cíl je bejt vysoce funkční adhd, kterej nebude obtěžovat lidi kolem svejma příznakama - ale brát kvůli tomu prášky do konce života nechci
    DRAKY
    DRAKY --- ---
    BUBBLE: zkouseli jsme to dvakrat, nekoho pribrat, ale nefungovalo to - jsme za tu dobu uz asi prilis kompaktni. Jinak je to se Stepankovou, jak se psalo dal.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    BUBBLE: Vsak ja vam to preju a pisu, ze kazdymu vyhovuje neco jinyho. Jen jsem od puberty do ted chodila na nekolik skupinovejch terapii a prinosny mi vsechny urcite neprisly, tak mam asi predsudky a mozna v tomhle pripade zbytecny. Kez by.
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    POZITRON: tak hlavne to ze chodis na terapii ti nebrani v zobani prasku. Ja osobne bych rad vyzkousel oboji.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    Mezi nama, mne osobne prijde lepsi zobat prasky s temer okamzitym hmatatelnym ucinkem nez chodit na skupinu, kde bojujes o slovo a poslouchas tam za 200 na hodinu, jak Pepa pravidelne zapomina doma klice a Jana se nedokaze dokopat k vyneseni kose. Ale samozrejme kazdymu vyhovuje neco jinyho.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    BUBBLE: Je to mozny, protoze ma dve paralelni a kazda je jednou za 14 dnu.
    BUBBLE
    BUBBLE --- ---
    POZITRON: dik, chapu to teda spravne ze ta Stepankova vede obe dve ty skupiny? Tu kam chodi Draky i tu kam chodi/chodil Cordell?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam