• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    KOIRA
    KOIRA --- ---
    Co s jobem, kterej miluju, ale šéf me chce vyhodit za to, co je podstatou adhd? zapometlivost, roztrzitost nedotahovani veci, preklepy. Odejit? Souhlasit se snizenim zateze vymenou za bezchybnost, ktera stejne vim, ze nenastane? Asistentku mi nikdo nezaplati :D
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    četl jsem pár článků na netu a zas jsem měl takové to "probuzení z noční můry" s následující úlevou...

    články hír for jór inspirejšon
    https://medium.com/...-with-chronic-depression-and-generalized-anxiety-i-am-not-ashamed-8f693f9c0af1
    ADHD and Depression: How ADD & MDD Symptoms Overlap
    https://www.additudemag.com/adhd-and-depression-symptoms-treatment/
    UNREALONE
    UNREALONE --- ---
    výzva všem: stojí za to si čas od času osvěžit jednu ne-vždycky-úplně-zjevnou skutečnost - nejsem lůzr a nemá smysl si kvůli tomu dělat ze života peklo

    když jsem se dozvěděl o adhd, tak to pro mě bylo velké prozření......ale evidentně člověk "zapomíná", takže není na škodu sebou čas od času zatřást a připomenout si to žeano :-)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    BETTER: mozna sme uz takovy paka ze potrebujem jeden denne a vic neresit ,)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    Ne, ano. :)

    Myslim ze s ritalinem neni tolik potizi
    ZDN58
    ZDN58 --- ---
    Me pomahalo si to rozdelovat - pulku rano po snidani a dalsi po obede. Jinak kdyz jsem presel z 100mg na 80 mg tak se ty zaludecni nevolnosti taky zklidnily a beru normalne jen 1x 80mg rano. Paradoxne mi pomaha na ten najezd vypit kafe, trochu se to zmirni a nejsem pak tak ospalej - to bude ale spis psychosomatika :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ANICASE: ie 40mg, nevim jakou mas davku. Fakt mi pomaha mit uplne plnej zaludek jak na pozdejsi ztratu chuti k jidlu, tak na vytraveni po uziti
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ANICASE: me to borec taky napsal na rano, ale tichou postou se v lekarne tahle informace ztratila a me zustal jen pribalovej letak a doktori na dovoleny. Tam doporucuji podvecer, a tak se stalo zkusenosti mam takovy, ze stratteru jen na plny bricho, samotna lazka je drazdiva a beda ji vdechnout nebo dostat do oka. Zaludek ma silnou stenu a stejne ma co delat. Na omdleni mi bylo, kdyz jsem si dal prasek a pak dvojku cervenyho, ale to byli zaludkem, ne ze byh mel vrtuli :)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ANICASE: dr. řekla, že ráno by to bylo o něco lepší, ale pokud večer udrží, je to furt mnohem lepší než vůbec
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ANICASE: jak ji bereš? syn z ní zvracel, když ji bral ráno, po dohodě s dr. ji bere večer a rozhodně ne nalačno. a funguje mu to
    vysadit ji musel, jen když se mu hádala se silnýma ATB, to pak zvracel obojí
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ZDN58: ja nevim, jen hadam
    ZDN58
    ZDN58 --- ---
    PALEONTOLOG: dik, to me nenapadlo :) muzou si to nejak navysovat? rikam si, ze by mi to snad oznamil rovnou :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ZDN58: treba si felcar vyplytval limit na nekoho jinyho a dockas se na zacatku novyho roku
    ZDN58
    ZDN58 --- ---
    jak dlouho jste cekali na predepsani Ritalinu? Ja cekam na predpis uz asi pul roku, uz svyho lekare podeziram, ze mi ho nechce napsat - sam to ale puvodne navrhl, ze to vyzkousime :)) nicmene pry je fakt slozity ten "opioidovy" (asi to nepisu spravne) recept sehnat.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Jak jste na tom s citlivostí na změny počasí?
    MALAOFCE
    MALAOFCE --- ---
    ATROPOS: No, hned se to neprojevi, ale po par dnech mi staci jit parkrat pozdeji spat a prijde apatie, vypnuti, permanentni ospalost, mnohem vetsi roztrzitost. To se mi se stratterou nedeje, dokazu smysluplne fungovat i kdyz nejsem uplne vyspala.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ATROPOS: strattera při vysazení obvykle nedělá žádné potíže.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ZDN58: diky
    ZDN58
    ZDN58 --- ---
    PALEONTOLOG: Po vysazeni jsem zacal vic zapominat a projevovalo se vic moje neustaly “klepani”, proste neustalej pohyb kterej nevedomky delam . Taky je vetsi ten tok nesoustredenych myslenek, ale ne nijak markantne. Moje vedlejsi ucinky jsou krom hodinovyho neprijemnyho najezdu taky okamzita unava, kdy do sebe musim narvat dvojity kafe abych neco udelal a efekt “studenych rukou” - obcas mi po tom je i pekne blbe od zaludku, pokud to beru nevyspalej nebo na lacno. Momentalne cekam, az mi prijde recept na Ritalin, protoze strattera mi po dvou letech (napred 100mg posleze 80 kvuli vedlejsim ucinkum) uplne nevyhovuje pomerem vedlejsich ucinku / pozitiv.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ZUZKAOU: muzu znat ty vedlejsi ucinky? Ne ze byc necetl letak, nebo weby, ale zajima me co prakicky se u koho vyskytlo.
    Me strattera neni neprijemna, pripomina mi najezdy lsd, co mi ale vadi je snizena chut k jidlu. Nektery holky to mozna potesi, no me to jako chlapa netesi vubec :) stalo dost namahy se vyskrabat na 85 kg a nechci o to prijit :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam