• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    MAOAMAM
    MAOAMAM --- ---
    BALAENA: Tak u nás je to mastenec a v živote ma nenapadlo si tieto dve veci spojiť, myslela som že mastek je niečo ako omastek :D jazyková bariéra, moja chyba. Ale dík, je fajn zistiť že odkedy bývam v ČR riešim úplné hovno čo sa týka obsiahnutých látok
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    MAOAMAM: mastek má číslo 1 na stupnici tvrdosti minerálů ;)
    MAOAMAM
    MAOAMAM --- ---
    PALEONTOLOG: Hmm, doteraz som mala za to že mastek je zo zvierat :D A kozmetiku s parabenmi nepoužívam, preto mi príde ešte nechutnejšie to jesť.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MAOAMAM: piracetam není indikační skupina, ale jako nootropikum dobrý. parabeny bych do sebe taky necpal zbytečně, ale jsou běžnou součástí kosmetiky, tak bych to zas nehrotil. ale co je himl špatnýho na mastku ?
    MAOAMAM
    MAOAMAM --- ---
    Ahoj, skúšali ste niekto ešte niečo na spôsob piracetamu? Piracetam Al obsahuje mastek, Nootropil zas parabeny, zatiaľ som bola spokojná s Geratamom, ale už na mňa neúčinkuje tak ako kedysi tak to chcem s niečím preložiť. Diky za tipy
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    DRAKY: to jsou detaily, hlavně nezapomeň děcko v autě, až pojedeš na nákup nebo do prace https://www.google.com/...18665..19162...0.0..0.223.1328.0j4j3......0....1.........30i10.p3FIIgWmcIc

    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    vono to sem spadá

    Jaké jsou pozitivní projevy dyslexie? Rozpoznejte je u sebe nebo svém okolí. - Moje dyslexie
    http://mojedyslexie.cz/nedocenovane-vyhody-dyslexie/
    HANOUCH
    HANOUCH --- ---
    AXTHEB: Muzu potvrdit
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    DRAKY: Hele děti jsou dost nerozbitný, moje zacházení už dvě přežily bez úhony :)
    PAKOBYLKA_
    PAKOBYLKA_ --- ---
    DRAKY: Ja. To se imho nestane. U me je problem netrpelivost, impulsivita a chaos. Kdyz byl mimino, do roka asi, byla jsem zpomalena zazracne a na nej uplne naladena. Chce to hodne odpocivat. Unava je nepritel!
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    DRAKY: tady! :)
    ja zapomenu i nakrmit a prebalit, neboj. obcas si uvedomim, ze uz opravdu dlouho nejedl, nebo najednou prebaluju kilovou plenku. :) nastesti ted, kdyz uz je to hodne spatny, tak si rekne. ze zacatku ale priznavam, ze jsem mela docela problem si jednotlivy cinnosti smysluplne zorganizovat a jak to budu delat se 2, to nevim, to si nejak neumim predstavit, ale ono to nejak dopadne. :)
    DRAKY
    DRAKY --- ---
    Jsou tu naky adhd matky? Hledam trochu rad (a pochopeni ;), jak se srovnat s faktem, ze ted uz moje fuckupy neovlivnej jenom me, ale muzou mit primej dopad na nekoho jinyho. Jakoze mam nocni mury, ze zapomenu zapnout monitor dechu/podrzet hlavicku/blbe s nim nekde prastim pri prenaseni o zed z nepozornosti... Jako je to celkem mazec, nakrmit ho nezapomenu, ale vsechny ty detaily kolem :/
    MRNEUTRON
    MRNEUTRON --- ---
    DRAKY: PAKOBYLKA_: Dík za tip...

    CYBERWOLF: Nevím - nedokážu se na to soustředit. Nesnáším tenhle typ soustředění se :)
    DRAKY
    DRAKY --- ---
    MRNEUTRON: pomohly mi rizeny meditace, kdy se soustredis na dech po omezenou dobu a dostavas i jiny "ukoly". Trvalo to celkem dlouho a chtelo to pravidelnost, coz jiste rad uslysis :) muzes zkusit treba appku Headspace, ale mne nejlip fungovaly relaxace n skupinovy terapii... Neco jako sledovani filmu v kine: jak jsem v prostoru a na udalosti k tomu urceny, mozek nenapada toulat se jinam
    PAKOBYLKA_
    PAKOBYLKA_ --- ---
    MRNEUTRON: Mit to Rizeny? Mne pomaha casovej usek a video, ktery sleduju. Na zada cvicim jogu a kdyz se pristihnu, ze vandruju, dejcham znovu a znovu s tim, ze si video pauznu a pak pustim dal, az si ukociruju dejchani a pomaha mi to nejen na zada, ale i na uzkosti. Ale zacinala jsem zvolna, ne denne a kratky useky.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Vyskočit z kůže jako že tě to nebaví, nebo proč? Já mám u tohohle spíš problém sledovat, jestli všechno dělám dobře, tj. zaměstná mě to víc než velmi. Nejdeš na to moc povrchně?

    Jinak za mě je u těhle věcí největší problém to vůbec někdy dělat :)
    MRNEUTRON
    MRNEUTRON --- ---
    Ahoj - něco mezi dotazem a postěžováním si - měl jsem poslední dobou problémy se zády (bederní oblast) a většina fyzioterapeutů mi doporučovala cviky založené na kontrole dýchání. Bohužel jsem už během sezení zjistil, že soustředit se na správné dýchání prostě nedokážu. Po pár vteřinách mám pocit, že musím vyskočit z kůže - prostě no go :) Neřešili jste někdo náhodou? Nemáte nějaká doporučení jak to "zmasterovat"? Děkuji...
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Plánovat znamená lámat si hlavu, jak promyšleně dosáhnout úplně náhodných výsledků - Ambrose Bierce
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Tohle je skvělé a teda je to víc o ADHD - má ho hlavní protagonista dokumentu.

    Autista autistům | Dvojka
    https://dvojka.rozhlas.cz/autista-autistum-7483478
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    A co to společného s tímhle klubem?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam