• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    PALEONTOLOG: jenze objednaci lhuty jsou proste takovy, psychiatri maj narvano, mnozi ani neberou novy pacienty a je naivni si myslet, ze te nekde vezmou za tejden, zvlast kdyz treba hledas uzsi specializaci, v tomto pripade psychiatra, ktery ma zkusenost s adhd u dospelych.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    POZITRON: tak ne každýmu se chce setrvávat na podradnejch pozicích, a studovat třetí vs. Whatevur
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    KOLLUCHA: a beztak bych si zavolala rychlou zachrannou sluzbu!
    to kdyz takhle najednou ve triceti zjistis, ze se nemuzes soustredit na praci, zorganizovat si cinnosti a pristihnes se, ze si k tomu jeste podupavas nohou, tak tady uz jde fakt o minuty. :)
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    PALEONTOLOG: To víš že jo, kluku.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    ZUZKAOU: tohle byl plán B, ale nějak se mi nepodařilo si nic najít, jak jsem už zmiňoval.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    Holky pokecejte si, užijte si to :)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    KOLLUCHA: jj, tak jsem to myslela a s akutni depresi/uzkosti/panikou atd. muzes jit do centra krizove intervence bez objednani hned.
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    PALEONTOLOG: Jj, protože my bychom to stejně nepochopili...?
    Samozřejmě, pokud máš deprese, tak je to jiná situace. Tam je ta chyba systémová. Jak je možný, že mě diagnostikovali až ve 40? Je málo doktorů, je málo informací mezi doktorama. Doktoři se o svoje pacienty málokdy opravdu zajímají. Je málo informací mezi neodbornou veřejností a to nejen o ADHD, ale o všech psychických chorobách. Já (a myslím, že ani Pozitron) se nesnažíme ADHD nijak zlehčovat. Spíš se snažíme poukázat na to, že ADHD je málokdy "akutní" způsobem jako třeba deprese.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    PALEONTOLOG: ze stejnyho duvodu jsem byla hospitalizovana v roce 2016, takze neco o tom vim. a ne, fakt nejde o hodiny, dokonce ani dny. :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    No nic, nechám to být, fakt to nemá smysl vysvětlovat. Díky zuzkaou za radu o ambulanci na fakultě.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KOLLUCHA: mám kolegu, a ten byl teď měsíc v hospitaci kvůli střední až těžký bipolarce, kterej naplňuje všechny znaky ADHD.
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    PALEONTOLOG: Hele to je jasný, že by bylo ideální, kdyby se někdo věnoval člověku hned. Jenže nežijeme v ideálním světě a z ADHD epizody se zpravidla nezabiješ, ale zasměješ s kámošema u piva. Jako já jsem si sice tuhle kvalitně ukopla malíček u nohy, protože jsem se rozhodla se velmi rychle pohybovat několika směry najednou, ale furt to není to samé jako vážně přemýšlet, že si to hodíš... A jako jo, lidi s ADHD mají větší pravděpodobnost, že si ufouknou hlavu, ale tam už zase pak hraje roli i ta depka.

    Prostě lidi s depresema, úzkostma a podobnýma věcma trpí jako zvířata a já klidně počkám, až na mě přijde řada a nemusím to hrotit...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    POZITRON: to nemá smysl komentovat
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    PALEONTOLOG: jasny, ty problemy se objevily nahle jako blesk z cistyho nebe a dva mesice to nepocka...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    POZITRON: ty to dramatizovat nemusíš, já to v klidu vyhrotim sám. Chodí sem minimálně dvě holky, co jsou bez strattery dost mimo a stále bojujou se zaměstnáním.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CYBERWOLF: jinak pokud chceš něco akutního a ne terapii, ale diagnózu a leky, tak je nejlepší si zavolat na ambulanci do nějaké fakulty a nechat se objednat na nejbližší termín k tomu kdo zrovna bude mít službu
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CYBERWOLF: ne, ideální je začátek září, kdy spoustu stálých pacientů po prázdninách má pocit, že jsou vlastně pohodě a vznikají tak volne sloty...
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    PALEONTOLOG: nutne pomoci? ja bych to zas nedramatizovala. :)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    PALEONTOLOG: no říkal jsem si, že jsem celkem v pohodě a na webu se orientuju, tak jak to asi funguje lidem, co je zrovna drtí deprese, jsou dezorientovaní, nebo tak. Vlastně je to celkem děs.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    CYBERWOLF: no a teď si představ, že bys měl fakt rozjetý ADHD a potřeboval nutné pomoct
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam