• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    takze ten grant Ptacka "ADHD symptomatologie a vnímání času" mel mit pres 1000 subjektu a v mailu jsem vylovila, ze jsem se mu v roce 2017 hlasila a ptala se, kde bude ty subjekty brat a odpoved byla, ze prevazne z neklinicky populace. jo a taky psal, ze se mi ozve a neozval zejo. :)
    ja nevim, mne to prijde fakt divny a jeste na to dostal 5 mega.
    CYBERWOLF:
    ZUZKAOU:
    POZITRON:
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    VALKYRA: po našem je to Korálovec ježatý, což nezní tak cool a dalo by se to splést s hadem. Roste i u nás, ale je ohrožený, tak se asi nesmí sbírat.

    Podle toho, co by to mělo dělat, bych zázrak neočekával, ale i tak by to nemělo bejt špatný.

    VALKYRA: podle toho, co mi k tomu výrazu vyplivnul google to máš vlastně docela dobrý.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ZUZKAOU: už máš sklizeno? Tim bych jako začal :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    áááááá poslední dva týdny kolem sebe generuju takovou míru chaosu, že začínám vážně zvažovat že si holt budu muset zajít pro nějaké prášky, jestli tentokrát něco zabere.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    taky tak nesnasite, kdyz ma nejakej debil potrebu komentovat vase projevy? nejlepe jeste pred lidma? ted treba zrovna pred 5 minutama "Strasne ti skacou myslenky." no to asi nevim, ty debile. :(
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    POZITRON: ono neni baví jako baví. Jednak je to škála, jednak je otázka, jestli jinak zábavná nebo nezábavná činnost baví právě teď a tady. Což je z praktického hlediska dost na pytel a musím se přiznat, že je to s věkem spíš horší.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    CYBERWOLF: ja mam problem i u cinnosti, ktery me bavi. :/
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    MAJKA: siti to neni, mysli se u toho, latka na sebe vzdy primo nebo neprimo navazuje :)
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Já třeba nemám problém dělat dvě hodiny v kuse něco co mě baví. Ale mám problém dělat dvacet minut v kuse něco, co mě nebaví. I dvě minuty, když jsem zrovna ve formě.
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    POZITRON: a kurz čeho? nejde si tam přihazovat naky miniquesty aby to člověk přežil? :)
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    takze teda jiny tema, honem, honem. normalne chodim na kurz, je to teda jenom jednou tejdne, ale mazec je, ze jedna lekce ma 2 hodiny a jede se bez prestavky. 2 hodiny jakoze 120 minut. to si nedelam prdel. vy tady jiste pochopite, jak je asi "snadny" udrzet pozornost a neustale se nemuset pidit, co kurva ted zrovna delame. :) nastesti chvilema docela funguje hyperfokus.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    ANICASE: aaaaaaaaa, to je nejhorsi nocni mura. okamzite to du vytesnit.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    PALEONTOLOG: tvl, to je hodně černočernej humor
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ANICASE: nejlepší dárek pro mrtvé děťátko je mrtvé štěnátko!
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Tak mě tak napadá, jestli si třeba doktoři ta čísla nepletou...
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    ANICASE: s tema porodama to bude spis souviset s tim, ze uz od nejakyho cca 14. tydne (priblizne, aby me nekdo okamzite nechytal na slovicko) tehotenstvi musis mrtvy plod porodit a je to tedy asi zaroven potrat a zarove porod.
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    ANICASE: Když tak na tím přemýšlím, tak by mě doopravdy zajímalo, jak to bylo s těmi dvěma stařečky.
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    CYBERWOLF: Tak ta první studie má zásadní slabinu, že se jí zúčastnilo jen 56 lidí a že si dávali jen relativně malé dávky, nic takového jako milovník lososa. Ten efekt na srážlivost byl ale docela malý. Závěr, že při větších dávkách to bude stoupat stejným tempem, mi přijde unáhlený. Ta druhá studie je metaanalýza, tak to je trochu lepší, ale ani ta neříká, že by to bylo signifikantní. Takže, sice to ředí krev, ale ne dost :-))

    CYBERWOLF: Hele dík :-) Už se staly divnější věci, ale chápu, že se divíš, do jaké uličky tě život zavál :-)))

    CYBERWOLF: To s těmi prášky znám.

    CYBERWOLF: Já si to představuju tak, že tam přivezou dítě s hysterákem a do papírů mu pak napíšou, že má ADHD. Ty starší děti se tam můžou dostat se sebevraždou, předávkováním, sebepoškozováním... Možná tam dokonce budou lidi, kteří dostali nějakou diagnozu v minulosti, třeba depresi a úzkosti, ale nějaký zázračně osvícený doktor zjistil, že hlavní věc, kterou mají, je ADHD.
    Národní registr hospitalizovaných (NRHOSP) | ÚZIS ČR
    https://www.uzis.cz/registry-nzis/nrhosp
    Ale já tam zrovna to ADHD nenašla.

    ANICASE: Máš na to nějaký konkrétní odkaz?
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    CYBERWOLF: zrovna v tyhle skupine se chvilema dela z AD(H)D nemoc zavaznosti rovna pomalu rakovine. :)

    ANICASE: a ty tam tedy nevidis konkretni duvody tech hospitalizaci? co bylo na samym zacatku. me by zajimalo, kolik procent tech osob hospitalizovali kvuli zdanlivy manicky fazi bipolarni poruchy.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    ANICASE: jsem v čím dál hlubším pralese. Už jsme si řekli, že jsou hospitalizovaní kvůli ADHD, přitom ale můžou být hospitalizování kvůli něčemu jinému, ale vlastně jsou a nejsou a já vážně nevím, co si z toho mám vzít, co ta čísla vlastně vypovídají a co to celé zjištění vlastně znamená...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam