• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    CYBERWOLF: Za mě pátky ok.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    KOLLUCHA: já nejsem proti a kouzelníka klidně vezmu i k Diegovi. Dávat na stůl sombrero by nebylo dobrý, už by se tam nikdo nevešel. Jen doufám, že to není nějakej třípatrovej sklep.

    Jinak jsou teda nějaká zvláštní přání ohledně času? Já bych to dal třeba v pátek (ale ne tento pátek!) od šesti?
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    TRISSIE: Ha, co na me ted baflo k tematu:
    Zrádné spalničky. Tělo po nich zapomene, jak bojovalo proti běžným nemocem, zjistili vědci — ČT24 — Česká televize
    https://ct24.ceskatelevize.cz/...azat-pamet-imunitnimu-systemu-jsou-tak-jeste-nebezpecnejsi-zjistili
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MAJKA: Možná. Kdo by se pak se mnou hádal?
    SARGO
    SARGO --- ---
    KOLLUCHA: I neštovice jsem měla dvakrát, muhahá! :-D
    Chcete mě domů? :-D :-D
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MAJKA: protože prenatálně prodělala cévní mozkovou příhodu a v důsledku toho má hodně křehkou nervovou soustavu. Jako teď už je většina toho zaléčená a odrehabilitovaná, ale ze začátku to očkování bylo vždycky stylem "seďte tady v čekárně a když tak zavoláme rychlou", protože nikdo nevěděl, jak bude reagovat.
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    Ty jo, Majko, to ses mi trefila do chuti! Úplně miluju texmex kuchyni ;-) Pivo sice nemusím, ale u mě by to spravila malinovka s limetkou :-)
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    MAJKA: http://www.diegopivnibar.cz/cz/
    Na titulní straně vidím nachos, a to je pro mě dost, abych tam chtěla jít :-) Myslím, že tam chodí lidi od nás z práce na oběd občas a docela si to pochvalujou. Co ty na to, CYBERWOLF? Akorát bys musel shánět figurku mexikánce ;-D
    MAJKA
    MAJKA --- ---
    TRISSIE: proč měla zákaz očkování, jestli se můžu zeptat?


    PALEONTOLOG: Tyjo možná u té diskuze nemusíš bejt tak agresivní, co říkáš? :)


    KOLLUCHA: hele ted ani ne, protože nemůžu pít alkohol, ale zamyslim se :) bylo by super se tam moct najíst. mam dost ráda podnik Diego v Karlíně, je to pivnice, skvěle tam vařej, ale ne všichni jsou na pivo.
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    CYBERWOLF: Neštovky jsem myslela, že jsme vyřešili, ale budiž! :-)) Neštovice stačí prodělat jednou a už je máš navždy:
    Varicella zoster virus - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Varicella_zoster_virus

    Existuje taky víc typů očkování, více například zde:
    Vaccine Types | Vaccines
    https://www.vaccines.gov/basics/types
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    ad očkování - podle toho jak mi to vysvětloval kamarád biolog, tak když se imunitní systém vypořádá s nějakou nákazou, tak se část bílých krvinek usadí v kostní dřeni a spí. Tím se jejich životnost prodlouží na řádově desítky let (v čase ubývají, ale je to postupně, nedá se říct že to za 50 let vychcípá). Proto na některé nemoci vzniká celoživotní imunita. Ale na některé ne.

    Jelikož se ale bacily v čase mění, účinnost těhle veteránů časem klesá nebo jsou úplně k ničemu. Třeba očkování proti chřipce vydrží s trochou štěstí na rok. Tetanus se přeočkovává po nějakých 10-15 letech, neštovice stačí prodělat jednou atd. Když se člověk nakazí přirozeně, funguje to stejně, pokud tu nemoc teda ve zdraví přežije.

    Očkování se od normální nákazy liší tím, že těch bacilů člověk dostane nějakou rozumnou dávku a buď jsou už mrtví, nebo jsou nějak jinak zneškodnění (třeba se pomaleji množí), ale jinak mají všechny ty vlastnosti, podle kterých je imunitní systém dokáže identifikovat a naučit se je likvidovat.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    ad sraz - navrhoval bych tento podnik: http://www.merlin-pub.cz/

    Je to příjemný podnik přiměřeně blízko všem způsobům dopravy, kromě letiště. Jako poznávací znamení bych na stůl umístil modrého kouzelníka, který bude výraznější než kniha a jehož fotku dodám později. Navíc, v tomhle podniku ani nebude působit nepatřičně.

    Co se týká rozumných termínů, zkuste mi nějak přiblížit, co považujete za rozumné.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KOLLUCHA: teď to neumím dohledat, ale kolem 2012 tuším proběhla i nějaká zpráva v novinách, že správný výsledky podává asi jen 50% zdravotnických laboratoří. ale nemůžu to dohledat, tak jakoby to nebylo.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KOLLUCHA: co oko nevidí, srdce nebolí
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    PALEONTOLOG: Tak dík za další noční můru :-D
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KOLLUCHA: ségra vedla laboratoř a starší laboranty prostě nešlo naučit správný postupy. tak to prostě je, ať si mínuskuje kdo chce :)
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    PALEONTOLOG: Máš zdroj? To by mě docela zajímalo.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KOLLUCHA: akorát pozor na to, že ani test na protilátky, ani očkování u praktického lékaře nevyřešíš - chce to očkovací centra (pro očkování) nebo odběrové laboratoře/fakultní nemocnice.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    TRISSIE: k tomu je potřeba přičíst zdatnost akreditovanejch laboratoří. mám informace, napříkald z vinohradský nemocnice, že pacientům mizely a vznikaly sepse v řádu dní. špatná laborka je taky laborka.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KOLLUCHA: rozhodně doporučuju test na protilátky - v mé sociální bublině (rodiče malých dětí, kteří to řeší kvůli dětem v pre-očkovatelném věku) opravdu cca 50% lidí protilátky vycházejí negativně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam