• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    PALEONTOLOG: To chci! :D
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    PAN_UZIVATEL: určitě jsou menší dávky, i 10mg, ale pro mě ani to nebylo řešení. ritalin jsem nedostal:)
    já zhubnul za 2 měsíce užívání asi 10kg... už to v životě nechci vidět
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    PAN_UZIVATEL: co mas za vedlejsi ucinky
    PECA
    PECA --- ---
    CYBERWOLF tak jsem se na to video podíval a přijde mi, že tech její "chaos" je spíše taková obálka nad jakousi volnou organizovaností. Tedy (i podle jiných jejích videí) to co tvrdí, že provozuje souvisí s dostatečně vycepovaným smyslem pro odpovědnost a poměrně vysokou organizovaností/plánováním. Sice navenek vystupuje, jako že všechno free, fajn, napřeskáčku, ale vyplývá z toho, že má (udržuje si) přehled úkolů a cílů a jejich dead-lines. A plní je podle nálady, nebo tak aby stihla tvrdé dead-lines.
    Ok, to asi je funkční systém.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    PECA: no v tom je právě ten fór - neplavat proti proudu, ale v proudu.
    PECA
    PECA --- ---
    CYBERWOLF: Podívám se. Ale třeba tohle video CYBERWOLF mě úplně nepřesvědčilo. Přijde mi, že takto "chaoticky" se nedá dopracovat k cíli. Přijde mi, že holka až příliš "oslavuje" tu "rozjuchanost". kterou se (IMHO) snaží většina AD(H)D "zkrotit" a přeladit k plnění cílů.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Proč je důležité nedělat věci protože proto a protože teď, ale když to dává smysl. Podle mě dost důležité téma, jen je fakt těžký se k tomu dopracovat, když člověka od 6 let drezůrujou, aby dělal věci protože proto a teď, protože to říkám.
    How I Study With a Full Time Job: Why I Never Work When I Don't Want To
    https://www.youtube.com/watch?v=SqOTG3n5sbI
    KOIRA
    KOIRA --- ---
    PAN_UZIVATEL: náběh je dost rychlý, ale je potřeba být v životě aspoň trochu v pohodě. Od určité úrovně zápřahu na to nestačí, asi jako u každýho. Jen ti ty léky ten limit posouvají. Tj. Když dostaneš kopačky, tak tě to rozebere, protože by to sestřelilo i normálního člověka. Akorát dík těm lékům nebudeš mimo půl roku ale třeba "jen" dva měsíce.
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    Idealni doba neni nikdy. Kousni to. Vedlejsi ucinky neposoudim bohuzel. Drzim pesti
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    Nekomu to najede po tydnu jinemu po mesici. Pokud jsi aktualne v depresi tak bude tezsi to spozorovat
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    PAN_UZIVATEL: pockej tyden dva, pak zvyste na 100 a uvidis jestli ti kyselina pomaha, lidem kterym to slape tak ti zacnou vlastne ze vstanou jsou od rana focusovani furt vedi co chtej jak kdy udelat, zadna rozplizlost nemoznost nezamerenost
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    VON_GILOTINE: ježiš přesně. Kdyby tak šlo živit se raděním na nyxu a twitteru :DDD
    ECLECTICA: zkus si přečíst Four thousand weeks. V kostce, nikdy nedojde na všechny zajímavý možnosti. Čím dřív to člověk přijme jako fakt, tím líp.
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    PECA: děkuji.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    K tématu organizace, plánování, konzistenci a vůbec.
    (doporučuji pustit na 0.75 rychlost - holka jede jak kulomet)

    You're Not Lazy: How to Live a Chaotically Organised Life
    https://www.youtube.com/watch?v=A2sS00egAzg
    PECA
    PECA --- ---
    CHEVALIER: Blender ne, ale kupoval jsem nějaká výuková videa. A jako podle mě velmi slušná a hodně nám to pomohlo. Konkrétně tato: https://www.cgboost.com/?affcode=206256_p79kjtbw

    FIELDMAN: Ok, to zní dobře, tak pokud vzpomeneš, rád testnu :)
    KOIRA
    KOIRA --- ---
    FIELDMAN: zkusím porovnat, pošleš?
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    PECA: Blender je za peníze?
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    Klidne to taky zkusim ale iphone nemam, koukejte dpvalit android.
    FIELDMAN
    FIELDMAN --- ---
    PECA: Pro Android bude v další fázi... Zatím jen iOS.

    Jinak v appce je právě takový aparát na poznámky taky. Můžeš je pak buď "pinnout" navrch seznamu nebo je transformovat do "aktivity" a tím je přidat do denních plánů...
    PECA
    PECA --- ---
    FIELDMAN: Appka i pro Android? Jinak prvoplánově jsem si koupil nový blok a chci si dělat metodu bullet journal, nebo nějaký její vlastní hack. Jakkoliv jsem vývojář - programátor a IT pozitivní, tak přeci jenom tužka - papír mi vyhovuje víc.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam