• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    Tenhle klub je určený diskusi o poruchách pozornosti, řešení problémů, výměnu zkušeností, atd.
    Laik nechť se zeptá a nejlépe si o tom něco přečte (online jsem toho našel dost, ale většinou anglicky), pokud sem zavítá odborník, budu moc rád za jakékoliv rady a připomínky.

    ADD resp. ADHD jsou zkratky pro anglické termíny Attention-Deficit Disorder resp. to samé s "Hyperactivity", dříve se pro toto používalo označení LMD (Lehká Mozková Dysfunkce).

    Pokud nevíte o co se jedná, ale zaujalo vás to, zkuste si něco málo přečíst...nechci sem opisovat ani základní popis, protože je toho docela dost, ale následujících pár odkazů by mohlo aspoň pro začátek pomoct:
    Příznaky (symptomy) [anglicky]
    Portál o AD(H)D na about.com [anglicky]
    Wikipedie [česky]
    Wikipedie [anglicky]


    http://www.nepozornidospeli.cz/

    Průběžně bych chtěl doplňovat odkazy a moudra na nástěnku, ale ne vždy mám čas (a jsem chaotik ;-) ) takže se hlaste o práva pokud se chcete realizovat :-)
    rozbalit záhlaví
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    PALEONTOLOG: Jo, je fakt, že vietnamskou jsem nezkoušela, dík za tip, až se budu někdy cejtit dobrodružně :))
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    QUANTI: mě se osvědčila vietnamská, nemám silný, někdy žádný nájezdy, jen si užívám chuť. ale nenutím, žejo, nechci tě mít na svědomí .)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    PALEONTOLOG: Jj, jasný, taky jsem s tím experimentovala. Ze začátku mi nic nedělalo nic, kromě toho, že když jsem se překafila (baristickej kurz třeba), tak mi bušilo srdce a nemohla jsem usnout, asi nic nečekanýho 😁 nejdřív jsem se začala cejtit blbě, když jsem měla denně víc než dvě kafe. Pak víc než jedno. Vyhledávala jsem čistou arabiku a spíš jemnější pražení, ale to pomohlo spíš symbolicky. Nějak se mi snížila tolerance na kofein prostě. Třeba černej čaj můžu (jeden) a trochu koly taky, ale zelenej už mi dělá blbě.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    QUANTI: to hulení se dá trochu rozlišovat podle vlastností, vysoký obsahy thc jsou prostě ideální na schízu a lidi hledaj řeěšení v podobě jinejch vzorků, nebo jdou pro uklidnění do cbd.
    tobě to takhle spouštěly všechny druhy? arabica, robusta, různý typy pražení? víš co myslim..
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    PALEONTOLOG: Já tomu dlouho nechtěla věřit, ale v zahraničních zdrojích jsem se dogooglila, že to fakt může bejt. Vysledováno mnohokrát, občas slabý/půl shotu projde, ale většinou to nepokouším. Sem se s tím smířila.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    QUANTI: ale stejně ti povím, úzkost po kafi, to fakt divný :)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    PALEONTOLOG: Reakce na různý látky jsou různý. Kdyby třeba měli všichni po trávě deprese a po kafi úzkosti jako já, tak to nikdo nehulí a nepije :D
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    QUANTI: spíš nechápu, že na tom může někdo fungovat, ale lidi jsou různí
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    PALEONTOLOG: Fér, takhle to nechci, to máš recht.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    QUANTI: to nechceš, spal jsem 2h denně a měl jsme konastantně pulz kolem 150
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    PALEONTOLOG: To chci! :D
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    PAN_UZIVATEL: určitě jsou menší dávky, i 10mg, ale pro mě ani to nebylo řešení. ritalin jsem nedostal:)
    já zhubnul za 2 měsíce užívání asi 10kg... už to v životě nechci vidět
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    PAN_UZIVATEL: co mas za vedlejsi ucinky
    PECA
    PECA --- ---
    CYBERWOLF tak jsem se na to video podíval a přijde mi, že tech její "chaos" je spíše taková obálka nad jakousi volnou organizovaností. Tedy (i podle jiných jejích videí) to co tvrdí, že provozuje souvisí s dostatečně vycepovaným smyslem pro odpovědnost a poměrně vysokou organizovaností/plánováním. Sice navenek vystupuje, jako že všechno free, fajn, napřeskáčku, ale vyplývá z toho, že má (udržuje si) přehled úkolů a cílů a jejich dead-lines. A plní je podle nálady, nebo tak aby stihla tvrdé dead-lines.
    Ok, to asi je funkční systém.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    PECA: no v tom je právě ten fór - neplavat proti proudu, ale v proudu.
    PECA
    PECA --- ---
    CYBERWOLF: Podívám se. Ale třeba tohle video CYBERWOLF mě úplně nepřesvědčilo. Přijde mi, že takto "chaoticky" se nedá dopracovat k cíli. Přijde mi, že holka až příliš "oslavuje" tu "rozjuchanost". kterou se (IMHO) snaží většina AD(H)D "zkrotit" a přeladit k plnění cílů.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Proč je důležité nedělat věci protože proto a protože teď, ale když to dává smysl. Podle mě dost důležité téma, jen je fakt těžký se k tomu dopracovat, když člověka od 6 let drezůrujou, aby dělal věci protože proto a teď, protože to říkám.
    How I Study With a Full Time Job: Why I Never Work When I Don't Want To
    https://www.youtube.com/watch?v=SqOTG3n5sbI
    KOIRA
    KOIRA --- ---
    PAN_UZIVATEL: náběh je dost rychlý, ale je potřeba být v životě aspoň trochu v pohodě. Od určité úrovně zápřahu na to nestačí, asi jako u každýho. Jen ti ty léky ten limit posouvají. Tj. Když dostaneš kopačky, tak tě to rozebere, protože by to sestřelilo i normálního člověka. Akorát dík těm lékům nebudeš mimo půl roku ale třeba "jen" dva měsíce.
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    Idealni doba neni nikdy. Kousni to. Vedlejsi ucinky neposoudim bohuzel. Drzim pesti
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    Nekomu to najede po tydnu jinemu po mesici. Pokud jsi aktualne v depresi tak bude tezsi to spozorovat
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    PAN_UZIVATEL: pockej tyden dva, pak zvyste na 100 a uvidis jestli ti kyselina pomaha, lidem kterym to slape tak ti zacnou vlastne ze vstanou jsou od rana focusovani furt vedi co chtej jak kdy udelat, zadna rozplizlost nemoznost nezamerenost
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam