• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    ZUZKAOU: CBD na mě nemělo žádné pozorovatelné účinky. Nn, nemám v plánu za žádných okolnosti překročit ty 2.5g a spíš to vnímám opravdu jen jako krátkodobou záležitost. Takhle, já jsem relativně funkční bez medikace, problém je spíš v řešení zátěžových situací a teď jich bylo fakt hodně a napojilo se na to i post trauma takže se mi rozjeli problémy. To co potřebuju je krátkodobě zlepšit svou funkčnost aby mohl překonat problémy a dál zase potom fungovat bez medikace. Ale kratom bych nevnímal tak negativně. Mě přijde, že to má určité stigma jako třeba tráva. Se kterou zkušenosti nemám, ale stejně jako jakékoliv látky tohoto druhu to v určitém množství pomáhá a ve větším škodí.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    lol, nejlepsi lek na adhd je kombimace thc a meth, zadnej kratom.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LWEEK: no základní průšvih je, že pokud ti bude fungovat, tak budeš muset časem postupně zvyšovat dávky.

    CBD ti nezabírá?
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    ZUZKAOU: Jj, vím o tom. Naštěstí nepiju a žádné léky neberu. Pokud by mi Kratom fungoval, tak bych ho použil jako podpurnou léčbu k CBT terapii.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LWEEK: tak si prosím tě předem poslechni toxiologa zde.
    A hlavně na kratom nechlastej a nekombinuj to s jinými omamnými látkami a pokud bereš jiné léky, tak to může mít závažné interakce a zároveň to jaksi pořád je heptatoxické a ta hepatotoxicita se kombinacemi léků může násobit.


    Kratom je návyková látka v šedé zóně | Plus
    https://plus.rozhlas.cz/kratom-je-navykova-latka-v-sede-zone-8828331
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    No, já to každopádně zkusím. Prý cca 1-2.5g (ideální začít s 1g) a zjistit jak na to reaguje tělo. Účinek prý trvá cca 7 hodin a peak je po čtyřech hodinách.
    Kratom White Borneo - shamind.cz
    https://www.shamind.cz/kratom-white-borneo/
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LWEEK: no to samé můžeš říct o kokainu.. A ten bude na pouchy pozornosti taky mít efekt, žejo.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    ZUZKAOU: Záleží na množství. Kratom má špatnou pověst, protože to konzumují děti v míře větší než malé. Asi jako když piješ 10 energeťáků za den. Najít ale dobrý zdroj není jednoduché. Na druhou stranu s poptávkou může takový kvalitní zdroj vzniknout.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LWEEK:

    až teda na tu závislost a na tom, že pověšinou opravdu nevíš co kupuješ. A už rozhodně proboha to nedávejte dětem a dospívajícím.

    A tedy ten text je vážně je obyčejný manipulativní marketing, ne výsledek výzkzumu. Naopak se to odkazuje na studie, které ale vážně netvrdí to co šlánek.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Kratom má prý stejné účinky jako Aderall, ale bez vedlejších účinků:
    Kratom for ADHD: Top 10 Facts To Know
    https://www.medsnews.com/health/kratom-for-adhd-top-10-facts-to-know-in-2022/
    WRNQ
    WRNQ --- ---
    Dospělí s ADHD čelí pocitům selhání a nedostatečnosti, dějí se jim věci, které nedávají smysl | Radio Wave
    https://wave.rozhlas.cz/dospeli-s-adhd-celi-pocitum-selhani-a-nedostatecnosti-deji-se-jim-veci-ktere-8740006
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    KOIRA: dcera ji bere na noc, protože když ji zkoušela brát ráno, byla celý den spavá. S únavou a ospalostí se potýkám i já, napadlo mě, že by možná stálo za to, zkusit ji taky přehodit na večer. Před víkendem to ale riskovat nebudu :)
    KOIRA
    KOIRA --- ---
    ECLECTICA: udělala jsem to jednou a nemohla jsem do tří spát.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Berete někdo stratteru na noc?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PAN_UZIVATEL: Zcela.
    PAN_UZIVATEL
    PAN_UZIVATEL --- ---
    AXTHEB: A erekce v pohode?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PAN_UZIVATEL: Jo, Strattera 80mg a ritalin 1-0-0 nebo 1-1-0 podle potřeby. Bez Strattery se nejsem schopnej soustředit a bez ritalinu mi blbne paměť (buď klasicky zapomínám, připadně si to mozek sám zahladí a já mám pocit, že jsem něco udělal i když jsem jen přemýšlel, jak na to)
    PAN_UZIVATEL
    PAN_UZIVATEL --- ---
    AXTHEB: Jako Ritalin a Strattera?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PAN_UZIVATEL: Já beru obojí najednou :)
    PAN_UZIVATEL
    PAN_UZIVATEL --- ---
    KOIRA: Aha, no, ja jsem brutalne uzkostny, tak uvidime. Jsem roky tak zoufaly, ze to zkusim. Pak mozna jeste opet dam sanci Strattere. Pravda je, ze i nejak snizila libido v ten moment, coz napomuze soustredeni. Existuje jeste neco jineho? A nebo jen tyto dva pripravky?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam