• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CNV: hele určitě se to děje, ale prostě to bude trvat dlouho. A vsadím se že to dělají i velké farmafirmy, protože potencál v tom je hodně zajímavý a není to nelegální.
    CNV
    CNV --- ---
    Už někdo zkusil kratom rozebrat, izolovat z toho nějaké látky a prozkoumat je? Třeba je v tom něco s dobrým potenciálem.
    (Ve stávající podobě ne, dík. To je jako zkoušet se sjet muchomůrkou.)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    a fun fact - sananimský substituční program momentálně navštěvuje chlápek co i chodí pro subutexy, aby se zbavil kratomu. Pravda původně ho užíval, aby se zbavit perníku. Napsal mu to jeden ze sakra zkušených psychiatrů a je to hodně off label, takže kdyby k tomu nebyl důvod, tak by to fakt nedělal.

    To je samozřejmě extrémní případ a klíčové je že dotyčný je velmi zkušený toxík. Ale jako fakt to není jenom taková účinější a na chuť hnusnější mačča. Rekreačně - no, pokud je člověk dospělej a svéprávnej, budiž. V psychickým svrabu a nebo jako léčivo? Nope. Pří troše štěstí se to legalizuje a začne se hlídat složení a za pár let budou k dispozici nějaká data co jo a v jakém dávkování, v současnoti to fakt není. Internetové údaje o kratomu jsou ještě méně spolehlivé než ty o CBD a ty jsou povětšinou úplný bullshit.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LWEEK: tak kafe není léčivo... A ty hledáš léčivo. Překvapviě - je po ruce a hrazené z pojištění :-D (jasně, na oboje jsou doplatky, ale nižší stovky měsíčně)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Začít užívat návykové látky v okamžiku, kdy je člověk rozjebanej psychicky je základ závislosti, žejo.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LWEEK: no pokud se ti rozjela psychika a tím se ti zhoršila pozornost tak to řeš normálně bupropionem nebo venlafaximen. Tedy antidepresivy se stimulujícím efektem.

    To je celkem vadná logika - fuj, léky - zlá chemie a místo toho budu kupovat kdoví co bez garantované kvality bez jasných efektů v takvém množství na tvoji situaci.
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    LWEEK: nebavím se o rauši.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    jako pokus to jde chapat, dlouhodoby uzivani kratomu znalci uplne nevychvalujou. trochu abstacky a nejaky nevolnosti nebo co
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    HEJSEK23: Spousta lidí bere Kratom jako snadno dostupnou drogu a chtějí ten pocit euforie. Mě o ten pocit euforie nejde. Mě jde čistě o ten podpůrný efekt neurochemické stabilizace.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    HEJSEK23: No, otázka je jestli ta tolerance je vůči rauši. Protože u kávy taky roste tolerance a po nějaké době užívání už káva nezpůsobuje nějaký bůhvíjaké stavy ale chemicky dělá v těle pořád to samé.
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    ...znám týpka co už si to kupuje po 1/2kg ...kolik toho bere na den nevim
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    LWEEK: a možná bys měl vědět že kratom má tu nevýhodu že tělu roste geometrickou řadou tolerance, tak aby ses nedivil že z dvou g na začátku bude za pár měsíců 15g jako prd.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    ZUZKAOU: CBD na mě nemělo žádné pozorovatelné účinky. Nn, nemám v plánu za žádných okolnosti překročit ty 2.5g a spíš to vnímám opravdu jen jako krátkodobou záležitost. Takhle, já jsem relativně funkční bez medikace, problém je spíš v řešení zátěžových situací a teď jich bylo fakt hodně a napojilo se na to i post trauma takže se mi rozjeli problémy. To co potřebuju je krátkodobě zlepšit svou funkčnost aby mohl překonat problémy a dál zase potom fungovat bez medikace. Ale kratom bych nevnímal tak negativně. Mě přijde, že to má určité stigma jako třeba tráva. Se kterou zkušenosti nemám, ale stejně jako jakékoliv látky tohoto druhu to v určitém množství pomáhá a ve větším škodí.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    lol, nejlepsi lek na adhd je kombimace thc a meth, zadnej kratom.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LWEEK: no základní průšvih je, že pokud ti bude fungovat, tak budeš muset časem postupně zvyšovat dávky.

    CBD ti nezabírá?
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    ZUZKAOU: Jj, vím o tom. Naštěstí nepiju a žádné léky neberu. Pokud by mi Kratom fungoval, tak bych ho použil jako podpurnou léčbu k CBT terapii.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LWEEK: tak si prosím tě předem poslechni toxiologa zde.
    A hlavně na kratom nechlastej a nekombinuj to s jinými omamnými látkami a pokud bereš jiné léky, tak to může mít závažné interakce a zároveň to jaksi pořád je heptatoxické a ta hepatotoxicita se kombinacemi léků může násobit.


    Kratom je návyková látka v šedé zóně | Plus
    https://plus.rozhlas.cz/kratom-je-navykova-latka-v-sede-zone-8828331
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    No, já to každopádně zkusím. Prý cca 1-2.5g (ideální začít s 1g) a zjistit jak na to reaguje tělo. Účinek prý trvá cca 7 hodin a peak je po čtyřech hodinách.
    Kratom White Borneo - shamind.cz
    https://www.shamind.cz/kratom-white-borneo/
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LWEEK: no to samé můžeš říct o kokainu.. A ten bude na pouchy pozornosti taky mít efekt, žejo.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    ZUZKAOU: Záleží na množství. Kratom má špatnou pověst, protože to konzumují děti v míře větší než malé. Asi jako když piješ 10 energeťáků za den. Najít ale dobrý zdroj není jednoduché. Na druhou stranu s poptávkou může takový kvalitní zdroj vzniknout.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam