• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    Tenhle klub je určený diskusi o poruchách pozornosti, řešení problémů, výměnu zkušeností, atd.
    Laik nechť se zeptá a nejlépe si o tom něco přečte (online jsem toho našel dost, ale většinou anglicky), pokud sem zavítá odborník, budu moc rád za jakékoliv rady a připomínky.

    ADD resp. ADHD jsou zkratky pro anglické termíny Attention-Deficit Disorder resp. to samé s "Hyperactivity", dříve se pro toto používalo označení LMD (Lehká Mozková Dysfunkce).

    Pokud nevíte o co se jedná, ale zaujalo vás to, zkuste si něco málo přečíst...nechci sem opisovat ani základní popis, protože je toho docela dost, ale následujících pár odkazů by mohlo aspoň pro začátek pomoct:
    Příznaky (symptomy) [anglicky]
    Portál o AD(H)D na about.com [anglicky]
    Wikipedie [česky]
    Wikipedie [anglicky]


    http://www.nepozornidospeli.cz/

    Průběžně bych chtěl doplňovat odkazy a moudra na nástěnku, ale ne vždy mám čas (a jsem chaotik ;-) ) takže se hlaste o práva pokud se chcete realizovat :-)
    rozbalit záhlaví
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    MART1NKA: však ale ono to tak je pojmenované podle té klasické rajčatové minutky. :D
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    Redstavujem si rajče a nemôžem to brať vážne.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    SHARKIE: Jo, tak nějak no....

    U mě je Pomodoro ještě fajn, že když už do toho jdu, tak se snažím držet to správně. Tzn., že v pauze nejdu otevřít ten Nyx, ale prostě se projdu po bytě, něco poklidím a tak.

    Teď mi došlo, že vlastně od snídaně jen sedím a čumím. :/
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    ALONSY: U mna pomodoro funguje len par dni v tyzdni, ked si nahodou spomeniem. A tak na 2-3 kolecka. Potom to uz hlava vypusti a je koniec.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    LAUNCHER: No, Pomodoro, stejně jako time boxing a spoustu dalších věcí funguje skvěle. Když "chci". :( A když to jde.
    Ale asi to teď zkusím pustit, třeba to nakopne, donutit se vydržet aspoň těch 25 minut. Dík za nakopnutí / připomenutí.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ALONSY: Kolik toho Ritalinu? Zkousela jsi / funguje na Tebe Pomodoro? ( https://en.wikipedia.org/wiki/Pomodoro_Technique )
    VITEX
    VITEX --- ---
    ALONSY: Safra, mohl bych napsat z fleku to samý.
    Zajímavý ale je když jsem někde na cestách, tak funguju. Jakmile však zapadnu do nějakého stereotypu začne se projevovat ta roztěkanost.
    Mám teorii že je to tím, že na cestách jsou priority tak nějak jasné.
    Jakmile ale jeden zapadne do pěny dní, váhy úkonů se tak nějak rozpliznou a jeden začne přepínat protože není uplně jasný co je třeba udělat dříve ...
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    ALONSY: (A ano, mam speciální prohlížeč na práci, ale prostě dneska i když vše pozavírám a vypnu, tak je to nějak silnější než já. Asi pořídím sluchátka a zkusím to chválené Brain.fm, ale když nepomůže Ritalin, tak teda nevím nevím)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Píšu článek, kterej mě baví.
    Fakt.
    Vzala jsem si Ritalin.
    A můj proces stejně vypadá: Napíšu větu a jdu psát jinýmu klientovi jak se má.
    Volám kolegyni, se kterou to máme komplikovaný pro konzulaci.
    Věta.
    Nyx.
    Věta.
    WA...
    Jako to ani nemusí být ADHD, ale normální roztěkanost moderního člověka, ale strašně mě to sere a nechci to dělat a stejně dělám. Grrr.

    Začátek měsíce. Resty na poslední chvíli dohnaný.
    Sice to musí být dneska, ale ve skutečnosti ne až tak akutně.
    Ach jo.


    VON_GILOTINE:
    RANDOM_NIGHT: S tím taky bojuju, no. Jsem prostě dost otevřená s tím, jak to mám a jak (ne)funguju. Ale už jsem se naučila, že se na to vymlouvat prostě moc nemůžu. Nemůžu si poškozovat svou neexistující pověst a strkat si klacek do kola.
    Ale občas to nepomáhá.

    A ta moje už asi 15letá touha udělat si jméno, publikovat svoje věci a prostě být známá a vydělávat "důstojný" peníze, tak.. tu furt nevzdávám, ale vždy udělám půl kroku vpřed a pak půl roku nic. To je se vším.
    RANDOM_NIGHT
    RANDOM_NIGHT --- ---
    VON_GILOTINE: Já už pak těm lidem říkám: „To není nezájem, to je čirá neschopnost,“ a doufám, že je taková upřímnost odzbrojí, podobně jako když dají bezdomovci pětku, když jim řekne: „Nebudu lhát, je to na chlast.“
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    MART1NKA: to jde jen 2x treba, na tu stejnou vec.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    VON_GILOTINE: Pouzivam vymluvu, ze som to nestihla urobit. Pride mi to blizsie k skutocnosti.
    ULO
    ULO --- ---
    SPIKE411: taky mivaji arabeske obchody v dobre kvalite, známa z Argentiny kupuje u nich, myslím santa cruz.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Dnešní hyperfocus je zjevně klikat z jednoho tabu do druhýho a doufat v... nevím co.
    Ale tak nějaký věci jsem udělala a možná ještě udělám. Nevím. Kdybych udělala, mohla bych zítra na výlet.
    Nebo ne, protože mam v 9:00 call a vyrážet kolem desátý už je na mě pozdě. Ach jo.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Tak v čajovnách / u distributorů čajů se to dá kupovat po 1kg+ pytlích. Prostě sušený drcený listí.
    Rancho zelené, pampero pražené. Asi budou mít i všelijak ochucené, to jsem nezkoušel, my ho dělali max. s karamelem. :)
    PAKOBYLKA_
    PAKOBYLKA_ --- ---
    No ja jsem to domrcasila, mam to z lekarny (budiz mi k dobru, ze DM a Dr. Max jsou oboje na D a vedle sebe). A dobry. Stridam s Earl Grey a hlidam si spanek a jidlo + jsem jeste doplnovala omega3. Nekdo doporucoval kratom, ze to nabudi a zaroven se muzou soustredit, ale to jsem nezkousela.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Už to nefunguje. Uplynulo 6.5 hod, nějak zvlášť přesně to změřeno nemám. Každopádně masakr tabletka. YMMV.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    CHEVALIER: nj, protože allnature není Alnatura, dvě různé značky...
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    QUANTI: nenašel jsem to tam...
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    PAKOBYLKA_: Ale allnature není Alnatura 🤨
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    CHEVALIER: Nemá ji teď Rossmann?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam