• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    CHEVALIER: nj, protože allnature není Alnatura, dvě různé značky...
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    QUANTI: nenašel jsem to tam...
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    PAKOBYLKA_: Ale allnature není Alnatura 🤨
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    CHEVALIER: Nemá ji teď Rossmann?
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    ILTU, PAKOBYLKA_: Děkuji
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Po Ritalin + Rockstar jsem až moc ⚡, dneska už 2 hodiny. A to máme teprve 7:05. Tohle bude ještě zajimavej den.
    PAKOBYLKA_
    PAKOBYLKA_ --- ---
    CHEVALIER: https://rb.gy/yth8vj tohle, mam to s tim dmkem porad spojeny
    ILTU
    ILTU --- ---
    CHEVALIER: Páč DM už Alnaturu neprodává.
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    PAKOBYLKA_: ehm, můžeš dát odkaz? Nemohu to najít...
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    PAKOBYLKA_: Děkuji
    PAKOBYLKA_
    PAKOBYLKA_ --- ---
    CHEVALIER: Alnatura z DM 🫣 (mne ale staci hrozne malo, vsechno me extra vybudi/uspi, jsem na vsemozny latky/leky/doplnky citliva).
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    ILTU: Ani mě nepotkala srážka s blbcem, ale i tak jsem asi 3x málem dala výpověď a tak tak se kousla do jazyka. A to dneska všichni v klidu. :D
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    PAKOBYLKA_: Jaké piješ Mate? Já mám nějaký Sonnentor a změnu moc necítím...
    ILTU
    ILTU --- ---
    ALONSY: Taky mě děsí, jak mě jedinej idiot dokáže rozhodit. :-(
    Ať je to lepší...
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Půl dne super. Pak dva cally a už to ani ten ritalin nezachraňuje.
    A ještě dochází a doktorka se mim neozývá. To by se mi nelíbilo. Zrovna se začínám cítit jako trochu funkční člověk.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SHARKIE: Ale o tom to celé je. Myšlenka přijde, za chvilku ji opustíš, vrátíš se k meditaci, přijde další...
    Podstatné je to vracení se, to je to, co má blahodárný účinek.
    ILTU
    ILTU --- ---
    PAKOBYLKA_: Obrovská GRATULACE!!!
    ILTU
    ILTU --- ---
    RANDOM_NIGHT: To je skvělé!
    RANDOM_NIGHT
    RANDOM_NIGHT --- ---
    SHARKIE: Myslím, že to je přesně to, co mi pomohlo, díky tomu jsem se naučila to nevzdat, protože to vlastně není selhání, a jen se vrátit zpátky. A ostatně asi dobře vědí, co dělají, protože obvykle mě vracejí k soustředění pár sekund po tom, co se odtoulám. :)
    Další věc, co mi pomohla, je to, že někdy potřebuju meditovat v přítomnosti jiných lidí, z nichž jednomu jsou čtyři a teď hned okamžitě potřebuje pomoct oloupat banán a musíš to udělat ty, protože pak už jsou tam jenom další tři lidi a ti nejsou ty, banán, banán, banán, banán, banán. To je vlastně super trénink. Ohlásím, že jdu meditovat, vezmu si sluchátka a přestanu reagovat na okolí, aspoň pokud nedojde k nějaké pohromě.
    Tělo holt musí zůstat tady, ale já se nehodlám nechat připravit o tu chvíli klidu a spustím jakéhosi autopilota. Dítě mi vleze na klín, klidně ho nechám a nenechám se tím vyrušit. Když to není pohodlné, jemně ho ze sebe sesunu, případně nasměruju k někomu jinému. Ostatní vědí, že tu nejsem. Manžel přede mě postaví kafe, nereaguju, poděkuju, až se „vrátím“. Ano, dostala jsem jeden z nejvyšších důkazů lásky a úžasně voní (kafe i muž), ale teď medituju. Když medituju s otevřenýma očima a vidím, že dítě položí hrnek moc na kraj, automaticky ho posunu, aniž bych tomu věnovala aktivní myšlenku.
    Jeden čas jsem cíleně meditovala objímajíc psa, protože jsem to jednou udělala náhodně a on v půlce odešel, a já samozřejmě přestala a volala jsem si ho zpátky a pak jsem se na to vykašlala. Tak jsem to začala dělat schválně a naučila se, že moje bezprostřední okolí i celé prostředí se proměňuje, někdy i tak, že to fyzicky cítím, ale když mě to neohrožuje, můžu to nechat být a jen si toho nevšímat nebo to setřást nebo to přijmout a neřešit, že ten kamínek, který podle dítěte teď tak nutně potřebuju mít v ruce, je od bahna.
    Občas mi připadá, že ta největší překážka pro mě vlastně bylo to, že jsem se snažila meditovat v absolutním klidu a nehybnosti, ale takový svět není, a když tě v sedu začne brnět noha, tak si prostě lehni a neřeš psa, co ti dá packy na břicho. Myšlenky plynou a věci se dějí, zastavit svět a mozek neumím, ale už si umím někde v duchu najít jeden pevný bod.
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    RANDOM_NIGHT: Vcera to na mna s tym ADHD vyskocilo, tak som si len povzdychla, ze si na to snad spomeniem, aj ked uz budem sama doma v klude. :)

    Inac je tam aj obecne u tych meditacii fajn, ze furt opakuju, ze nevadi, ked uletis myslienkami inam. Sa potom necitim tak previnilo, ze to nezvladam. :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam