• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    MART1NKA: To stojí za myšlenku. :)
    SHARKIE: Mám jich v kuchyni víc a k tomu používám i tu v mobilu :D
    TRISSIE: Tak taková plotna jde rovnou na wishlist! :D
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    ILTU: Pořádně nevím, nezkoušela jsem to (zatím, protože to prý chce ty sluchátka), ale hodně na to narážím. :)
    ILTU
    ILTU --- ---
    ALONSY: Jak funguje to Brain.fm?
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    TRISSIE: Na to mam bohuzial este moc analogovy sporak. :)

    Ale mam hlasic. Niekde v supliku, alebo skrini? Pocitam, ze ked sa raz vybije, tak ho podla alarmu konecne najdem.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    lepší než minutka je časovač na plotýnce, který ji sám vypne - pak maximálně hrozí, že se zapomenuté těstoviny rozmočí a polívka vychladne, ale aspoň se to nespálí. ocení každej, kdo nemá čas nebo náladu stát v kuchyni a koukat, jak voda vře.
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    TRAFO: Manualna minutka mi nikdy nefungovala. Ale pouzivam hlasovu na asistentovi a na tu si dokazem sem tam spomenut. :)

    Kedysi som si robila script na zabudnuty caj v praci, ktory sa pripominal viac krat. Ale vzdy to stroskotalo na tom, ze som ho zabudla spustit. :D

    Ostatne, to je moj najvacsi problem. Cokolvek na pomoc (apky, pripomienky, budiky, zoznamy) mi nejak v ramci moznosti funguje. Ale mam sakra problem si spomenut na zaciatku na to ich pouzitie. Na to by som potrebovala niekoho ineho. :)
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    TRAFO: Papinak!
    I ked uz som spalila i nieco v papinaku, pretoze som vytuhla na niekolko hodin.
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    Já dneska spálil guláš. Mám rad vaření ikdyž je to pro mě náročné na smysly a jejich přehlcení. Už jsem si docela našel svůj kompromisní styl (aby to bylo jedlé a příprava netrvá tři hodiny).
    Jedním ze základních kamenů toho stylu je minutka. Bez té všechno spálím. Cokoli i toasty. No a dneska jsem minutku špatně namačkal a daň z ADHD byla zaplacena :D
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    MART1NKA: Mna bavi nastastie tiez. Ale mam strasne vykyvy medzi robim toho moc a super a nerobim nic, alebo je to bieda.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    ja som tak strasne rada, ze ma moja praca bavi natolko, ze chytnem taky ten sileny naval energie a frcim do vycerpania.
    teda dnes som tak mimo, ze vyuzivam vsetku energiu na to, aby som znela ako koherentna osoba. mozog jede opicky a tympanom.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    VON_GILOTINE: chápu. I těch pár dní a par chvilek prostě pomůže dost. :(
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    Zavidim. Mi nic takeho nefunguje.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Ale to ti asi nepomůže :D
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    MART1NKA: však ale ono to tak je pojmenované podle té klasické rajčatové minutky. :D
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    Redstavujem si rajče a nemôžem to brať vážne.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    SHARKIE: Jo, tak nějak no....

    U mě je Pomodoro ještě fajn, že když už do toho jdu, tak se snažím držet to správně. Tzn., že v pauze nejdu otevřít ten Nyx, ale prostě se projdu po bytě, něco poklidím a tak.

    Teď mi došlo, že vlastně od snídaně jen sedím a čumím. :/
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    ALONSY: U mna pomodoro funguje len par dni v tyzdni, ked si nahodou spomeniem. A tak na 2-3 kolecka. Potom to uz hlava vypusti a je koniec.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    LAUNCHER: No, Pomodoro, stejně jako time boxing a spoustu dalších věcí funguje skvěle. Když "chci". :( A když to jde.
    Ale asi to teď zkusím pustit, třeba to nakopne, donutit se vydržet aspoň těch 25 minut. Dík za nakopnutí / připomenutí.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ALONSY: Kolik toho Ritalinu? Zkousela jsi / funguje na Tebe Pomodoro? ( https://en.wikipedia.org/wiki/Pomodoro_Technique )
    VITEX
    VITEX --- ---
    ALONSY: Safra, mohl bych napsat z fleku to samý.
    Zajímavý ale je když jsem někde na cestách, tak funguju. Jakmile však zapadnu do nějakého stereotypu začne se projevovat ta roztěkanost.
    Mám teorii že je to tím, že na cestách jsou priority tak nějak jasné.
    Jakmile ale jeden zapadne do pěny dní, váhy úkonů se tak nějak rozpliznou a jeden začne přepínat protože není uplně jasný co je třeba udělat dříve ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam