• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Po delší době Ritalin a dobrý nakopnutí. Vzhledem k tomu, že mě dnešní nejdůležitější věc nebaví to není úplně všespásný, ale jako! Je to mnohem lepší než předtím...

    Ale když jsem ho brala pravidelně, tak vypěstování tolerance bylo teda hodně rychlý...
    DR_NIKITA
    DR_NIKITA --- ---
    Hlídat si nabité přístroje mě naučila moje stávající práce, protože nenabitá technika rovná se fakt průser. A je toho fakt hromada. Takže redukci a kabely různých druhů mám vždycky v batohu (plus kleště a gafu)) Doma a v kanclu mám nabíječky napevno na všemožných místech abych je nemusela pořád přenášet, což mi taky usnadnilo na to nezapomínat))
    WOLFGAR
    WOLFGAR --- ---
    Bezdratove nabijeni je super na vse na co to jde. Takze treba u pocitace mam nabijeci podlozku kde proste pokladam telefon. Na motorce mam dobijeci drzak (jsou i do auta kdyztak). Plus odolny telefon s obri baterkou. Sluchatka proste muzes mit zalozni dratove ty nabijet nepotrebujou. Elektricky cigara mam dve co stridam a to vybite hned davam nabit, mozek vi, ze jinak bude bez nikotinu tak si to hlida :D
    KIA
    KIA --- ---
    Upozornuju, ze to nemyslím špatně, ale občas mě tohle auditko dokáže hodně uklidnit. Ve smyslu, že tyhle věci nedělám sama.
    Nedokážu si vzpomenout v 90 procentech, ze mám něco nabít. Apple Watch jsem kvůli tomu přestala nosit protože byly většinu dni proste vybite.
    Recept na pomoc s tímhle nemám, na telefon zafungovala nabijecka v práci na stole, na hodinky změna na Garmin s větší vydrží. Ale upřímně, největší pomoc je pro mě manžel, který už dávno pochopil, že to nedělám naschvál a různe kontroluje, hlásí a nebo rovnou napojuje na nabijecku věci, které si to zaslouží. Dtto powerbanky. :) jsem mu za tohle fakt vděčná, jinak by se mi nikdo nedovolal:))
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    MORKANT: Hlupy tel mi nepomoze, potrebujem smart, aj kvoli praci. A jak som pisala, tel jediny nie je problem, aj vdaka superrychlonabijacke. Mimochodom fakt skvela vec. Uz nikdy nechcem iny.
    MORKANT
    MORKANT --- ---
    SHARKIE: Já zvolil opařné řešení než tady lidi píšou, mám hloupej telefon, kterej je potřeba nabít jednou za čtrnáct dní, a dávám ho nabít když si vzpomenu :)
    Sluchátka vydržej málo, při mým použití tak 3 dny, a tam se mi občas nezadaří...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SHARKIE: Jasně, musíš najít něco, co bude fungovat právě Tobě.

    Ostatně jsou věci kterým ani já neuteču a je vysoce nepraktické je nabíjet každý den (baterie v RC, průběžně se vybíjející baterie DJI dronů které používám občasně atd...).

    Mam upomínku... Jo no, leckdy to pak propasnu a problem přesně jak popisuješ - uu, ono je to vybitý 🙁

    Ale alespoň ty zásadní věci řeším takhle.
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    MAR_TINA: Skusim to, ale mavam s tymi pravidelnymi vecami problem. Ale bude to chciet 2 dni, nie vsetko vydrzi tyzden.

    Uvidi sa. Kazdopadne dik, tohle by to mohlo aspon dost problemov obmedzit.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SHARKIE: co si dát jeden den v týdnu kontrola a nabíjení? Stejný den, stejný čas.
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    LAUNCHER: No a nie je problem nabijat to furt, aj ked to netreba? Navyse tych veci mam nejak moc, nic ine by som asi nerobila.

    Ale asi by som mohla aspon raz tyzdenne skontrolovat vsetky tie dlhsie drziace veci.

    Naucila som sa vedome zamykat dvere od bytu, nech sa nemusim vracat ich kontrolovat, tak toto by snad mohlo ist tiez.
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    FRAKIRA: Tak aj keby som sa preniesla cez to, ze mi jabko domov nesmie, tak to stejne vyriesi len tie hodinky a nic ine.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FRAKIRA: Jojo. Proto i ty věci, co dlouho vydrží nabité, nabíjím každý den... Jinak bych zapomněl.

    Samozřejmě, YMMV. ADHD je spektrum, každý jsme jiný...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SHARKIE: Přesně to se mi též stávalo. Všechno co se nabíjí vyndám po příchodu z aktivity, zapojím do k tomu určenému kabelu od nabijecky. Těch mám spoustu. Jedno jak dlouho to vydrží. Když jedu na hotel, mám checklist co sebou, projedu podle checklist jestli něco nechybí.

    Co nemá trvanlivost a nemusí se nabíjet, mám v k tomu určenému batohu. Ty mám takhle pro různé příležitosti připravené 3, ať toho na poslední chvíli řeším co nejméně.

    Hotel, plavání, koníček...

    FRAKIRA
    FRAKIRA --- ---
    SHARKIE: ja som dlho nechcela iwatche aj kvoli tomu, ze ich treba nabijat kazdy den - teraz mam pocit, ze to je najlepsia vec na svete.
    Rovako ako LAUNCHER - po prichode domov (v praci len telefon) vsetko hodim na nabijacku a zrazu nemam ziaden problem. Kym som nemala tu bezdratovu nabijacku + potrebu nabijat kazdy den, tiez som mala vzdy vsetko vybite.
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    LAUNCHER: Hodinky nabijam tak raz za 4-5 dni. To je asi najvacsi kamen urazu, ta nepravidelnost. Mobil asi jediny mi nerobi problem. Aj ked pri chystani na odchod zistim, ze je skoro prazdny, tak cez extra rychlu nabijacku je ok, kym sa obleciem a pozbieram veci po byte. Ale zbytok..

    Zrovna dnes mi FB vyhodil rok staru spomienku, ako som si sla citat k vode a tak tam sedim s mrtvou cteckou, pretoze ani cielena cesta ma nenakopla to skontrolovat.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SHARKIE: Ano, ale jen protože to mám zařízeno co nejjednodušeji, jinak by to byl problém. Tzn většině bohužel nepomůžu a upřímnou soustrast.

    1) Jsem kluk na home office a nosím úmyslně kvůli tomuto kapsace, takže jestli věci sebou mám nebo nemám zjistím plácnutím přes kapsy.

    2) Těch věcí je minimum. Např nemám žádné fyzické klíče (vše v mobilu, backup hodinky a karta v peněžence).

    3) Bezdrat nabíječka na pracovním stole a vykládat na ní věci po příchodu.

    4) Když se zvedám k odchodu tak placnout přes kapsy, jestli vše mám.

    Problém z toho pro mě bylo všechno 🙁 Naposledy v létě s novým auta naučit se placnout přes ty kapsy i po vylezení z auta, jinak zůstával mobil v bezdrátové nabíječce auta, mimo mé zorné pole 🙄

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ALONSY: Mám tu 2 úžasný děti (druhá + první třída), super práci a chytrou krásnou manželku.

    Primární motivace pro mě je, že udělám vše v mých silách, abych o tohle nepřišel.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    LAUNCHER: To je určitě super k tomu progresu. Ale nadchnout se do čehokoliv.
    Chtít to dělat. Dělat to s nadšením.
    To je pro mě teď fakt vzpomínka.
    Sice ty moje nadchnutí nikdy nikam nevedly, na to vydrží moc krátce. Jediný v čem jsem konzistentní je nekonzistentnost. Ale i tak je to prostě krásnej pocit a člověk má víc pocit, že žije. :)q
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ALONSY: Osvědčilo se mi: Wallpaper nebo fyzická fotka s cílem. První krok teda vybrat správný cíl, ten musí být nejméně SMART. Všechno to jsou jednak drobné cíle a druhák po cestě za větším cílem.

    První drobný task chci mít hotový každý prac den nejpozději v 09:00. Pak se uvidí, ale začátek takhle.

    SMART criteria - Wikipedia
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/SMART_criteria
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Přála bych si nadšení nebo hyperfocus do něčeho.
    Už tak rok mě nic nenadchlo ani na těch mých pár chvilek. :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam