• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    UNREALONEAD(H)D - porucha pozornosti s hyperaktivitou i bez
    VITEX
    VITEX --- ---
    RANDOM_NIGHT
    RANDOM_NIGHT --- ---
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    RANDOM_NIGHT: Které dvě nemáš? :D
    RANDOM_NIGHT
    RANDOM_NIGHT --- ---
    VITEX: 51/53. Cool.
    VITEX
    VITEX --- ---
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    RANDOM_NIGHT: Napodobne, uz ho mam konecne poslany. Ja vedela, ze mi to zas vyfuci.. :-D
    RANDOM_NIGHT
    RANDOM_NIGHT --- ---
    SHARKIE: Díky za připomenutí, mám odesláno. :)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Ve vedlejší diskuzi s Nellas jsem objevila Ameriku. A to svou šílenou potřebu neustálého a jasně viditelného progresu. Jakmile se na něčem zaseknu na trošku delší dobu bez viditelnýho pokroku, tak to pro mě končí.
    Jasně, je to normální.
    Ale vysvětluje to docela dost.
    Včetně mojí otrávenosti z jedný konkrétní práce.
    A všechny zájmy, co mě baví chvíli a pak se k nim vracím po roce nebo vůbec.
    Vlastně i to moje neustálý (ne)cvičení.
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    AXTHEB: Ja to snad zvladnem po obede. Ak zas nezabudnem. :D
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    SHARKIE: Mno, já taky. A stačilo so přečíst tvůj post a už je to vyřízené, proč si teď čtu linkedin, nevíte?
    SHARKIE
    SHARKIE --- ---
    QUANTI: Jojo, mail o doplnenie liekov pisem uz taky nejake tie 3 tyzdne..
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ALONSY: This!! Teď jsem nebyla schopná napsat dvouřádkový mail tři týdny...
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    LAUNCHER: max davky strattery 2roky
    Ritalin 3/4roku
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    LAUNCHER: Já se zase ve svých pocitech hrabu velmi, před osvětou ohledně možnosti ADHD u dívek/dospělých jsem se zkoušela zaškatulkovat do různých jiných kategorií (HSP, Myers-Briggs...), abych nějak zjistila, co se sebou mám dělat. Můj muž tyhle moje tendence vždycky odsuzoval a měl pocit, že si jen furt snažím ospravedlnit nedostatek snahy atd. Co si něco přečetl o ADHD, sám za mnou přišel s tím, že to je první věc, která mu u mě dává smysl a hodně vysvětluje. Já zpětně vzpomínám na svý stálý mimoňství, neschopnost udržet pozornost u předmětů, co mě nebavily, známku z matiky buď dvojku, nebo čtyřku, podle toho, co se probíralo... Nevnímám, zapomínám, mám časovou slepotu a rozhodovací paralýzu. Já to vnímám plus mínus furt stejně, ale muž říká, že je to čím dál horší, tak jsem to chtěla nějak řešit.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---

    Pri snaze o diagnostiku nebo reseni ADHD u dospele osoby jsem cekal na doktora:

    30 hlasy od 30 respondentů

    IOM_NUKSO
    IOM_NUKSO --- ---
    TILIO: jeste jsi zapomnela na bod - i beznej psychiatr to umi vyloucit/nevyloucit. Ze jim neverite, uz je asi na delsi diskusi (a samozrejme verim, ze doktori, co misdiagnostikuji, existuji).
    Ja zas miluju skupinky lidi, kteri si neco xy samodiagnostikuji a pak v tom zijou a vypraveji, pritom to mozna vubec nemaji.
    Timhle odchazim, jen me to v posledni dobe irituje ten vzestup samodiagnoz.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FRAKIRA: Uff, to strasne, des 😔 Jak tu postupne pribyvaji negativni zkusenosti s nekterymi doktory, tak jsem stale vice vdecny me psychiatricce 🙏.

    Protinazor k Tvoji pani doktorce:

    "The prevalence of ADHD in the general adult population globally is thought to be between 2 % and 4 % (Conner & Brown, 2022) and within the university population between 7 % (Thomas et al., 2015) and 11 % (Berger & Embrick, 2020)."

    Zdroj: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S266637402400027X
    FRAKIRA
    FRAKIRA --- ---
    IOM_NUKSO: hmm, psychiatricka me poslala sveho casu ke psycholozce, ze ma podezreni na adhd. Psycholozka se me zeptala, co tam chci, ze mam vysokou skolu, takze je jasny, ze ADHD nemam a cau. Ted teda nevim.. smim sem podle tebe psat nebo ne? :-D

    (doktori nejsou a cast tech, co jsou, jsou kreteni.. chodim uz jen k tem, bez kterych nedokazu existovat)
    TILIO
    TILIO --- ---
    Miluju, kdyz prijde nekdo, kdo tu zkusenost nema, a zacne tu vsem vysvetlovat, ze
    - "kazdej jsme trochu ADHD", a
    - je prece tak snadny sehnat si adekvatniho doktora, staci prece trochu zagooglit!

    🤦🏻‍♀️
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam