• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KYTIGALERIE FOTEK tvůrců a milovníků analogové fotografie*
    Vítejte v auditku věnující se výstupům z Vašich analogových fotoaparátů bez ohledu na věk, místo původu a formátu Vašeho foťáku, včetně nehynoucích debat a zdrcujících kritik.

    Postujte a diskutujte nad Vašimi fotkami, které jste jakýmkoliv způsobem dostali na film (barevný, černobílý, středoformátový, kinofilmový. krosnuty, pullnuty, pushe, profi nebo z drogerky - prostě bez hranic).

    Teoretickou část o analogové fotografii tu už máme:

    [ ANALOGOVY foto klub... aneb bez digitalu jde fsechno hur :-) ]

    [ Skenování a digitalizace filmů a fotografií (hlavně s Canonem 8800F aneb klub zoufalych uzivatelu) ]

    [ lomografie - analogova lo-fi fotografie. stare fotaky, neostre fotky, multiexpozice, prosle filmy, vineta ]

    [ Zvláštní obrázky, vlastni analogové omyly* ]

    [ 6*6...středoformátová a větší fotografie ► přátelé flexaretek ◄ ]

    [ 8mm / 16mm/ 35mm FILMY / PROMITAČKY / KAMERY a vše kolem ]

    [ B&W :: filmy :: vyvojky :: zvetsovani :: lesteni.) atd. ]

    [ černobílá fotografie ]

    [ DÁLKOMĚRY - KLUB MAJITELŮ FOTOAPARÁTŮ - KTERÉ MAJÍ DUŠI ]

    [ PHOTOGRAPHY || vlastni tvorba uzivatelu nyxu ]

    [ polaroid a instantni fotografie ]

    [ Holga ]

    , pojďme se tedy v této galerii podělit o Vaše díla, které nesednou (nebo nemáte odvahy) do jinych diskuzi, a vyslechnout komentáře ostatnich uživatelů!

    Můžete - nemusíte - k fotce připojit i fotoaparát a značku filmu.

    Světlo všem!
    rozbalit záhlaví
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    MADLENKA: ja uz videl dobre fotky snad ze vsech BW filmu, ktere jsou aktualne na trhu.. jen nektere vyzaduji specifickou peci, co se tyce expozice a volani (napriklad zrovna ta Foma nebo treba Delta 3200). No a zalezi na motivu, ze.. jestli to ma byt reportazne zrnite nebo detailisticky jemnozrne. Myslim, ze nejlepsi pomer cena:vykon je porad PAN100 a PAN400. S Fomou v kinu imho za to ta uspora nestoji. Nedavno me docela prijemne prekvapil TMax 100 v HC110 - jemne zrno, super tonalita. A v zime jsem komusi zvetsoval negativy Delty 100 na papir 40x50 cm a rekl bych, ze v tomhle zvetseni jsem jeste tolik detailu u jinych filmu nevidel.
    A jeste jeden tip, za kterym si od lonska pevne stojim - XP2! Pro lidi, kteri si nechavaji BW filmy volat v labu, kde nevim, v cem to vymachaji... tak XP2 pro C41 laby je optimalni volba s prijemnym zrnem a tonalitou... vylezly mi z toho supr zvetseniny. Doporucuju.
    Akorat bych se vyhnul takovym tem podivnostem od Lomography, Kosmofoto, Ferrania Experimental, Ortho Magic ISO 5 apod.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    MADLENKA: já to u BW moc neřeším se přiznám, vždycky od táty dostau k narozeninám/vánocům pytel FOMA filmů a jedu

    dřív jsem s čb experimentoval ale nějak jsem zlenivěl
    MADLENKA
    MADLENKA --- ---
    ADAMIRA: Co se týká BW, tak to různě střídám. Asi jsem ještě nenašla svůj film. Což mě přivádí k otázce do pléna. Jaký preferujete BW film?
    MADLENKA
    MADLENKA --- ---
    ADAMIRA: Díky. Místo Nikonu FA teď fotím FM2, kterou jsem si koupila od žida v New Yorku, protože jsem si na tom FA sáhla při zakládání filmu do závěrky a zničila si lamely. Jinak barvu fotím pořád na Potru 400 i když je už pekelně drahá, ale je prostě nejlepší. Scanovat si filmy nechávám stále v Thalia Picta. Někdy je to Fuji frontier, někdy Noritsu. Takže v podstatě je to furt to samý ;)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    MADLENKA: super ++++

    a výbava?

    zase se ptám, ale na tohle už asi MADLENKA neplatí :)
    MADLENKA
    MADLENKA --- ---
    Něco z Benátek











    MADLENKA
    MADLENKA --- ---
    domečky


    MADLENKA
    MADLENKA --- ---
    výdech



    MADLENKA
    MADLENKA --- ---
    Benátské kočky

    MADLENKA
    MADLENKA --- ---
    Mám slabost pro kontejnery



    MADLENKA
    MADLENKA --- ---
    Prater
    MADLENKA
    MADLENKA --- ---
    SCHWA
    SCHWA --- ---
    olympus trip 300


    Arnii-Fractions

    Pablo-4

    Schwa-Fatty-Magingotka

    Schwa-Fatty-Listi

    Adela

    Pablo
    SAJKEDELIK
    SAJKEDELIK --- ---
    Minolta dynax 500si
    Kodak 200

    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    BUSH13: Všaxe do toho klidně pusť :) nemám na focení zastávek žádný trademark!.. vím o 2 lidech, co fotí zastávky u nás mnohem dýl buď na vyšší kvalitativní (Zdeněk Lhotský - sklář) nebo kvantitativní úrovni (Jan Vrabec). Já si je začal cvakat tak před 5ti lety.. ale když jsem pak zjistil, že u nás hodně obcí asi zbohatlo a začalo nahrazovat zastávky na svém území programově za nějaké unifikované hrůzy, tak jsem to začal víc hrotit, aby mi všechny nestihly zmizet před očima. Jinak dost dokumentuju i zahraniční kousky. Obecně TOP je asi Christopher Herwig (Soviet bus stops).
    BUSH13
    BUSH13 --- ---
    HYPNOGEN: Hoho, to jsou tvoje fotky? Paráda, hodil jsem ti tam už včera follow... každopádně jsi mě naštval... léta jsem přemýšlel, co by byl hezký projekt na focení... vždy mě napadly právě autobusové zastávky na venkově. Ale kdo nic nedělá, nic nemá. Pěkný to máš.
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    STILL_PRIMITIVE: Je mi jasné, že nejsem první ani poslední, kdo fotí zastávky. Takže jsi směle do toho ;) Je toho ještě hodně, co zadokumentovat.. a věřím, že spoustu míst dokáže kdekdo nafotit líp než já.
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    HYPNOGEN: To miluju, sam sem se na to chystal... :))
    HYPNOGEN
    HYPNOGEN --- ---
    kdo má rád budky
    Bus Paradas (@analogstops) • Instagram photos and videos
    https://www.instagram.com/analogstops/





    SKAFF
    SKAFF --- ---
    illford hp5+
    divný, že se mi fotky z labu vrátily naskenovaný s lehkým červeno něco tintem, není to úplně BW
    BUSH13
    BUSH13 --- ---
    TEDNEBONIKDY: Co je to za film? Já chci brzy vyzkoušet Cinestill 800.
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    Skotsko





    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam