• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KROTITELArboristika - Kácení a prořezávání stromů
    Arboristika
    Kácení a prořez stromů, keřů a péče o zeleň.
    Těžba dřeva, kácení pomocí stromolezecké techniky. Rady, tipy, technika, vybavení, motorové a ruční pily, prostě vše týkající se prací se dřevem a lezení po stromech.


    rozbalit záhlaví
    DREDIK
    DREDIK --- ---
    PIETY23: Uz sem zacal
    PIETY23
    PIETY23 --- ---
    DREDIK: to aby jsi zacal studovat
    DREDIK
    DREDIK --- ---
    AKHIBARA: 30let lezeni po stromech?? Sem jeste nikoho s tolika Kusenostma nepotkal, to klobouk dolu a velkej respekt! Kolega leze ctrnact a zacina toho mit plny kecky... Ja se osobne nevidim na dyl jak deset let max a snad nejakej postup na arboristu konzultanta :)
    AKHIBARA
    AKHIBARA --- ---
    DREDIK: Jasne. Vidim, znam kluky co lezou po stromech 30 let a dokazou odhadnout a udelat veci na ktery ja jsem kratkej. Ale taky vidim i mezi nima rozdil, ani ne tak ve zkusenostech, spis jako v tom co jsou ochotni jeste risknout.
    Ale to je vsude a ve vsem stejny. Spicky dosahne jenom par jedincu s urcitejma predpokladama...
    DREDIK
    DREDIK --- ---
    PIETY23: Ja nerikam ze ne, me by nejvic na tom vadilo to ze je to mrtvi, proto bych na to nevylez, vcera sme meli polomrtvej buk cca 30m a me to stacilo jako dukaz odvahy, dneska se snad dostanem na hlavni kmen tak sem zvedavej kolik je ho vyzranyho uvnitr kdyz sem chodil s palickou okolnosti tak to znelo jak kdyby bylo 50%duto
    PIETY23
    PIETY23 --- ---
    DREDIK: ja souhlasim s
    AKHIBARA dostats dolu 50m mrtvy eucs. bezpecne zvladne jen male procento lezcu
    DREDIK
    DREDIK --- ---
    AKHIBARA: Jak se dostanes do procesu naucis se I takovy veci o ktery he se ti ani nesnilo...:)))
    AKHIBARA
    AKHIBARA --- ---
    PIETY23: Jo,jo na par jsem mrknul. Docela me prekvapilo video "jak na SRT". Typek si tam udelal na vystup ksandicky ze smyce. To se v Evrope delalo pri lezeni na pisku tak pred 30-40 lety:)
    Ale jinak borci, to jo. Jisteni suchejch velikanu docela zajimavy. Rozhodne jsem tam zahlid par novejch triku.
    PIETY23
    PIETY23 --- ---
    AKHIBARA: sherbrooke jsou veterani z Melbourne maji hodne videi co stoji za dobrou podivanou
    AKHIBARA
    AKHIBARA --- ---
    DREDIK: Leta praxe urcite, ale tohle je schopny delat jenom opravdu maly procento stromolezcu. Stejne jako v jakymkoli jinym oboru.
    DREDIK
    DREDIK --- ---
    AKHIBARA: to sou leta praxe hele nic vic, porad by me ale nikdo na ten strom nedostal ani vytahem :)
    AKHIBARA
    AKHIBARA --- ---
    Tady jsem nahodou narazil na borce, kterymu chybi cast mozku urcena pro strach (zvlaste v druhym videu). Klobouk dolu...

    Alfred Nicholas Gardens Tree Removal
    https://www.youtube.com/watch?v=OmoEWNjgNLg

    Tahune Day 3 Big Dead Tree
    https://www.youtube.com/watch?v=Y6hEfav9ZwI
    AKHIBARA
    AKHIBARA --- ---
    Panové (a dámy) nějaké zkušenosti s vyrobcem materialu Tree UP? Přemejšlim o jejich stupačkách...

    Stromolezecké stupačky TREE UP DR2A
    http://www.skyman.cz/Stromolezecke-stupacky-TREE-UP-DR2A-d18.htm
    Stromolezecké stupačky TREE UP DR3A
    http://www.skyman.cz/Stromolezecke-stupacky-TREE-UP-DR3A-d19.htm
    SNUPAK
    SNUPAK --- ---
    obchod work safety má akci doprava zdarma. můžete si objednat třeba tkaničky do bot a přivezou vám je až domu:))

    vybavení pro výškové práce a arboristiku - www.worksafety.cz
    http://www.worksafety.cz/
    DREDIK
    DREDIK --- ---
    SNUPAK: resim to sami akorat v uk :]]]
    SNUPAK
    SNUPAK --- ---
    Chlapci můžete mi někdo poradit s pojištěním odpovědnosti za způsobenou škodu a újmu na zdraví?
    Čeká mě akce na kterou ho potřebuji.
    Díky.
    AKHIBARA
    AKHIBARA --- ---
    DREDIK: Jasne, ze ma CE i EN. Jinak by se to lano mohlo pouzivat tak na pridelani houpacky pro deti...

    Jinak kdyz to ma CE tak to neni predpis na praci, to musi mit este EN.
    Treba jak byla vejs rec o osme, tak ta ma CE, ale nema EN. Muzes ji pouzit na jisteni na skalach, ale na praci ne.


    JOSEF_K: Lana na stromy maj víc opletu, takze by mely vydrzet víc treni.
    At uz o strom nebo o prusik.
    A maj lepsi ohebnost na uzlovani.

    Ale jelikoz sam mam taky klasiku statiku singace, tak me zajimalo jestli nekdo toho Timbra ma a jaka je zkusenost, rozdil.
    Oproti jinejm arbo lanum, treba od Teufelberger nebo Beal, je Timber od lanexu za hodne peknou cenu.
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    DREDIK: bez obav. Po stromech se sice snažím lézt chvíli, ale s ovocňáky mám co do činění už cca 20 let a ještě žádnej nechcip a ovoce je dobrý :)
    DREDIK
    DREDIK --- ---
    ZUZKAOU:
    JOSEF_K: ne ze to poseres!!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: díky - to bylo rychlé, domluvila jsem se s Josefem_K
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    DREDIK: JJ, s tím souhlasím. A celkem nepochybuju, že až slezu víc stromů, tak na tyhle techniky přejdu taky:).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam