• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KROTITELArboristika - Kácení a prořezávání stromů
    Arboristika
    Kácení a prořez stromů, keřů a péče o zeleň.
    Těžba dřeva, kácení pomocí stromolezecké techniky. Rady, tipy, technika, vybavení, motorové a ruční pily, prostě vše týkající se prací se dřevem a lezení po stromech.


    rozbalit záhlaví
    SNUPAK
    SNUPAK --- ---
    KOC256: Tu první tašku ma bratr a je spokojenej. vejde se tam při troše skládání vše co píšeš, dá se pohodlně nosit a je odolná. A drahá no...další možnost je kouknout na army shopy.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Uvažuji o nějakém komplexním batohu na výbavu pro stromolezení. Já to mám teda jen jako koníček v rámci GC... Ale nyní tahám normální batoh ve kterém mám všechno hala/bala + batoh s lanem + někdy prak.

    Dává smysl něco takového? Nebo to je jen silně předražený odolný organizér?
    Courant taška Cross Pro | www.worksafety.cz
    https://www.worksafety.cz/2288-courant-courant-taska-cross-pro/

    Chtěl bych do toho dávat:
    - sedák
    - sada pro výstup nahoru (quickstep, jumar, grigri, kladka)
    - smyce (asi jen 5)
    - nějaké karabiny, osma
    - kostku s repkou a pytlíky
    - lanyard
    - rukavice
    - další drobnosti
    - lano 60m
    - pokud by vlezlo tak ještě lano 20m (nemusí být, mohu vyměňovat)
    - helmu + brýle (mělo by jít připevnit nahoru)
    - ideálně možnost připevnit prak Tekichu v obalu, ale nemusí být

    Nechci to na nějaké dlouhé tůry...

    Další možnost je nějaká větší a odolnější taška jako třeba:
    Singing Rock expediční vak TARP DUFFLE | www.worksafety.cz
    https://www.worksafety.cz/248-singing-rock-singing-rock-expedicni-vak-tarp-duffle/

    Kde to ale bude zase jen pohozeno...
    Rád si nechám poradit, říct zkušenosti.
    AKHIBARA
    AKHIBARA --- ---
    WAMP_ELF: Mám tyhle a dá se v nich i v létě. Materiál docela dost dejchá a vzadu na stehnech se daj rozepnout. Nejsou levný, ale skoro nezničitelný, tak vydržej dlouho.
    https://www.worksafety.cz/1345-pfanner-at-pfanner-arborist-neprorezne-kalhoty/
    JAKUBATORUS
    JAKUBATORUS --- ---
    Potřeboval bych sehnat nějakého šikovného dendrologa, jak jsem již psal, ve Svatém Jánu nám padají větve starého dubu v parku, kam chodí hodně lidí. Za strom se modlím, aby to dal, ale potřeboval bych nějakej papír pro správce, abychom byli krytí.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    WAMP_ELF: no jestli nějaké takové letní neprorezove kalhoty najdeš
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    WAMP_ELF: můžeš se tu pak podělit o výsledek své práce?
    Z principu jsem měl za to že nic takového neexistuje
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    SNUPAK: díky
    SNUPAK
    SNUPAK --- ---
    WAMP_ELF: Lesní práce a přidružené obory. vyfiltrovat neprořezné kalhoty. je tam toho více.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    SNUPAK: hmm, škoda. Je něco konkrétního na co bys mě odkázal?
    SNUPAK
    SNUPAK --- ---
    WAMP_ELF: Jestli jsi na FB, tak todle je věcné téma v lesáckých skupinách. výsledek debaty si nepamatuji.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    zdravím, někdo pracující v lese? Nějaký tip na protipořezové kalhoty, ve kterých se dá přežít i v létě?
    JAKUBATORUS
    JAKUBATORUS --- ---
    Ahoj, máme na zahradě dub, co toho hodně pamatuje. Na obejmutí je potřeba víc jak tři lidi. Před měsícem mu spadly dvě velké spodní větve zlomené vejjpůl. Chystám se zarovnat, ale strom je oslabený, pokrytý lišejem čím dál víc(nárůst exponenciální, souvisí se suchem?)

    Otázka: říznout "na límeček"?

    Říznout to musim, ale nechce se mi moc řezat do živýho... Přemýšlím to vzít jen tam kde je to mrtvý za cenu toho, že budu pranýřovanej jak to blbě vypadá, a řez dokončím na jaře v co nejvhodnější dobu. Je to ok, nebo byste to někdo udělal jinak?
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    WAKO: nevím jestli narážíš na váhu (ta ja u Aku kolem 4.5-5kg, u benzínovky kolem 2.5-3kg), výkon (ten je u benzínu nezpochybnitelně vyšší a to výrazně) nebo hluk - tam je to jasně u aku nižší.
    WAKO
    WAKO --- ---
    VODNIK: no já ti nevim Karle. Byl jsem už u AKU akcí. To co popisuješ zní jak nějaký první prototyp aku pily :- )
    CHOTOUCHOVAK
    CHOTOUCHOVAK --- ---
    VODNIK: rozdíl v hluku elektrika vs benzín je právě dost rapidní. Stejně tak věřim, že pro někoho může bejt výhoda, když se nemusí zabejvat benzínem, volejem nebo studenym a teplym startem, když chce na jaře prořezat stromky na zahradě a podobně. Záleží na frekvenci a stylu používání...
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    WAKO: a jseš si jistej, že chceš aku? Protože výsledkem bude pila 2x těžší než cenově srovnatelná 30cm benzínovka, nižší výkon a oser s dobíjením. Jediná výhoda je nižší hluk, ale po zkušenostech se sousedem a jeho elektrickou Makitou to není o tolik lepší než benzínovka a hlavně mu všechno trvá přefiknout 2x tak dlouho.
    KAZMON
    KAZMON --- ---
    WAKO: Makitka DUC.... lista podle výběru ... co se týká aku nemá obdoby... poměr cena/kvalita. Na dobrou aku stihlku si příprav 600€, makita za polovinu..
    DREDIK
    DREDIK --- ---
    WAKO: nevim jestli to neni nad budget ale stihl mas 160 na rezani topneho dreva je perfektni. Doporucuju si po ridit drazsi baterku levne nic nevydrzi
    DREDIK
    DREDIK --- ---
    T6MA: ne hat jak to je voda nevadi naopak. Vetsinou kdyz do toho za na zasahovat clovek Tak se to akorat vic pohnoji. Chaps ze umysl je dobry ale nejlepsi je to nechat napospas elementum. Stromy si poradi sami
    WAKO
    WAKO --- ---
    Můžete prosím poradit při výběru aku pily? Nebudu kácet stromy. Jde hlavně o řezání padlého, řezání palivového dříví doma apod. Celoroční provoz. Dá se něco spolehlivého pořídit do 10 tis? Díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam