• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CHUCKEBONOThe Walking Dead
    PUEBLO
    PUEBLO --- ---
    CHUCKEBONO: asi tvurci ctou nyx :)
    CHUCKEBONO
    CHUCKEBONO --- ---
    btw trava uz je v poslednim dile vyrostla a poloseslapana :)
    SHEDLO
    SHEDLO --- ---
    TRAZE: ten nářek byl hodně trýznivej
    (i slza ukápla a to mě Lori srala)

    jinak podobný věci typu posekaná tráva, proč nemají sakra připravený věci za celou dobu atp. mě též napadají, ale nejsou to tak velký průsery, abych si tím kazila zážitek
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    TRAZE: Tak vies spravit umele mlieko je troska problem, lebo by ho bolo vhodne spravit z prevarenej vody, ktoru musis mat teplu tak akurat, aby si to dieta nespalil. Inak povedane nie je to operacia na 15 sekund, ak nemas v danej miestnosti pripravene nadobicko a nemas prax. A oni tam nemali nic. Oni v podstate stale nemaju nic okrem oblecenia, aut a zbrani (ok Daryl ma ponco :D). Jednoducho povedane, ked tento problem ako rodic riesis n-krat, tak ti hento pride taka zhovadilost, ze az.

    Ad vybavicka na dieta - no neviem, teraz v normalnom, bezpecnom svete ludia uplne normalne nakupuju vybavu dopredu, tak aby ju mali pripravenu. A to navsteva obchodu predstavuje nulove riziko. A kedze sa prepravuju na autach, tak v tom nevidim velky problem. V ich situacii by som mal pre male pripravenu pomaly mini sniper pusku a nie ze nemaju ani len plienky.

    Ja beriem, ze bol Rick mimo a ludia dokazu v tych stavoch vseliake veci. Len sa mi nepaci ako uz cca od druhej serie zombici funguju podla potreby scenaru a este tak hlupo, ze to je doslova vidiet. V komixe je jasne, ze zombie su sucastou sveta, neobjavuju sa zarohom, pripadne zachrbtom (viz. ako zomrel Dale).
    TRAZE
    TRAZE --- ---
    SEAMON: Proboha proc nam v serialu neukazujou, jak si pripravujou jidlo :D :(

    Mozna se v tom trochu moc nimras. Priprava mlika tam ukazana nebyla. Pokud vim, sunar se ve studene vode spatne rozpusti. Takze uz meli treba predem pripravenou teplou vodu. Napriklad na caj, na cokoliv.

    Dale kdo by tahal s sebou soupravicku pro mimino, ktere ma prijit za par mesicu, kdyz staci obejit nejblizsich par domu a mas vsechno potrebne?

    K Rickovi. Ocividne byl smyslu zbaveny a na nicem mu nezalezelo. To, ze jsou lidi v afektu schopni neuveritelnych veci, neni nic divneho. Mimochodem tu svoji roli hraje sakra dobre. Treba ten jeho narek po smrti Lori.. V komiksu ho to naopak skoro nevzalo.
    BOBESH
    BOBESH --- ---
    no jako dyz Daryl v tomhle dile pokladal kyticku na hrobecek,drzel a "kojil" miminko a na druhy strane Merle chyta zombiky a dela sou,tak mi z toho vychazi ,ze bude bratrovrazednej souboj hodnej vs zlej :)
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    Ale pre zaujimavost - co hovorite na Merla? Tajne som dufal, ze sa k tej postave uz nevratia.
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    AVATAR: Ten prispevok som pisal este pred poslednou castou. ;) To s tym mliekom dostalo aj mna, ale smutne je prave to, ze to ako sa mlieko pripravuje vie velky pocet ludi a aj tak si nedali tu namahu a nespravili to spravne. Super bolo aj to, ako nezvladli za cely den to dieta nejako poriadne zabalit, co je pri novorodencovi vcelku aj dolezite. A tiez 8 mesiacov nevedia najst oblecenie, plienku, flasku, vlastne nic pre dieta a za jeden den - plny uspech (teda az na to oblecenie).

    Je inak uplne uzasne ako sa zombie objavuju presne podla potreby. Par casti dozadu sa cela skupina poriadne nedokazala pohybovat v tom vezeni, teraz to Rick sam precisti bez problemu.

    Ked Lori porodila, tak ju prcek zastrelil - co zjavne nevadilo, hoci usli do tej miestnosti prave koli tomu, ze ich prenasledovala skupinka zombie. Pricom keby ju nechali tak a zachranili dieta, tak by Rickova eskapada mala trosku ine grady a zaujimavy zaver.

    Proste treba to vazne pozerat len pre potesenie, ze aspon nejaka zombie show existuje. Len to cloveku dost komplikuju, ked to tak hrozne flakaju. ;/ (probuh ved tam ani nikde nemaju miesto na pripravu jedla..)
    PANDA_JE_MRTVA
    PANDA_JE_MRTVA --- ---
    musím říct, že pátý díl třetí série se mimořádně vydařil a jsem zvědavej, jak bude vykreslena rickova postava v dalších dílech.
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    SEAMON: coby cerstvy otec jsem se spis zasmal tomu, ze to mleko ani neohrali. Nehlede na to, ze ve studene vode se UM nerozpusti a na to, ze udelali flasku jak pro trilety dite a ne novorozene, kterymu staci par mililitru :D

    tech blbosti je v serialu hafo a dokud jsem tu predlohu necetl, daval jsem to na vrub ji. Uz ale ne ;)

    proste me stve, ze kdykoli se serial od predlohy odchyli, je to mnohem horsi, nez orginal. Nechapu proc.
    AVATAR
    AVATAR --- ---
    Hmm... tak jsem si precetl komix a z dobryho serialu se stala razem srajda :(
    proc to v tom hollywoodu musi vzdycky tak zmrsit? Komix je genialni od A do Z. V serialu kazdej dil najdu neco, co mi prijde dost tupy ci neuveritelny.

    asi jsem si skazil podivanou, kdyz vim o kolik lepsi mohl byt scenar.
    NJORL
    NJORL --- ---
    NJORL: teda sorry ... toto

    World War Z (2013) - IMDb
    http://www.imdb.com/title/tt0816711/

    Knihu jsem cetl, je uzasna ... jen cumim, koho napadlo, ze zombici takhle behaj a jejich dav se pohybuje jak voda ... chjo ...
    NJORL
    NJORL --- ---
    Budme radi z TWD ... ze Zombie apokalypsy se da udelat taky toto

    IMDb: Action Movies - a list by IMDb-Editors
    http://www.imdb.com/list/TB56Gm1AqRw/#lb-1
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    CHUCKEBONO: Umele mlieko - pretoze je vzdy mozne, ze matka mlieko mat nebude, alebo nebude dost kvalitne (vzhladom na neisty jedalnicek), ochorie, umrie atd. Hlavne ak vazne zvazovali cisarsky rez, tak riziko smrti matky bolo dost vysoke.. Nehovoriac o tom, ze to je sice hnusne sladke, ale stale pouzitelne mlieko pre ostatnych. Neviem ako v USA, ale u nas je bezne v lekarnach - ktore hadam tak ci onak prehladavali. (btw inak take plienky by boli tiez vcelku fajn, ze :D ) Proste uplne absentuje nejake normalne zmyslanie ludi, ktori ocakavaju ze sa do skupiny narodi dieta.

    Ad voda - na farme mali niekolko studien, takze tam to bolo uplne ok. Vezenie ma vodu oniekadial privadzanu - mozno to je po 8 mesiacoch bez udrzby dost nestastny zdroj vody. Neviem, ci by som vo vezeni chcel mat vlastny zdroj vody - ak by doslo k vzbure, tak to vzburencom dava znacnu vyhodu (hladovat mozes mesiac, dehydratujes za par dni). Ale vo vseobecnosti mimo farmy kde su studne je voda problem - vodarne, cisticky a cela infrastruktura je bez ludskych operatorov, takze to co vytecie z potrubia je rizikove.

    Ako ja problem vidim hlavne v tom, ze autori ten serial nerobia na zelenej luke, ale maju urcitu predlohu (ktora sama ma x chyb). Ale bud opakuju uplne imbecilne chyby postav, alebo tvoria este horsie. V tretej serii je to napriklad jednoznacne to, ze sa Hershel (ako jediny "medik") zucastnil akcie pri ktorej mu ufaklili nohu. Hlavne ak je v skupine zena, ktora moze kazdu chvilu zacat rodit a uderna skupina bola aj tak dost velka a silna.

    V uvodnej casti tretej serky vystupuje skupina ako dobre zohrane komando, ziadna panika, ale pekna spolupraca. V poslednej casti su zas ako splasene kurence na dvore. Celu situaciu na nadvoru mohli v klude poriesit ustupom na tu travnatu plochu kde prvu noc kempovali. Tam pockat na Ricka a spol a spolocne tu skupinku zombie poriesit.

    Uprimne zrovna ta trava na dvore je sice kravina, ale keby to bol najvacsi problem tak som rad. :)

    Cele to este mozu zachranit tym, ze sa nakoniec zistia, ze ta choroba oplvynuje aj zijucich a postupne z nich robi debilne hovada - lebo to by veci vysvetlovalo. ;)

    Ale naozaj stoji zato zamysliet sa nad tym, ake su tam casove rozpatia - druha seria, na zaciatku Carla postrelia a na konci je uplne ok bez nasledkov. Pricom prakticky cely cas hladaju Sofiu a Shane stale mele, ze to uz je tyzden, ci dva a ze to nema zmysel. Takze Carl sa vylieci z vazneho postrelenia za hm.. no dajme tomu 3 tyzdne. (uprimne by som si hento neuvedomil, keby vtedy Shane furt nepindal o tom, kolko casu ju uz hladaju)
    CHUCKEBONO
    CHUCKEBONO --- ---
    v serialu ale evidentne udupana neni, je posekana + pres zimu sice neroste, ale pred zimou jo a nikde neni receno ze vezeni padlo az v zime
    NJORL
    NJORL --- ---
    a navic ji udupou zombici
    NJORL
    NJORL --- ---
    ad posekana trava - pres zimu trava neroste
    CHUCKEBONO
    CHUCKEBONO --- ---
    proc by shaneli umely mliko, kdyz meli matku ktera da opravdovy? nikdo nepocital ze skape... co se tyce vody tak pocitam ze na farme byla studna a vezeni bude mit nejakej svuj zdroj pro pripad, ze by se neco semlelo venku ... nemuzou tam dat vsecko, tenhle stav sveta je tak vyjimecnej, ze ani nejde natocit dil tak, aby se divak bavil a pritom mu tvurci ukazali vsechny nalezitosti tak, aby nemel o nicem pochybnosti. nerikam ze serial nema mezery, ale ty bych hledal jinde.. (viz posekana trava:)
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    Hm tretia seria pokracuje presne ako druha - zabavne pozerat, len je treba vypnut mozog..

    Z ukazok dalsej casti je pomerne zjavne, ze teraz idu zhanat veci pre babo. Ved preco nie - cca 8 mesiacov sa cely cas presuvali a stale mali zo sebou tehotnu zenu. Preco by sa aspon zopar poslednych mesiacov nesnazili najst aspon nejake zakladne vybavenie pre dieta - napriklad aj umele mlieko, ktore sa pripadne da vyuzit aj inak.

    Dalsia vec, ktoru som si vsimol uz v predoslej serii - magicke pracovanie s casom. Skupina ide teraz preparkovat auta a odstranit mrtvoly, Hershel uz zacina chodit a vezen co utiekol sa uz stihol adaptovat na novu situaciu a v podstate je zrazu hotovy zombie master. Hm, takze kolko dni vlastne ubehlo?

    To ze sa cely cas aspon okrajovo neriesi uplne elementarna vec ako je voda, alebo s cim idu robit farmu, ked si zjavne vobec nic na tu cinnost nepriniesli. Proste - v momente ked sa clovek zamysli je to cele v prdeli.
    BOBESH
    BOBESH --- ---
    eee proc se mluvi o tretim dile,kdyz je to ctvrtej? to ten minulej se jako nepocita,kdyz tam nebyla parta hic? :)

    jinak Rick uz je dobrej magorek :D a sem zvedavej na shledani Dixon bros jestli bude :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam