• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CHUCKEBONOThe Walking Dead
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    SKATEMURAI: Tak ono ten timeline sa kludne da nafuknut o par dni - v podstate elegatne rozdelili jednotlive postavy do skupin a osobne nevidim problem v tom pridat zopar dni tej ci onej dejovej linii.

    Ono napr. sa mi nezda, ze ten poziar co zalozili Beth a Daryl je ten isty co pozorovala Carol - ved to bola taka mini chajda, co by lahla popolom este v ramci noci (ok mohol by chytit les ale to by zas uz bolo ine kafe pravda).

    Skor som si pri pohlade na timeline uvedomil nasledovne:

    1) Napriek tomu, ze chodlili na pravidelne vypravy do okolia narazili vsetky skupiny na neprebadane miesta a v to v ramci par hodinoveho pochodu peso od vaznice.
    2) Ani jedna zo skupin nezamierila k nejakemu miestu, ktore uz poznala (aspon na prvu noc). Tj. vsetci radsej ako totalni idioti behali po okoli bezcielne. (Pritom kazda skupina mala niekoho, kto chodil na vypravy - tj. aspon nejake miesta poznal)
    3) Hoci si priravili unikovy autobus, tak ten nemal zjavne ani zbrane, ani vodu ani jedlo - proste nic. Pritom minimalne zbrani mali kvantum.
    4) Clovek by predpokladal, ze ked uz mam unikovy autobus - tak som si dohodol nejake miesto kam smeruje. To nie je nejaka vysoka matematika, ale uplna elementarnost. Uznavam, ze napr. Rick by o takej dohode nemusel vediet, ale napr. Carl ano.
    5) Inak autobus - co sa kokos s nim stalo? Ako ked som tu videl, tak mi to nedoslo, ale ten autobus vyrazal so skupinou zdravych ludi a o par hodin je plny zombie? Zatvoreny? Nevyburany? Skuste si premysliet ako sa hento stalo - proste to nedava zmysel.
    6) Ak teda akceptujeme, ze ti ludia nie su uplne dementni a plati bod 4 - Maggie nemusi kruzit okolo autobusu - Glenn by hadam siel tam kam sa dohodli. V podstate nik nemusi bludit, vsetci vedia kam idu a sice mozu vidiet Terminus znacky, ale pojdu tam az potom co sa zrazia na mieste, ktore sa dohodlo..

    Uz som to premyslel x krat a nemyslim, ze som v tej uvahe spravil nejaky zasadny predpoklad, ktory by bol pre priemerne inteligetnu skupinku ludi nerealny. Dohoda v style stretneme sa na mieste X ak sa nejako rozdelime sa aplikuje pri kazdom vacsom skupinovom vylete..

    (ale ja viem ze moc frflem :D)
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    THOMASMORTA: Jaaaj, preco som si to precital. :)) Teraz som si uvedol, ze vsetko po tom utoku je taka zhovadilost. Chjo.. :(
    SLEEPLESS8
    SLEEPLESS8 --- ---
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    KATERINA: Já si to původně také myslel - ale je fakt, že nevím, proč by nechala na zemi pohozené své věci, pokud by utíkala.
    KATERINA
    KATERINA --- ---
    THOMASMORTA: diagram je super. Asi jsem to při sledování s Beth nepochopila, já měla za to, že sedla do auta a ujela, protože si myslela že Daryl to proti walkerům nedal. Diagram hlásí že byla unesena.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Pokud by to někoho zajímalo, tak jsem narazil na časový diagram, který ukazuje jak šly za sebou jednotlivé události v druhé půlce čtvrté sezóny...
    A když jsem se do toho začal koukat, tak zjišťuji, že v dílech, kde bylo víc skupin, nebyly události ukázány vždy chronologicky:

    http://i.imgur.com/vQnFWrb.jpg
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    THOMASMORTA: Hm tak jediny rozdiel je ten, ze sa skor zaoberaju inymi detailami serialu a uznavam - mozno menej lamentuju o tom ako niektore veci zvorali (ale to je skor moja parketa :D).

    Jednu vec som pozabudol - vcelku ma prekvapilo ako stvarnili postavy Abrahama a spol. Vyslovene vizual ako z komixu a musim priznat - absolutne mi to nesadlo nejako. Specialne Abraham u mna nejako vyvolava spomienky na film Street Figther (ano ta hruza kde hra Van Damme). :)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    SEAMON: Co se místních fandů týče, ta o tomhle:
    www.edna.cz/walking-dead/diskuze/aktualni-epizoda/?comments-paginator-page=162
    nebo o tomhle:
    Pokec o serialu | The Walking Dead
    http://www.thewalkingdead.eu/pokec-o-serialu/
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    SPLIFFBOY: Hm takze aby bolo jasno - v diskusii o serialy, ktory je nakrucany na zaklade komixu, pricom ten sa zaobera zombie apokalipsou (teda - o moc geekovejsiu zalezitost sa uz pomaly ani jednat nemoze, hej). Oznacis diskutujucich geekmi, pricom drtiva vacsina fanusikov sa tym nezaobera. A zaroven tvrdis, ze ten serial nema tak trosku problem s urcenim cielovej skupiny? No neviem. ;)

    Ale ok - o com diskutuju ti ostatni fanusikovia? :)
    SPLIFFBOY
    SPLIFFBOY --- ---
    SEAMON: tak určitě i tam se najdou nějací geeks, kteří řeší na internetu nesmysly ;))) , ale drtivá většina fanoušků to přijímá poměrně nekriticky jako prostou zábavu, což je ostatně účel. byl jsem v US v průběhu premiéry začátku této i předposlední série, všichni byli natěšení, spousta lidí tím dost žila. ale nic ve zlém, od toho tato diskuze je, klidně si tu lamentujte... :)
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    SPLIFFBOY: Tak zas diskutuje sa o tom na x forach. Dokonca tam dokladnejsie prepieraju kazdu hovadinu (napr. teoria - vsimli ste si ako Rickovi v zaverecnom zabere tien vytvaral pasku cez oko ala Guverner - to bude znamenat.. bla bla).

    A to ze je nieco fikcia v jednom aspekne, predsa neznamena ze v inych by to nemalo byt realne. Ak by teraz Rick proste vytrhol kus steny a vsetci by tak usli, tak hadam aj ty povies ze je to kravina. ;) Moj nazor je, ze pokial sa pocas sledovania filmu / serialu pri nejakej scene pozastavis a povies, hej to je pekna volovina - tak je zle. Ak je tam taky kiks, ze to prerusi atmosferu, tak sa vazne nieco nepodarilo.
    SPLIFFBOY
    SPLIFFBOY --- ---
    mě poslední díl bavil, získali si moji pozornost do další série, i když mě takhle brutální cliffhanger umí nasrat.

    jinak těm vašim teoriím se musím jen smát, skoro se divím, že už dávno neprodukujete vlastní seriál :D a vůbec nejvtipnější je hláška, že TWD nemá cílovou skupinu. walking dead je aktuálně v USA (pro který se točí především) obrovský fenomén a velmi populární. a světe div se, drtivá většina těch diváků nesedí doma a nerozebírá po každém díle, co by v reálném světě po zombie apokalypse (fakt tam nevnímáte ten paradox?) mělo být jinak. stejně jako většina američanů opravdu nemá pod barákem bunkr... mě tohle přijde pomalu jako nějaká diagnóza fakt už :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    poslední díl série je obrovské zklamání...
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    PAULMUADDIB: Hmm, tak to ma fakt nikda nenapadlo - to je tak krasne uchylna prevencia. :D
    PAULMUADDIB
    PAULMUADDIB --- ---
    THOMASMORTA: Podle mě to souvisí. Třeba když sníš člověka, tak na tebe pak zombíci nějakou dobu nejdou ("we first")?


    SEAMON: Beth je právě dostane ven :-)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Tak mě napadá, že se ještě neprojevila klasika americké kultury: Prakticky každý má doma ve sklepě vybudovaný bunkr pro případ války nebo přírodní katastrofy. Předpokládám, že armádních krytů ve stylu Vaultů bude na území USA z období studené války také celkem dost. Takže mě překvapuje, že se tam zatím moc neobjevila armáda až na pár zdecimovaných jednotek... V první a druhé sérii se občas objevila helikoptéra, takže nějaké jednotky v okolí operovaly.
    Nevěřím tomu, že vedení USA není někde schované v bezpečných úkrytech a podzemních laboratořích - zejména pokud nákaza unikla asi dva měsíce před WildFire (viz hodiny u doktora v laboratoři).

    V nějakém rozhovoru Kirkman psal, že to plánoval na zhruba třistadílnou sérii, takže je komiks stále asi v polovině. Tak jsem zvědavý, co má ještě v záloze, když se mu původ nákazy nechce moc řešit a ani zatím moc nevtáhl do hry zkoumání, co jsou zombíci vlastně zač a jak přesně fungují.
    Ale přijde mi ten pád civilizace nějak moc rychlý.
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    THOMASMORTA:

    Hm je pravda, ze taka velka komunita kanibalov by bola divna.. A podla mna hlavne neefektivna - zjavne maju ulozene zasoby (pocas nahanacky tam boli nejake volania o pomoc). Len ked si zoberiem tie naklady na vaznenie vacsich skupin ludi - vcelku neprakticke. Hlavne ak sa mozu vzdy rozhodnut spachat samovrazdu a z kontaineru tak vypochoduje mensia armadka walkerov..

    Len zas uz boli v serialy pekne kraviny, tak preco nie..

    Ved prave to - zabezpecenie voci walkerom sami zdalo chabe. Tie kolajnice moc extra zabezpecit nepojdu a predsa to tam vyzeralo velmi cisto. Ale zas je pravda, ze zatial sa vzdy ludia drzali mimo dohlad zvonku (ked prichadzali obe skupiny to miesto vyzeralo opustene). To samo o sebe moze dost pomoct - vo vazeni sa cely cas producirovali priamo pred walkermi.

    Inak - ano vysielacky.. Zrazu kua ma niekto vysielacky. :D
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    THOMASMORTA: Tak ono v komixe povodne myslim boli aj Stalkeri aj Walkeri. Stalkeri boli pasivny kym sa niekto nedostal na dosah a Walkeri boli pohyblivejsi a mirgrovali... Ale mam pocit, ze to bolo tak v prvej knihe a potom stalkeri nejako zmizli (co je trosku skoda).

    V serialy som si vsimol, ze rozsah schopnosti zombie sa proste modifikuje podla aktualnej potreby. Co je imho velmi zle. Hlavne ked sa postavy tvaria, ze sa nic nedeje.. Obcas su rychlejsi, inokedy zjavne ninja lebo sa objavia za rohom / stromom atd. Ale zas sa napriklad ani len nepokusaju skumat ako presne funguju.

    Ciste teoreticky - ak 2ja "pacifikovani" walkeri uchrania jednu zenu - keby si plot vazenia obstavali fungovalo by to rovnako? Lebo to by bolo doslova riesenie za par drobnych. :))
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    SEAMON:
    Dobrá otázka... Nicméně podle záznamů z centra to vypadá, že se jedná o proměnu mrtvého mozku - takže když oddělíš hlavu od těla ještě před proměnou, tak ti zbude většina masa. Po proměně to nejspíš zasahuje celé tělo, protože jakmile se někdo začne proměňovat, ztraní o něj zombíci zájem. A když ho nestihnou sníst, vznikají ty oživlé zbytky, jak byl třeba kus páteře s hlavou a rukou v posledním díle.

    Podle mě v Terminusu ještě čeká dost tajemství. Jak se probírá na fórech, je dost nepravděpodobné, že by komunita kanibalů byla tak početná. Ale nikoho nenapadlo, že se může jednat o nějakou sektu - kanibalismus potom může být jenom jeden z projevů.

    Zabezpečení je alespoň potenciálně dobré - většina střelců se maskovala a byli po střechách. Je možné, že se Rick dovnitř dostal jenom proto, že onen jmenovaný Albert byl jako velitel ostrahy flákač, který už před tím měl problémy.
    Spíš by mě zajímalo, jak to, že kolem nejsou stáda - přijde mi, že není náhoda, že je kolem tak klidné místo. Možná, že místní komunita má nějaký způsob, jak zombíky odlákat - třeba je pravidelně krmí a odlákávají... Nevím, možná to nějak souvisí s kanibalismem.

    Každopádně jsou technicky vybavení opravdu dobře: funkční vysílačky, nějaký elektrický generátor a pravidelné rozmísťování cedulí a map. Někde museli sehnat i ty mapy.
    Tohle podle mě nejsou lovci z komiksu, kteří lidi jedli z hladu - tahle komunita má dost vybavení a prostředků na to, aby si jídlo sehnali jinak. Podle mě půjde spíš o nějakou sektu.
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    THOMASMORTA: Viac-menej suhlas.. Trosku som dufal, ze sa Carl konecne transformuje na toho maleho psychousa, ktory je v komixe, ale nic.. Ale uprimne neviem ci by to po hereckej stranke zvladol chalan.


    Inak myslim, ze bo bolo sikovnejsie keby napr. Daryla nechali vonku ako poistku - sice si vonku nechali zbrane, ale som velmo zvedavy ako chcu dejovo zvladnut ten utek.

    Ta nahanacka bola vcelku pekna, len som cakal, ze narazia na nieco naozaj znepokojujuce.. Ako boli kosti a ta miestnost so svieckami - pekne naznaky, len tak nejako nezamrazilo..

    Som vcelku zvedavy co bude podstata Terminusu - lebo ako lokalita / zabezpecenie mi to neprislo ako nic moc. Ci sa budu unuvat s nejakym vysvetlenim..

    Btw ak su to kanibalovia - ked sa clovek zabije a uvari, tak sa potom nezmeni? :D

    Hm a hlavne - kde je Beth? Sa mi zacala vcelku pacit. :D


    Ale ako zavercna cast - trosku slabe..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam