• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CHUCKEBONOThe Walking Dead
    SPLIFFBOY
    SPLIFFBOY --- ---
    ja se na spin-off tesim, ten clanek he ale zoufale matouci... spin-off nebude mit s dejem soucasneho serialu nic moc spolecneho
    HOMOLKA
    HOMOLKA --- ---
    REDSNAKE: me ten titulek prijde trochu zmatecny... v clanku samotnem se o nove rade (serii) nepise nic, tento prequel jeste ani nema zname jmeno
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Hrdinové seriálu Živí mrtví se vrátí v nové řadě na začátek zkázy - iDNES.cz
    http://kultura.idnes.cz/...video_spm#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box

    Z toho moc radost teda nemám...
    SVORO
    SVORO --- ---
    Když tak smažu..

    Before They Were Famous: The Walking Dead
    https://www.youtube.com/watch?v=R-IEsJVNNM0
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    KOZINA: Mozne to je. Ale to by presli vcelku slusny kus cesty. A podla toho co nasli Daryl a Aaron to robia kade-komu.. Zas ako realne zvalit walkera a vyrezat mu tu znacku nie je velky problem.

    To len niektori ludia musia strielat na osameloho jedinca kym netrafia granat. :D
    GANCARCIK
    GANCARCIK --- ---
    Fotka v lese byla jen tak.. To jsou ty jak na ne Sasha strilela..
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    SEAMON: A nebudou walkeři s W bejvalý členové Naohovo skupiny? Teď když je Noah mimo tak je těžko někdo pozná

    A co ta fotka v lese? Já tam nikoho nepoznal, ale zase sem to nějak nezkoumal...
    WIN_KLO
    WIN_KLO --- ---
    SEAMON: Poslední možnost je IMHO správná.
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    WIN_KLO: Ako, da sa to nejako vysvetlit, len to ostava take trosku kostrbate.

    Napisat tu hlasku ako varovanie ma zmysel len ak je vseobecne zname kto Wolves su. Inak je to len nejaka zahadna hovadina. Ciste technicky sa mozu vlci skutocne niekde vyskytovat.

    Ano auto sa mohlo pokazit, len po tolkej praci to tam nechat - a hlavne pri vyskyte walkerov nie je problem si narobit trupikov kde prakticky chces. Tak naco ich zvazat?

    Je potencialne mozne, ze vsetkych walkerov s W zabili - len to uz tam potom existuju vcelku dlho (vacsina W walkerov nevyzera cerstvo..). To by clovek ocakaval, ze o nich v Alexandrii poculi - hlavne ked sa venuju pozorovaniu a vyhladavaniu skupin co prezili.

    Samozrejme je tu este realna moznost, ze o nich vedia a preto chceli Rickovu skupinu. Ale to mi zas pride uz moc komplikovane. :)
    NJORL
    NJORL --- ---
    SEAMON: Jsem lama. To mi nedoslo. Dik.
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    NJORL: To co spravila bolo uplne rozumne (a imho potom co sa vonku nahanala so Sashou nemala chut riesit nejaku dalsiu sracku :D). Rick ani Carol zjavne nic Michone nepovedali, takze ta reakcia je uplne logicka. Hlavne ked vedala, ze Rickovi uz raz mierne strasilo na vezi - a ak tam dosla akurat, ked mal ten svoj prihovor.. :D
    WIN_KLO
    WIN_KLO --- ---
    SEAMON: Wolves not far mohli napsat samotní Wolves jako výstrahu. Trupy zombie k něčemu ta skupina používá. Auto s nima tam asi nechali, protože se rozbilo nebo podobně. To W na čele je divný, ale možná nám tím jen tvůrci naznačují "neustálou přítomnost Wolves" nebo to Wolves vyřezávají na čelo walkerům na potkání, nebo ty walkery schválně posílají k Alexandrii jako výstrahu, nebo to vyřežou živým lidem, kteří se pak promění (žena u stromu).
    NJORL
    NJORL --- ---
    Bavi me jak vsichni resite Ricka a pritom to, co idelala Michone na konci je uplne nejvic wtf moment epizody.

    Cele je to myslim o tom ze skupina co se z living modu prehoupla po dvou letech do survival modu uz do living proste jen tezko vrati. To jak se jim toto dari ztvarnit me fascinuje. A jeste vic to, ze to Michone s tim co ma za sebou fakt dokazala.
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    ALI_GATOR: No len tych zenskych je tam trosku viac. A hentak vystartovat je vcelku slusny risk. Hlavne ked tam boli mozno par dni aj s cestou. Ak by to zobrala zle, lebo ich niekto videl, tak to mohlo vcelku slusne eskalovat.

    A nie som si tak uplne isty, ze by sa cela skupina Ricka v takom pripade prilis zastavala.. Druha vec je, ze v serialy ma Rick Judith a okrem toho ked prisli ju prakticky nevidno. Pricom cele dni Rick dozoruje mestecko co ma mozno 20 ludi. Takze nejaka ta scenka s malou by sa kludne uzivila..
    ALI_GATOR
    ALI_GATOR --- ---
    SEAMON: To se díváme asi na jiný seriál, v seriálu působí jako tmelící a hlavně životy zachraňující faktor. Na začátku jednající více demokraticky, postupem času a špatných zkušeností se radikalizuje. Všech halucinací, které měl, se dokázal zbavit.

    To, že vystartuje po první slušně vypadající ženské, navíc v nesnázích, je feature, not a bug! Po měsíci bez sexu bys lezl po zdi nebo hledal tablety s bromem...
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    LU_TIEN: V Noahovej komunite bol v jednom zabere napis. Wolves not far. A potom neskor nasli to auto s walker trupikmi s W na cele.

    Takze predpokladam, ze sa jedna o nejaku "prijemnu" skupinku ludi. Je pravda, ze to tak uplne nedava zmysel (napr. preco by niekto z Noahovej skupiny cmaral hentaku hovadinu na stenu? Preco si dali tu pracu s trupikmi a potom ich nechali v aute? Preco sa srat s tym pisat W na celo walkerom?), ale zas ludom moze sibat roznym sposobom..

    Mna napr. v poslednej casti viac znepokojila ta zombie zena co Sasha zastrelila - vcelku jasne bolo vidno cerstvu krv.
    LU_TIEN
    LU_TIEN --- ---
    No a co ty chodci s W na cele? Jestli tam vysvětlení bylo, tak mi nějak uteklo....
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    ALI_GATOR: Tak poviem - viac menej sa da povedat, ze cela ta udalost je skoro ako v komixe. Problem je v tom, ze tam skutocne posobil ako policajt co sa snazi pomoct a ide proti spolocnosti co akceptuje tyranie, lebo ten co to pacha je doktor a toho potrebuju (ono zas z urciteho hladiska to zas aj logicke).

    V serialy posobi uz dlhsie ako magor co ledva udrziava normalnu fazonu. To ze sa zamiloval by bolo este ok, ale to ako to preziva je vcelku chorobne. Napr. ten pokus o bozk na party - v tom momente to bola zenska co ma 2 deti a manzela a zdala sa byt stastna. Potom si par krat kratko pokecaju a je ochotny koli nej zavrazdit jej manzela. Ten je sice pekny hajzel, len sa da vcelku uspesne pochybovat o Rickovej motivacii.

    Keby tam dali trochu viac nejakej interakcie - napr Jessie by sa ponukla, ze sa postara o malu. Alebo by ju chvilku spolu kocikovali, proste nieco co by vysvetlovalo to silne naviazanie - posobilo by to lepsie. Takto je to vyslovene creepy.

    Ked v komixe tasil zbran na dav, tak to bol extrem, ale nemal som problem postavit sa na Rickovu stranu. V serialovom podani mal sice stale pravdu, ale nejako uz neposobil extra doveryhodne. Proste ten nahly kaz charakteru je pre mna trosku moc umely.

    To, ze Cark jednu schytal, ma vobec netrapi - bolo vcelku zjavne, ze to nebol ani nahodou umysel.
    ALI_GATOR
    ALI_GATOR --- ---
    SEAMON: Moc nevím, co je šíleného na tom, když bývalý policajt se snaží opět pomáhat a chránit? Ta osada to potřebuje, nakonec to bylo i zmíněno, že postupně přicházejí o členy vinou špatného způsobu velení/rozhodování, kdy zbraně a moc dostali neschopní.
    Naopak to, že se udržel a nepicnul násilníka ihned při první příležitostí se může brát jako známka zdravého rozumu, taky pokus vyhnat týpka (z jeho vlastního baráku :) ) mírnou cestou se taky cení.
    To, že se zamiloval? C'mon!
    To, že v afektu praštil vlastního spratka, co tomu nemůže rozumět? C'mon!
    To, že hrozil zbraní, aby ho dav neroztrhal? Demokracie v post-apokalypse fungovat nemůže (když moc nefunguje ani před ní).
    SEAMON
    SEAMON --- ---
    Inak zaujimave, ze aspon 1/2 skupiny je zjavne mentalne v prdeli. V zasade najnormalnejsie posobia Carl a Carol (aj ked pri nej je to vcelku otazne). Ako je to asi vcelku realne, len mi trochu vadi styl akym to ovplyvnuje Ricka. Tak nejako mi to k nemu nesadne, hlavne to zamilankovanie do cudzej zeny - Rickovi uz par krat pekne hrabalo, ale vzdy mal nejaky "moralny" kodex. A pred prichodom do Alexandrie dokonca posobil vcelku zmierene a vyrovnane - v porovnani so zvysokom skupiny.

    Teraz sa tam rozklada na nejakeho agresivneho, potencialne nebezpecneho magora. Ako moze byt, len by som ocakaval ine vonkajsie prejavy. Keby sa napr. snazil nejako militarizovat celu spolocnost (strelecke treningy, kopanie priekopu, xy moznosti) a narazal na odpor, tak by to bolo ok. Len to cele tam nejako chyba.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam