• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PETER_PANsadba a pěstovaní stromů, i starost o ně
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    zdravim,
    nevíte prosím čím to může být? : vloni na jaře zasazená asi 3-letá višeň (3/4 kmen - přes 2 m vysoká, ještě týž rok sklizena miska višní) se letos osypala pupeny na květ, ale těsně před květem skoro úplně zaschla (nevykvetla) a potíž mají i listy se rozvinout - co jí schází? (myši jsou možnost, je jich tu kolem dost..)
    dík!

    OBRÁZKY:



    BIOH
    BIOH --- ---
    máte někdo Araucaria araucana, vzhledově se mi moc líbí, ale nevím jestli do něj jít, n.v. cca 300 m.n.m. od severu je pozemek chráněn, půda 1/2 m černozem potom jílovitá
    BIOH
    BIOH --- ---
    nechce někdo sazenice jedlých kaštanů? Ml. Boleslav případně Benátky nad Jizerou....
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    KUURA
    KUURA --- ---
    Ahoj ahoj, sháním poražený strom (stromek) nebo větší větev. Výška cca 2,5 - 3 metry. Nejlépe nějaký ovocný strom nebo ořech. Jestli máte někdo po kácení na podzim...nebo se chystáte...Nabídněte cenu:)

    Díky díky!
    EL_CHUPAKABRA
    EL_CHUPAKABRA --- ---
    LITTLEPUNKK: To doufám, že hodně! Bo mi ho jedna p..a sousedka pokácela a já po ní chci náhradu. Tudíž problém s dírou je bezpředmětnej... Ačkoliv bych jí tam mohl na truc zasadit novej :)
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    Zde odkaz na naskenovanou starou pomologii Říhy a Suchého, část hrušně.

    EC Meluzína RC AB > Ovostránka > Záchranné sortimenty
    http://www.meluzina.info/ovostranka/zachranne-sortimenty
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    repost (nemam s tim nic spolecneho):

    Zakládání ovocných výsadeb - seminář z cyklu Záchrana starého sadu

    Kdy: neděle 2. 9. 2012 10:00 - 16:00
    Kde: Ekocentrum Šárynka, Praha 6

    Teoretická část:
    - Zakládání ovocných výsadeb, příprava pozemku, výživa a hnojení, technika sázení a následná péče.
    - Sklizeň, skladování a možnosti zpracování ovoce.

    Praktická část:
    - Exkurze dle možností v Praze – např. moštárna, výrobna ovocných destilátů, ovocnářská školka, botanická zahrada apod.

    Více info a přihlášení: http://www.ekodomov.cz/index.php?RDCT=ced6a972b9da99508dc7
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    LITTLEPUNKK: to je super .. palce nahoru, všechny co mám :-)

    jak tu píšem zmocňuje se mě touho ho někam jít zasadit ... (blbý je ýe svoji zahradu nemám, tak přemejšlim, jak to udělat, nebo spíš kde)
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    NIKOPOL: ano:)
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    LITTLEPUNKK: ahoj, semenáčky jakože ořešáků ?
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    EL_CHUPAKABRA: hodně ....hlavně jsou fakt problémy s přesazováním , nevím jaký máš přesně plán ,ale dle mě je to unreal v rámci diy

    jinak kdybyste chtěl někdo mám hodně semenáčků-ročních ,odrůdy od napajedel a jedny od brna , nadmořská výška do 300m.n.m . Až budou starší budu je roubovat ,ale kdyby chtěl někdo pro guerrila gardening tak ideal ;)
    XL1
    XL1 --- ---
    kde sehnat broskvoň BRUBANK JULY ELBERTA ? někdo ví? ideálně kontejnerovanou...
    EL_CHUPAKABRA
    EL_CHUPAKABRA --- ---
    Zdar, chtěl bych se zeptat, jestli někdo náhodou nevíte co by stál ořešák cca 3-4 metry vysoký? Díky
    AKHIBARA
    AKHIBARA --- ---
    XCIDER: Jine podminky. Muze to byt v podstate cokoli. Vitr, vlhkost, mnozstvi snehu...

    Trebas bambusy co jsou v Cine v horach bezne velmy mrazuvdorne, tak letos u nas vymrzli. Nebyl snih, ale silny mraz ano. Posledni domenky jsou ze diky tomu bezsnezi vlastne uschly. Tak treba neco takoveho.
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    AKHIBARA: Taky stredocesky, dolni pojizeri, cca 270 mnm. je mi divny, ze by tech 200 metru udelalo takovy rozdil, zvlast u rostliny, ktera na sibiri, kde jsou 50stupnove mrazy, tvori casto rozlehle monokultury...
    AKHIBARA
    AKHIBARA --- ---
    KOCOURR: Me prijde ze jsou dost zdravy. Sem tam je prez zimu uzivam, ale posledni leta spis uz ten rakytnik (ten nam roste a plodi jak divej), docela staci.
    Tak koukam ze jsi pestoval v jeste vetsi nadmorske vysce.
    Na kustovnici jsem zvedav, mel jsem za to ze je jeste citlivejsi nez schizandra.
    AKHIBARA
    AKHIBARA --- ---
    XCIDER: A kde pestujes?
    Me zatim taky nezmrzla uplne, ale namrza. A tahle zima ji dala slusne zabrat - ostatne jako spouste veci. Ale taky pestuju sice ve strednich Cechach, ale asi 450m.n.m.

    S tima ucinejma latkama je to zvlastni. Sam zkusenost nemam, jelikoz mi zatim neplodila, ale ta zminena holcina (taky tady z nyx) mi tvrdila ze ji pestujou ve skole ve sklenicich a ze je dost velky rozdil v obsahu latek. Pry kvuli nedostatku tepla a slunce. Tak to docela koukam ze ty mas dobre zkusenosti. Asi dobre-vhodne misto.

    Me letos zmrzla Gynostemma. A to by mela byt vysoce mrazuodolna.

    XCIDER
    XCIDER --- ---
    AKHIBARA: me teda nikdy nezmrzla (a to nam tam jarni mraziky casto radi), plodi docela slusne (na to ze zacala pred 2 lety) a ucinnych latek obsahuje +- stejne jako import z ciny. zato kustovnice mi tam par let zivorila, a pak uschla, aniz by kdy plodila...
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    AKHIBARA: škoda, co jsem o schisandře četl, tak by ty plody měly bějt dost zdraví...já sázel dvě loni na jaře, v květnu mi je popálil mráz, ale dostaly se z toho a zimu přežily pod sněhem v pohodě, akorát letošní mrazíky v druhý půlce května nerozdejchaly, měly krásný cca 20-ti cm přírustky, ale jarní mrazíky je zničily :(
    Měl jsem je cca v 700 mnm.
    Jinak letos jsem zasadil 3 kustovnice který si od loňska pěstuju sám ze semínek z koupený kustovnice z obchodu, tak uvidíme, jestli se jim bude dařit, zatím mám info že s plodností v našich podmínkách je to nic moc...ještě že nám tu dobře roste aspoň ten rakytník...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam